Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ambasador RP w Waszyngtonie odwołany. Ryszard Schnepf wezwany do MSZ.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-02

fot.Dariusz Lachowski

=

Według informacji podanych w środę przez Radio ZET Ryszard Schnepf został odwołany ze stanowiska. MSZ nie chciało w rozmowie z polskimi mediami ani potwierdzić, ani zdementować tej informacji.
.

Radio ZET poinformowało, że nieoficjalnym powodem odwołania polskiego dyplomaty było przyjęcie 3 maja br. w Waszyngtonie Andrzeja Rzeplińskiego – prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Ryszard Schnepf zakończy pracę w polskiej placówce w stolicy USA z końcem tego miesiąca.

W kontekście informacji o odwołaniu dyplomaty przypomina się także krytykę ze strony prawicowych mediów, które zarzucały Schnepfowi, że nie doprowadził do formalnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą podczas odbywającego się w Waszyngtonie na początku kwietnia br. Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego. Duda, podczas uroczystej kolacji w Białym Domu dla uczestników szczytu, jedynie “odbył krótką rozmowę” z amerykańskim prezydentem. Winą za to obarczono Schnepfa.

Urodzony 22 września 1951 r. w Warszawie Ryszard Schnepf jest polskim dyplomatą, historykiem, iberystą i urzędnikiem państwowym. Od 2005 do 2006 r. był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2007 do 2008 r. podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, ambasadorem RP w Urugwaju, Paragwaju, Kostaryce (z akredytacją w innych krajach Ameryki Środkowej), Hiszpanii, Andorze, Stanach Zjednoczonych i Wspólnocie Bahamów.

Funkcję ambasadora RP w USA sprawuje od 22 września 2012 r.

http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/ambasador-rp-w-waszyngtonie-odwolany-ryszard-schnepf-wezwany-do-msz/

Komentarzy 11 do “Ambasador RP w Waszyngtonie odwołany. Ryszard Schnepf wezwany do MSZ.”

 1. Tytus said

  Nareszcie… Jednego farbowanego lisa mniej.

 2. Analityk said

  Za wcześnie ta radość!
  Ta wiadomość nie została potwierdzona przez MSZ!!! To w treści poniższego artykułu.
  http://niezalezna.pl/81239-schnepf-wezwany-do-msz-wreczono-mu-odwolanie-z-funkcji-ambasadora-polski-w-usa

 3. Pol said

  Daj Boze.aby tak bylo ,narobil tyle wstydu.Jednego Mojsie mniej.Na pal tego ku…a.

 4. j said

  Antypolski szkodnik wreszcie odejdzie ale smrod po sobie zostawi. Ostatnio byly to jego umiedzynarodowione skargi na twitterze, ze Polacy przysylaja mu antysemickie SMSy z wyzwiskami.
  Takie wyssane z palca historyjki naleza do codziennych obyczajow naszych umilowanych starszych braci w wierze. Pare lat temu glosna byl sprawa aktywisty zydowskiego, niejakiego Alex Moïse, ktory sam do siebie wysylal pogrozki i wyzwiska antysemickie. Wtedy policja francuska szybko wykryla te lgarstwa – teraz pewno zaczelaby mataczyc tak jak policja polska. Poprawnosc polityczna ponad wszystko a szczegolnie ponad prawde.

 5. Moher49 said

  Chwała Tobie Panie Boże.

 6. Kar said

  ..wciagna na maszt nastepnego ufarbowanego gudlaja..

 7. maria said

  Nie po raz pierwszy żydzi sami sobie robią kuku aby być uważanymi za pokrzywdzonych albo spełnić chorą przepowiednie. Corka rabina Nowego Yorku malowała na swoich drzwiach w akademiku swastyki. I gdyby nie kamery, które to nagrały zrzucono by cała winę na ” antysemitów „.
  Sarah Marshak, studentka pierwszego roku zgłosiła 23 października incydent pojawienia się na drzwiach jej akademickiego pokoju swastyki. W ciągu czterech następnych dni, na jej drzwiach pojawiły się co najmniej dwie następne swastyki. W kilka dni później Erica Tanne, inna żydówka z akademika, zauważyła swastykę na swoich drzwiach, a 28 października swastyka pojawiła się na drzwiach studentki Marshak po raz czwarty i dzień później, po raz piąty. Razem, w ciągu ośmiu dni pojawiło się siedem swastyk: pięć na drzwiach Marshak, jedna na drzwiach Tanne i jedna na ogrodzeniu uniwersyteckiego szpitala. Gdy 1 listopada pojawiła się kolejna swastyka na drzwiach Sary Marshak, władze uczelni zwróciły się do FBI o zbadania sprawy. FBI, badając taśmy z nagraniami pochodzącymi z kamer systemu zabezpieczającego budynki, ustaliły, że swastyki malowała, Sarah Marshak. Marshak przyznała się do namalowania swastyk, jednak stwierdziła, że jest autorką tylko trzech takich malunków. W jej obronie stanęli od razu funkcjonariusze żydowskich organizacji działających na uczelni. Robert Fishman, dyrektor organizacji Hillel stwierdził, że Był to na pewno akt rozpaczy z jej strony. Nie mogę sobie wyobrazić jak ktokolwiek mógłby coś takiego uczynić. Współczuję jej, równocześnie jednak jestem niezadowolony z tego, iż była zmuszona do powzięcia decyzji o dokonaniu tego.

 8. Kozietulski said

  Dobrze ale kto tego smiecia mianowal Na tego ambasadora?Takie scierwo jakim on sam jest.POLACY nie wierzcie politykom.Dzisiejsi politycy to ZDRAJCY.

 9. @+@=@@ said

  # 7
  W Polsce Pani Mario jest tak samo. Oto kilka obrazków:
  1. Redaktor oddziału wrocławskiego Gazgazgazzzettty Wywywybbbborczej obrzucił drzwi swojej redakcji jajami. https://wirtualnapolonia.com/2012/03/12/jajami-w-redakcje-gazety-wyborczej/

  2. Grafitti na elewacji restauracji Tel Aviv w Warszawie: http://www.pudelek.pl/artykul/90875/wandale_pomalowali_witryne_restauracji_tel-aviv_wolna_palestyna/

  3. Piotr Najsztub zdemolował elewację swojej restauracji: https://wirtualnapolonia.com/2013/10/16/zniszczono-restauracje-piotra-najsztuba-za-pierdo-niusy/

  4. Pedalska Tęcza na Pl. Zbawiciela kilkakrotnie była podpalana przez ludzi z lobby LGBT, bo firma ja remontująca miała stałe kontrakty na jej renowacje…

  A budkę strażniczą w Ambasadzie Rosyjskiej to kto podpalał? Narodowcy?

 10. Adam said

  CIEKAWE KOGO PO SZCHNEPFIE PIS ZAPROPONUJE NA AMBASADORA ? BO JUŻ TERAZ https://wirtualnapolonia.com/2016/05/21/jan-pieklo-zobacz-kogo-pis-zrobil-ambasadorem-na-ukrainie/

 11. Adam -z ch.n.g. said

  Daję milion do jednego ( 1 000 000 :1 ) , że następczynią już jest m-me Ziomecka . (Ta od listów od LechKacza – w sprawie oficjalnego (!!!) restytuowania wiadomej masońskiej loży (adres – Ambasada USA w W-e kilka lat temu)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: