Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wzór dla Polski – Izrael!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-01

Izrael – państwo żydowskie dla Żydów. Państwo, które Żydzi uzyskali po 2000 lat tułaczki i wygnania. Państwo, na którym dziś Polska powinna się wzorować w każdym wymiarze jej bytu. Gospodarka, polityka, kultura, nauka, sztuka i każdy inny aspekt działalności Polski winien dziś wzorować się na rozwiązaniach prawnych, ustrojowych i zwyczajowych obowiązujących w Izraelu. To da przetrwanie Polsce jak daje przetrwanie Izraelowi.

Polska – państwo polskie dla Polaków. Państwo, które od przeszło 1050 lat jest naszą Ojczyzną. Państwo z tradycją, kulturą, językiem, własnością, rodziną, sztuką, kulturą, nauką i prawami oraz obyczajami zwyczajowymi. To nasze państwo i winniśmy je traktować jak Żydzi traktują swój Izrael, syjonistyczną ziemię obiecaną. Naszą ziemią obiecaną jest Polska, nasza Polska. I traktować ją winniśmy jak Żydzi swój Izrael.

A jak Żydzi traktują swój kraj?

Otóż w ich kraju jedynie Żydzi są grupą uprzywilejowaną.

Każdy emigrant do Izraela musi wykazać się etnicznymi żydowskimi wielopokoleniowymi genetycznymi korzeniami żydowskimi lub przejść – jako konwertyta – na judaizm. Wtedy od pierwszego dnia są pełnoprawnymi obywatelami Izraela i mogą otrzymać bodajże nawet 20 tys. USD bezzwrotnej pożyczki na zagospodarowanie w Izraelu.

 

I tylko Żydzi z udokumentowanego genetycznego pochodzenia w Izraelu mogą zajmować jakiekolwiek funkcje publiczne, rządowe, parlamentarne, polityczne, medialne, prasowe, wojskowe, gospodarcze, kulturalne, naukowe i inne. Parlamentarny Kneset (żydowski parlament) składa się wyłącznie z samych etnicznych Żydów, niezależnie czy są Chazarami (w większości aszkenazyjczykami) czy sefardyjczykami (w dużej mierze Judejczykami).

 

Żaden Żyd mieszkający w Izraelu – pod groźbą wykluczenia – nie może związać się po linii żeńskiej z gojem, czyli nie Żydówką. Nie ma ani jednego ważnego stanowiska publicznego, które mogliby objąć ludzie będący innego pochodzenia niż etnicznie żydowskie uznane przez izraelskie państwo i syjonistów talmudyczno-rabinicznych.

 

Izrael to jedyne państwo na świecie o niemal 100% decyzyjnej i chyba praktycznej jednorodności etnicznej. Sprawdza się tam każdego pod względem pochodzenia i genetycznych przodków. Nie ma żadnej tolerancji pod żadnym a szczególnie genetycznym, wyznaniowym i zwyczajowym powodem, chyba, że dotyczy samych Żydów podlegających normom prawnym Izraela i normom Tory i/lub rabinicznego Talmudu.

 

Izrael to państwo żydowskie według jego praw i zwyczajów. Państwo sprawujące jedynie swą pieczę nad rodakami, czyli Żydami i robi się wszystko, aby duża część Żydów przybyła z każdego zakątka świata do Izraela. Eliminuje się (też niestety nieraz fizycznie: vide Palestyńczycy) prawnie wszystkich nie-Żydów i – jeżeli takowi jednak są w Izraelu – to stają się jako goje ludźmi drugiej kategorii lub pracującymi niewolniczo nisko-opłacanymi robotnikami. Resztę zamyka się w gettach ogrodzonych murem przed Izraelem.

 

Żydzi są Panami we własnym kraju i dla nich własny kraj jest ich żydowską świętością.

 

Podziwiam syjonistycznych Żydów i ich ukochane państwo Izrael. Podziwiam ich za nacjonalistyczny, narodowy patriotyzm. Podziwiam za preferowanie własnych rodaków we wszystkich dziedzinach życia Izraela. Podziwiam ich za gloryfikowanie wiedzy szerzonej wśród swoich rodaków.

 

Podziwiam ich po prostu, ale z jednym wszakże wyjątkiem… Jako katolik jestem przeciw fizycznej i psychicznej dyskryminacji innowierców i ludzi o innym etnicznie pochodzeniu. Jestem przeciwny traktowaniu innych jak „podludzi”. Każdy ma prawo do istnienia i każdemu człowiekowi należy się szacunek oraz nawet asymilacyjna kulturowo tolerancja zamykająca się w zdaniu: „Bądźcie i mieszkajcie z nami na naszych warunkach i szanujcie etnicznie kraj osiedlenia i jego mieszkańców mających prawo do rządzenia własnym krajem przez jego tradycyjną wielowiekową ludność”.

 

Z powyższym zastrzeżeniem chciałbym, aby Polska dla Polaków była jak Izrael dla Żydów…

 

Pozdrawiam… Szalom…

P.S. (z dnia 04.04.2016 roku)

 

Już po napisaniu tekstu zwrócono mi uwagę na fakt, iż nie wszyscy mieszkańcy Izraela to Żydzi (ok. 20% to inne mniejszości, w większości palestyńskie) i również w Knesecie są mniejszości palestyńsko-arabskie stanowiące około 11% całości izby parlamentarnej liczącej 120 posłów. Nie zmienia to jednak intencji mojego tekstu, albowiem Izrael został stworzony i jest państwem dla Żydów i tak naprawdę 11% mniejszość w Knesecie nie ma żadnego wpływu na podejmowane w nim decyzje ani na treść stanowionego tam prawa. Kwestia Palestyńczyków i innych drobniejszych mniejszości etnicznio-religijnych zamieszkujących Izrael też jest sprawą dyskusyjną jeżeli chodzi o ich rzeczywistą wolność i równe traktowanie wobec prawa. Sądzę zresztą, iż gdyby hipotetycznie w Polsce określone zostały mniejszości etniczne w sposób realizowany w Izraelu i gdyby hipotetycznie Polacy podobnie jak Żydzi traktowaliby te mniejszości w Polsce, to również w polskim parlamencie zasiadało by ich około 10%, czyli około 50 posłów.

 

Jednakże również – po lekturze treści dotychczasowych komentarzy – jestem niejako zmuszony podkreślić, iż moja notka jest pewną szyderczo-ironiczną konstatacją rzeczywistości wskazującą m.in.też na pewną hipokryzję dużej części środowisk syjonistycznych oraz lewacko-demoliberalnych, które bardzo często jakiekolwiek przejawy zdrowego (w pozytywnym sensie) nacjonalizmu, narodowego patriotyzmu czy też gloryfikowania własnej religii u innych nazywają jakimś faszyzmem, fundamentalizmem, nacjonalizmem o negatywnej konotacji, nazizmem czy ksenofobią lub antysemityzmem podczas, gdy… właśnie w Izraelu z takimi zjawiskami mamy do czynienia i prawie nikt tego nie podważa.  Oczywiście chyba też każdy sobie zdaje sprawę, że Polacy to cywilizacja łacińska (chrześcijańska), która diametralnie różni się od żydowskiej (syjonistycznej) i  – co dowodzi tolerancyjna dla innych (w tym Żydów) historia naszego państwa – nie jest cywilizacyjnie możliwe w Polsce zbudowanie polskiego państwa na wzór dzisiejszego Izraela. I chyba to jest pocieszające… Jednakże wydaje mi się, że element zdrowego patriotyzmu narodowego w naszym kraju jest za mało widoczny w decyzjach i działaniach naszego narodu a Polacy przywiązują zbyt małą wagę do polskości i jej gloryfikowania, co powinno być rzeczą naturalną i nie podlegającą dyskusji… Wszak to dla Polaków Polska jest ich ojczyzną a nie inny kraj i to Polacy w Polsce winni mieć głos decydujący…

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad…

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

ilustracja z:http://palestyna24.pl/wp-content/uploads/2014/08/GazaPrisoners1.jpg
Hun

Komentarzy 16 do “Wzór dla Polski – Izrael!”

 1. Pol said

  Dosyc tych przykladow od innych! Przeciez w kraju jest tylu magikow z tytulami nie moga te gnoje raz czegos porzytecznego wymyslec? a nie kopiowac I to zle !

 2. mgrabas said

  Izrael nie jest „państwem żydowskim” tylko jest sztucznym syjonistycznym nowotworem na terytorium Palestyny
  Izrael nawet nie posiada konstytucji, a jego zbrodnicza działalność nie powinna być dawana jako wzór do naśladowania nikomu, a szczególnie jako „Państwo, na którym dziś Polska powinna się wzorować w każdym wymiarze jej bytu”
  takie jest moje osobiste zdanie

 3. goj said

  Czy mamy także być lichwiarzami, rasistami, zbrodniarzami, podżegaczami i mega kłamcami jak żydzi. To są przecież ich podstawowe cechy narodowe – wystarczy POpatrzeć na Michnika, jego brata, Wolińską, Salomona Morela, Kwaśniewskiego, Bartoszewskiego, Sorosa, wiekszość pracowników UB, wymiaru sprawiedliwości czasów PRL-u, itd.

 4. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Mysle, ze moi przedmowcy nie zrozumieli dobrze o czym autor pisze.
  On nawet w dopisku wyraznie sugeruje, ze nie wszystko sie mu podoba i nie wszystko popiera.
  Bierzmy wzor z tego co dobre, a co zle omijajmy.
  To tez autor podkreslil.
  Pozdrawiam zarowno autora oraz Pola i Goja.
  Dla smiechu dodam, ze skojarzyli mi razem: Pola Gojawiczynska.
  Ponoc smiech to zdrowie.

 5. Analityk said

  Tak – to co dobre dla żydów mieszkających w Izraelu to jest dobre dla Polaków mieszkających w Polsce.
  Innymi słowy Izrael tylko dla żydów więc z pewnością Polska WYŁĄCZNIE dla Polaków i żadnych barbarzyńskich islamistów w Polsce.

 6. Stary Warszawiak said

  Ale dlaczego polscy i nie tylko polscy żydzi nie bardzo chcą mieszkać w tej ziemi obiecanej czyli Izraelu, gdzie jest tak słodko
  a wolą Polskę (patrz np. Bagsik, który wolał nawet trochę posiedzieć w Polskim kiciu, ale być w Polsce) ???
  I tu znowu wspomnę ten transparent o którym pisał jeden ze znajomych żydów, który emigrował z Polski do Izraela w końcu
  lat 50-siatych ubiegłego stulecia.
  Otóż w jednym z portów Izraela witał wszystkich przypływających do Izraela żydów napis na wielkim transparencie w języku
  polskim:

  TU NIE BĘDZIESZ RZĄDZIŁ – TU TRZEBA PRACOWAĆ.

  Oczywiście transparent nie był szczegółowy i nie wspominał o różnych oszustwach, przekrętach czy lichwie.

 7. pugnus said

  W jedenej kwestii Polska nie rowna sie z Izraelem,Mianowicie nie jest ona spokojna przystania dla tych ,ktorym w innych panstwach grunt pali sie pod nogami.Wlasnie zachodnie media donosza,ze Zibro rozpoczal procedure majaca umozliwic ekstradycje Polanskiego do USA.! A to sie w szambie,zwanym eufemistycznie „polskim swiatkiem artystycznym” dopiero zagotuje i juz niektorzy snuja prognozy ,ze Liebling da noge do jedynej demokracji na Bl.Wschodzie.Tylko czy tym razem mu sie upiecze ,bo zdaje sie ,ze przyjdzie mu zaplacic rachunek za …”Pianiste” z ktorego zdumiony zachodni widz sie dowiedzial ,ze w warszawskim getcie rzadzila …zydowska policja a juz konsternacje musiala budzic scena z Zamachowskim ,ktory w knajpie znajdujacej sie w getcie ,uciszal grajacego pianiste ,zeby moc poprzez dzwiek sprawdzic autentycznosc zlotych monet ,podczas gdy kilkanascie metrow dalej za oknami knajpy umierali na ulicy ludzie …z glodu!
  Tak wiec jezeli igraszki z 13 latka moglyby Romkowi ujsc na sucho to takie grzechy niebu przebrzydle nie moga pozostac bez echa! Czekamy z niecierpliwoscia na reakcje wspomnianego szamba bo cos jest podejrzanie cicho a widomosc o ekstradycji znan jest juz od 2 dni !

 8. j said

  Ad.6 – Pugnus

  Dokladnie tak panie Pugnus. Wiadomo, nikomu normalnemu nie podobaja sie seksualne igraszki doroslego mezczyzny z 13-latka nawet gdyby durna mamusia zrobila jej makijaz i ubrala w seksowna bielizne na tzw.casting. To jedno.
  A drugie, ze Roman Polanski nigdy na Polske nie naplul tak jak jego „wybitni” ziomale zracy polski chleb i rozpierajacy sie na wysokich stolkach w Polsce jak chocby „drogi Bronislaw” za zycia, Michnik, Kwasniewski, Hartman, Spiewak, Gross, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Sznepf, Tusk, Schetyna, Holland, Kijowski czy Petru.
  Polanski nigdy sie Polski nie wstydzil.
  Nic takiego nie mozna mu zarzucic a wrecz przeciwnie – o Polsce wyrazal sie zawsze z szacunkiem i sympatia. I choc mieszka na stale we Francji dla mnie nadal jest Polakiem. Faktycznie trzeba go za to ukarac….
  Minister Ziobro niech sobie wezmie na wstrzymanie i nie wybiega przed orkiestre, bo to nie nasza sprawa te amerykanskie rozgrywki z Polanskim. I tyle.

 9. jok said

  Tylko aby to robić/móc robić, powinniśmy (Polacy) mieć 5 z 6-u istniejących koncernów telewizyjno-medialnych, a ten 6-y powinien być bardziej propolski, niż pozostałe 5, no a jego szef uznawany za niePolaka, powinien mieć bardziej polską buźkę, niż niejeden Polak:)) (czyż Murdoch nie jest uznawany za właściciela czy szefa jedynego nieżydowskiego koncernu medialnego w USA, no ale zauważając jego „poglądy” i spojrzawszy na buźkę… widzimy, ze nie jest w opozycji do pozostałych 5)

 10. Adam -z ch.n.g. said

  Sz. Panie PUGNUS !
  Ja nie mam czasu , ale gdybyś Mógł , to proszę – wstaw tego spod 7 ) –jakieś „J” – do szamba (w słowach ).
  7 – 8 lat temu wyczytałem artykuł Angola (!) w Daily Mailu o tym „polaku” , urodzonym we Francji – i co by się stało , gdyby jego famuła nie „prysła” do polin , przed ’39 .

 11. Alina said

  To ks. Oko w Radiu Maryja entuzjastycznie wykładał jak to powinniśmy brać przykład z Żydów, że oni tacy zdolni, tak mocno reprezentowani we władzach USA, w tamtejszym systemie sądowniczym, że tacy skonsolidowani, solidarni etnicznie, … Och i ach, aj waj.
  Słuchałam tego z rosnącym oburzeniem. Czy ks. Oko nie wie kto handlował niewolnikami w USA? Kto jest nadreprezentowany we wszystkich zbrodniach, aferach, mafiach? I że z tych mafijnych działań wynika bogactwo i nadreprezentacja tej nacji w kluczowych dziedzinach życia, szczególnie tam gdzie są wielkie pieniądze i żadna odpowiedzialność. Ta baza robi wszystko, żeby władze były zawsze zależne od nich.
  U nas towarzycho zostało po II wś. przyniesione na rosyjskojęzycznych bagnetach i zainstalowane na miejscu pomordowanych polskich sędziów, polityków, generalicji, dyrektorów szkół, a w miejsce wymordowanych właścicieli majątków ziemskich pojawili się prezesi PGR, którzy przedwojenną, wielowiekową strukturę socjalno-ekonomiczą zlikwidowali zupełnie na mocy antypolskiego „prawa” – lewa jakim był dekret Bieruta,
  Urzędy państwowe ta sitwa przekazywała jakby to były urzędy dziedziczne. Szczególnie sędziowskie. To nie przypadek, że najgłośniejszy kociokwik jest teraz wokół Trybunału Konstytucyjnego, który może unieważnić każdą ustawę pod pozorem niekonstytucyjności. Dla mnie ta cała kwaśniewska konstytucja jest niekonstytucyjna. Nie rozumiem jak moi Rodacy mogli przyjąć w referendum ten dokument ułożony przez Kwaśniewskiego-Kalisza i Millera, starych aparatczyków PZPR przefarbowanych na socjal-demokratów.
  Tymczasem na razie mamy jedną jaskółkę świadczącą o zmianach :
  http://telewizjarepublika.pl/ryszard-schnepf-wezwany-do-msz-ambasadorowi-wreczono-odwolanie,34088.html

 12. Alina said

  8 J
  Hitler też z podziwem mówił o Polakach …..

 13. Nawet jeżeli autor ma trochę racji to nie podoba mi się gloryfikacja Izraela mimo to.

 14. Stary Warszawiak said

  Ad 8
  Pan J.
  Moim zdaniem dobrze robi Ziobro, że ogranicza miejsce żyda w Polsce. Według danych prasowych Polański unika ponad
  150 krajów bojąc się ekstradycji, a w Polsce zrobił sobie „BASTION” bo Polska jest zażydzona dlatego tutaj się czuje super
  bezpiecznie i prawdopodobnie dlatego nie pluje na rząd Kaczyńskiego.
  Ale jeżeli Polska ma podpisaną umowę z USA o ekstradycji, to winna jej przestrzegać i nie może być wyjątków dla nikogo.
  Oczywiście Polska nie wyda Polańskiego, bo to cwany żyd i do Polski nie będzie przyjeżdżał. A czy będzie pluć na rząd
  Kaczyńskiego to zobaczymy po wyroku ???

 15. Ad 8.
  „Polanski nigdy sie Polski nie wstydzil.
  Nic takiego nie mozna mu zarzucic a wrecz przeciwnie – o Polsce wyrazal sie zawsze z szacunkiem i sympatia. I choc mieszka na stale we Francji dla mnie nadal jest Polakiem. Faktycznie trzeba go za to ukarac….”

  Pan się myli:
  „Wszyscy Polacy byli antysemitami. Po tysiącu lat watykańskiej propagandy była to część ich kultury. Każdy chłop, któremu powiedziałby pan, że Jezus był żydem, zatłukłby pana toporem. Trudno sobie wyobrazić, co by panu zrobił, gdyby do tego powiedział pan, że Maryja też była żydówką.

  Alle Polen waren Antisemiten. Nach tausend Jahren Vatikan-Propaganda war das Teil ihrer Kultur. Jeder Bauer, dem Sie erzählt hätten, Jesus war Jude, hätte Sie sofort mit der Axt erschlagen. Unvorstellbar, was er mit Ihnen gemacht hätte, wenn Sie dazu noch gesagt hätten, die Jungfrau Maria sei jüdisch. (niem.)
  Źródło: „Stern”, 26 grudnia 2005, Mir ist diese Sorte Interview zuwider!”

 16. @+@=@@ said

  Z sieci:
  Jednym z założycieli KOD-u jest Krzysztof Łoziński. Prowadził lewacki portal „Kontrateksty” razem z Piotrem Rachtanem i Stefanem Bratkowskim, na łamach którego wyszydzał i obrażał Polaków, polski patriotyzm oraz religię katolicką

  Stefan Bratkowski – żydowski komunista, w okresie stalinizmu członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, członek egzekutywy PZPR. Założyciel Gazety Wyborczej i spółki Agora.

  Córka Bartkowskiego, Katarzyna Bratkowska – zadeklarowana komunistka, zwolenniczka Józefa Stalina. Propagatorka gender, aborcji i pederastii. W 2011 roku wystawiała północnokoreańskie opery autorstwa Kim Ir Sena. Organizatorka corocznej „Manify”, wraz z żydówkami i feministkami Szczuką oraz Graff.

  Piotr Rachtan – pochodzenie żydowskie. Rachtan w roku 1968 podobnie jak Łoziński zajmował się rozprowadzaniem ulotek nawołujących do protestów w obronie komunistów pochodzenia żydowskiego. Bliski współpracownik Adama Michnika oraz grupy tzw. Komandosów.

  Walter Chełstowski – jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Syn komunistycznych propagandystów – Jolanty i Stanisława Chełstowskich, redaktorów tygodnika „Po prostu”

  Agnieszka Holland – reżyserka teatralna i filmowa pochodzenia żydowskiego. Córka bolszewika i syjonisty Henryka Hollanda. Jest obecnie członkinią rady Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa. Holland znana jest ze swoich antypolskich wypowiedzi oraz notorycznego opluwania polskiego patriotyzmu.

  Marcin Święcicki – „wzorowy” demokrata, członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członek Komitetu Centralnego PZPR oraz sekretarz KC.

  Karol Modzelewski – właściwie Cyryl Budniewicz, urodzony w Moskwie żydowski komunista, członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

  Michał Komar – współpracownik „Komandosów”. Ojciec Wacław Komar – nazwisko prawdziwe Mendel Kossoj – żydowski bolszewik, syjonista. Morderca pracujący dla Komunistycznej Partii Polski. Członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair.

  Wanda Nowicka – feministka, działaczka lewackiej partii Ruch Palikota, Europa Plus a obecnie Zjednoczona Lewica. Matka Michała i Floriana Nowickich, dwóch działaczy organizacji skrajnie lewicowych i komunistycznych. Nowicka znajduje się na liście płacowej przemysłu aborcyjnego.

  Jan Tomasz Gross – żydowski polonofob, uczestnik rozruchów marca 1968. Znany z zakłamywania historii i powielania kłamstw na temat udziału Polaków w pogromie w Jedwabnym.

  Jan Tomasz Gross jest synem Zygmunta i Hanny Grossów

  Aleksander Smolar – żydowski komunista, członek Związku Młodzieży Polskiej, Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. II sekretarz komitetu PZPR . Członek grupy komandosów

  Szymon Gutkowski – członek zarządu Fundacji im. S. Batorego, w 1991 roku współpracownik Jacka Kuronia (Izaak Kordblum). Doradca instytucji finansowych w byłych republikach radzieckich. Realizator Programu Powszechnej Prywatyzacji, czyt. zniszczenia ponad 500 polskich zakładów pracy

  Tomasz Cimoszewicz – syn Włodzimierza Cimoszewicza, członka Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, tajnego współpracownika wywiadu PRL-u o pseudonimie „Carex”

  Ryszard Kalisz – członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kalisz jest etatowym uczestnikiem parad zboczeńców i innych tego typu spędów.

  Kamila Gasiuk-Pihowicz – polska prawniczka, rzecznik prasowy partii .Nowoczesna. W przeszłości członkini Stowarzyszenia Młode Centrum, finansowanego przez różnorakie zagraniczne fundacje, którego przewodniczącym był już wcześniej przeze mnie wspomniany Szymon Gutkowski, członek zarządu Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

  Marek Borowski – nazwisko prawdziwe Berman – żydowski komunista, członek PZRP-u oraz Związku Młodzieży Socjalistycznej. Marek Borowski (Berman) jest synem Wiktora Borowskiego (Aarona Bermana), żydowskiego bolszewika, członka Komunistycznej Partii Polski oraz Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej.

  Monika Płatek – feministka, propagatorka gender i pederastii. Członkini rady programowej fundacji Panoptykon. Fundacja ta jest finansowana przez Fundację im. S. Batorego oraz Instytut Społeczeństwa Otwartego należące do …. George Sorosa.

  Jeden z założycieli KOD-u jest także Radomir Szumełda – polityk PO, zadeklarowany pederasta

  Agnieszka Pomaska na antenie Al Jazeery razem z niejakim Grzegorzem Makowskim, członkiem … Fundacji Stefana Batorego przejęta była troską o upadającą polską demokracje

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: