Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ambasador RP? na Ukrainie: „Wołyń” to nie prawda historyczna.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-03

– Nie sądzę, żeby ten obraz, który powstaje w znacznym stopniu przyczynił się do pojednania, natomiast nie sądzę, żeby mógł w jakiś sposób strasznie zaszkodzić. Należy to potraktować jako po prostu wypowiedź artystyczną, a nie jako prawdę historyczną – powiedział dzisiaj nowy ambasador RP na Ukrainie – stwierdził Jan Piekło w dzisiejszym komentarzu dla Telewizji Republika.

Piekło w Piekle

Mianowany przez rząd Beaty Szydło, przedstawiciel dyplomatyczny Polski dał sie juz wcześniej poznać jako osoba umniejszająca znaczenie wołyńskiego ludobójstwa i prób ostatecznego jego wyjaśnienia.

W wywiadzie dla ukraińskiego Radia Swoboda stwierdził niedawno:

– To bardzo zły moment dla takiego filmu, bo część polskiego społeczeństwa jest manipulowana. W Polsce jest taki ksiądz Isakowicz-Zaleski, który kieruje się stanowiskiem rosyjskim, mówi tylko: Wołyń, Wołyń.

Podobnie wypowiadał się dla poświęconego problematyce regionu Europy Wschodniej i Azji Centralnej oraz europejskiej polityce wschodniej dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”:

– Nie ma wątpliwości, że działalność księdza Zaleskiego jest na rękę rosyjskiej propagandzie, że szkodzi stosunkom polsko-ukraińskim, a przez to samej Polsce (…) Epatuje rzezią wołyńską i żąda jej rozliczenia, zapominając, że Ukraińcy mają teraz ważniejsze sprawy na głowie niż ciągłe przepraszanie księdza Zaleskiego za zbrodnie UPA.

W wywiadzie dla „Dziennika Polskiego” nie widział nic złego w uchwalonej w kwietniu tego roku przez ukraiński parlament ustawie rehabilitującej UPA:

– Nie widzę nic złego w tym, że Ukraina chce uczcić ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem. Zdarzył się wtedy epizod bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami, doszło do zbrodni wołyńskiej, ale to tylko część historii UPA, która ma również inne karty, których nie chcemy zauważyć.

dzienniknarodowy.pl

Komentarzy 36 do “Ambasador RP? na Ukrainie: „Wołyń” to nie prawda historyczna.”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Az sie prosi skomentowac to: a idz ze do piekla.

 2. krzysiek4 said

  Piekło sam jesteś epizod,żeby cie krew zalała.

 3. Magdalena said

  ” dobra zmiana” w akcji 🙂

 4. tadzik said

  Hymn banderowski w Przemyślu

 5. tadzik said

 6. tadzik said

  Urząd miasta Przemyśla zatwierdził projekt budżetu “Lokalny Program Rewitalizacji Miasta na lata 2010-2015” We wspomnianym projekcie można przeczytać zapis, gdzie postanowiono przeznaczyć 900 tys. zł na ochronę, konserwację Ukraińskiego Cmentarza Wojskowego w Przemyślu.
  Na owym cmentarzu wojskowym spoczywają żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii, którzy jeszcze w 1946 roku atakowali i mordowali polską ludność zamieszkującą w miejscowości Bircza, pod Przemyślem. W budżecie natomiast nie znaleziono środków finansowych na polskie cmentarze, które nie są remontowane od wielu lat, mimo że potrzebują natychmiastowej renowacji.
  W dalsze części dokumentu zatwierdzonego przez prezydenta Przemyśla – Roberta Chomy możemy przeczytać o planowej renowacji zabytkowego budynku przy ul. T. Kościuszki 5, który został oddany Związkowi Ukraińców w Polsce. Na remont nieruchomości przeznaczono 3 mln zł. Ponadto kolejne prawie 8 mln zł trafi na remont siedziby greckokatolickiego arcybiskupa.

 7. Zenek said

  Chyba rzeczywiście rządy w Polsce mają wytyczne z za granicy, co mają mówić, co kłamać, a co pomijać.

 8. pugnus said

  Patrzac na tego lajdaka zadaje sobie pytanie ,czy Polka w ciazy ,ktorej banderowski zbir rozcinal brzuch , mogla sobie wyobrazic,ze po 70 latach ambasador Polski w tym przekletym przez Boga kraju nie tylko bedzie nazywal sie…. Pieklo ,ale jeszcze zaprzeczy prawdzie historycznej tego niespotykanego w dziejach swiata (do czasu zaistnienia ISIS) barbarzynstwa?

 9. ARTURR said

  Czy to zaczy, że według tego typa UPA, OUN, a nawet jawnie nazistowska formacja Galizien SS też zapisała się pozytywnie na kartach historii. Skąd tego gościa wzięli, bo takie łamanie historii i przyzwoitości jest niedopuszczalne, bo gloryfikuje nazizm, może ma jakieś korzenie z tamtych stron? Ukraińcy, Litwini, Łotysze słuszący dla III Reszy byli dużo bardziej okrutniejsi i to oni dla Niemców wykonywali najgorsze rzeczy, słynąc z swojej niecywilizowanej brutalności.

 10. Guła said

  A My nadal nic nie wiemy o osobach którym powierzamy samych siebie. Jak to możliwe? Osoba rzęź wołyńską nazywa epizodem. To jak nazwie wojnę Ukraińców z II RP w latach 1918-1919(?) A się powtórzy tylko patrzeć. Albo rzeź Warszawy 1944 r.
  Interesy partyjne niewiele mają wspólnego z narodem który na te partie stawia.

 11. tadzik said

 12. tadzik said

 13. wars said

  Kiedys slyszalem ze Waszczykowski to z pochodzenia Ukrainiec. Jesli tak to nic dziwnego ze dupek mianowal dupka ambasadorem. No ale Beatka tez kocha banderowcow ?

 14. beton said

  zaczynam z dnia na dzień co raz bardziej źle postrzegać rządy PIS… ja rozumie układać się z Ukrainą (i nie chodzi mi tylko o nią…) ale nie za wszelką cenę i zakłamanie… brak słów, a epitetów nie chcę ciskać pod adresem tego pana…. najwidoczniej on jest na tym stanowisku jako wybryk artystyczny z tymi swoimi „przemyślanymi złotymi myślami” … dzięki takim ludziom następnych wyborów PIS nie wygra …

 15. tadzik said

 16. tadzik said

 17. tadzik said

  W Polsce będziemy mieli albo II Wołyń albo II Kosowo

 18. Valdi said

  „Ukraińcy mają teraz ważniejsze sprawy na głowie niż ciągłe przepraszanie księdza Zaleskiego za zbrodnie UPA” – co za chamski styl wypowiedzi – rodem z piekła.
  Przeprosić należy nie tylko Zaleskiego ale cały naród POLSKI !!! – pseudo polski ambasadorze.

 19. Bronisław said

  Re: 10. Szanowny Panie Guła!

  A, czy Kaczyński nie wykrzyczał swojego programu na Majdanie?!!! I, czy jutro nie będzie trzeba opłakiwać, obecnego zniewolenia Naszego Narodu i Państwa od 27-miu lat przez „oszukańczą ferajnę okrągłostołową”?!!! Wierzę jednak, że jak wytrwamy w swojej wierności Bogu Wszechmogącemu, to da On Nam-Swojemu Narodowi Siłę Zmartwychwstania!!!

  Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie i życzę dobrego zdrowia! Króluj Nam Chryste!!!

 20. Moher49 said

  Wołyń to był epizod ?. To nie polski rząd rządzi Polską, tylko wrogie Polce tajemne siły. Szydło i spółka to są kukiełki.

 21. Adam -z ch.n.g. said

  Jaki pan , taki kram .

  Ukry , to ukry , ale …….

  jak blisko TRONU ambasadora PoLin /USA jest m-me Juńczyk – Ziomecka ???

 22. Magdalena said

  Poczmajster Waszczykowski nie ma tu nic do gadania.
  On jest od wykonywania rozkazów, a nie myślenia
  co mu zresztą przychodzi z trudem 🙂

 23. gość said

  Skandaliczny list ukraińskich prezydentów. Proszą o zapomnienie zbrodni UPA i uznanie ukraińskich tradycji narodowych

  Leonid Krawczuk i Wiktoria Juszczenko wystosowali list do polskich parlamentarzystów, w którym domagają się uznania zbrodni UPA jako „tragedii, która dotknęła obie strony konfliktu”. Apelują też o uznanie ukraińskich tradycji narodowych, odwołujących się do UPA, jako sprawiedliwych i godnych szacunku.

  Skandaliczny list jest dostępny na stronie gazeta.ua. Autorzy listu apelują o niepodejmowanie kroków mających charakter upamiętniający zbrodnię rzezi Wołyńskiej. Prezydenci zwracają uwagę, że przypominanie o trudnej przeszłości relacji polsko-ukraińskich szkodzi interesom i eskaluje konflikt. Proponują także wspólne ustalenie Dnia Męczeństwa na Kresach, które miałoby być obchodzone zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.

  Rzeź wołyńska była czystką etniczną dokonaną przez ukraińskich nacjonalistów, przy wsparciu ludności ukraińskiej. Historycy szacują, że masowe ludobójstwo pochłonęło 50-60 tyś. Polaków i 2-3 tysiące Ukraińców wskutek działań odwetowych. Według śledztwa IPN odpowiedzialnymi za wydanie rozkazu o czystce etnicznej byli: Dmytro Klaczkiwski, Wasyl Iwachow oraz Iwan Łytwynczuk.

  Źródło: Kresy.pl,
  http://prostozmostu.net/news/skandaliczny-list-ukrainskich-prezydentow-prosza-o-zapomnienie-zbrodni-upa-i-uznanie-ukrainskich-tradycji-narodowych

 24. Greg said

  Brakuje wulgaryzmów w naszym języku na określenie teeeego ! Te dostępne za słabo przemawiają!

 25. jarek said

  Rozumiem że rolą ambasadora jest poprawiać wzajemne stosunki między dwoma narodami, jakie by nie były / stosunki i narody /. Ale żeby być takim wazeliniarzem to już przesada. Chyba ten facet czuje się ambasadorem Ukrainy na Ukrainie.

 26. Uważny Obserwator said

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/86818-spory-o-zydokomune

 27. Wpisuje się to w proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,ktory przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,,który zaktywizował handel wojną i pokojem poprzez jego militaryzację,przy odwołaniu się do antypolskich,bandyckich korzeni.
  Tło walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM przedstawił Wiktor Poleszczuk w GORZKA PRAWDA:CIEŃ BANDERY NAD ZBRODNIĄ LUDOBÓJSTWA.
  Wobec Polski okazała się być nielojalna,każda na swój rachunek,zarówno MNIEJSZOŚĆ NARODOWA : ŻYDOWSKA jak i UKRAIŃSKA.Dziś ze względu na rasistowskie korzenie jest możliwość zbliżenia tych nacji.W ramach denazyfikacji można oczekiwać potępienia tego procesu przez Bundestag,podobnie jak w przypadku LUDOBÓJSTWA ORMIAN.

 28. majka said

  W sumie „wystepy” faszo-banderowców maja i dzialanie pozytywne 🙂 Polacy pewnie juz by nie wiele wiedzieli o polskich ofiarach banderowskich bandytów, gdyby nie odrodzenie banderyzmu przez USrael na Ukrainie. Byl to typowy „strzal w kolano”. Od ponad 20 lat, kosztem ponad 4 mld $$$$$$$$$, NWO (oficjalne dane) indoktrynuje Ukrainców. Efektem jest ruina spoleczna i gospodarcza Ukrainy i gwaltowne nastroje antybanderowskie na swiecie

 29. isia said

  … żydzi z PIS, zresztą po raz kolejny, zdzierają z siebie maskę ” patriotów polskich”, jaką przybrali na użytek gojów tj. rdzennych Polaków … to graniczy z prowokacją … żydostwo robi się coraz bardziej bezczelne …

 30. Greg said

  Polecam, może ktoś łezkę uroni?
  http://www.youtube.com/watch?v=Pn1xzeQy1Lk

 31. Lublinianka said

  Najgorsze jest to, że ta wyjątkowa szumowina mianowana polskim ambasadorem szczuje rezunów na księdza Isakowicza-Zaleskiego, który już wielokrotnie był atakowany przez neobanderowców i grożono mu śmiercią. Żałosne jest to wyzywanie przeciwników od agentów rosyjskich, tak jak gdyby to towarzystwo usiłowało od siebie odsunąć podejrzenia o to, że są na utrzymaniu UPAdliny. A właśnie niektóre portale „prawicowe” trąbiły, ile to pierdyliardów dolarów w łapówkach rozdawał agentom wpływu Janukowycz i partia regionów. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Znana strategia złodzieja to krzyk „łapać złodzieja”. Oprócz orderów od ukraińskiej bezpieki towarzystwo rzekomo niezależne pobiera też z pewnością żołd, bo taka żarliwość nie jest do wygenerowania za darmo. Konta na Bahamach, czy też innych rajach podatkowych i na pewno nie w hrywnach. Ilekroć słyszę o wyskokach probanderowskiego lobby w Polsce, szukam sobie na youtube jakiegoś filmiku z upadlińskiego parlamentu, gdzie upadlińskie elity rozstrzygają debaty na piąchy i krzesła, którymi walą się po łbach. Nie ma chyba bardziej prymitywnego plemienia, niż upadlińcy, którzy jeszcze mentalnie i emocjonalnie nie wyszli z jaskiń, co potwierdza ich panteon bohaterów i wieszczów. Naprawdę nie trzeba się wysilać, by nimi gardzić. Każda akcja powoduje reakcję – Polacy odpowiedzą na to zakłamanie tak, jak odpowiedzieli na opluwanie żołnierzy niezłomnych i wmawianie, że Katyń to byli Niemcy. Na szczęście dla Polski, UPAdlina już się nie podniesie. Polacy muszą jednak zablokować osiedlanie się upadlińców w Polsce, bo czekałaby nas powtórka ludobójstwa, z pewnością z wykorzystaniem bardziej skutecznych narzędzi, niż tylko widły, kosy, sierpy, piły i noże. Nawet chyba na Upadlinie mechanizacja wyparła z użytkowania większość wspomnianych atrybutów rezuna i rezunki, bo jak wiadomo, ukraińskie baby też ochoczo partycypowały w torturowaniu i mordowaniu starców,kobiet i dzieci. Na pewno, gdyby potrząsnąć tą mierzwą, jaką jest Upadlina, to by się kilka tysięcy tych psychopatycznych morderców jeszcze wytrzepało. Oni żyją i czekają na sprawiedliwą karę.

 32. Greg said

  piekło! WRACAJ DO PIEKŁA !!!!

 33. gość said

  Zakończono zdjęcia do filmu „Wołyń”

  Dramat historyczny Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wołyń” został ukończony. Ostatnie zdjęcia kręcono na Lubelszczyźnie.

  Ekipa filmu cały czas zmagała się z problemami finansowymi i wycofywaniem się kolejnych sponsorów. Zbierano dodatkowe fundusze m.in. za pośrednictwem Fundacji Na Rzecz Filmu „Wołyń”. Celem było 2,5 mln złotych, udało się zdobyć 606 551 zł.

  Większość zdjęć do filmu zrealizowana została w 2015 roku i zakończyła się jesienią. Mimo 6 mln zł dofinansowania z PISF, producentom zabrakło środków na nakręcenie kilku znaczących dla obrazu scen. Wiosną 2016 roku rozpoczęto więc zbiórkę na ich realizację. W ostatnich dniach maja wsparcie twórców kwotą 1 mln zł ogłosiła Telewizja Polska.

  Obecnie rozpoczyna się etap postprodukcji. Premiera dzieła zapowiedziana jest na 7 października.

  http://parezja.pl/zakonczono-zdjecia-filmu-wolyn/

 34. mapa said

  Jedyna pozytywna konstatacja jest taka,że PiS-owskie wspieranie Ukrainy razem z amerykańskimi neokonami rozwali ten rezerwat do końca. Teraz, np. swoje będzie grała ulubienica mediów Kurskiego, niejaka Sawczenko. Jeszcze da popalić kijowskiej juncie. Już niektórzy starozakonni zaczynają się skarżyć.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wadim-rabinowicz-saakaszwili-jedzie-na-kokainie

 35. Greg said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wojownik-prawdy-2016-05

 36. gość said

  List otwarty do Pani Premier w sprawie ambasadora RP w Kijowie

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

  Szanowna Pani Premier! W obliczu zbliżającej się 73. rocznicy „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu, która była apogeum ludobójstwa Polaków, przeprowadzonego przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939 – 1947, proszę Panią o ustosunkowanie się do zachować i wypowiedzi pana Jana Piekły. Czy zgadza się Pani z takim postępowaniem? Czy ów dziennikarz jest jedynym osobą, której Pani rząd może powierzyć funkcję ambasadora na Ukrainie?

  „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”

  Motto pomnika Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie

  Czytaj dalej:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/list-otwarty-do-pani-premier-w-sprawie-ambasadora-rp-w-kijowie/lhzxxj

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: