Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Feminizacja kultury

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-05

Feminizacja kulturyFeminizacja kultury oraz jej wpływ na słabość społeczną i polityczną państwa wobec kryzysu imigracyjnego

.
Przeciętny nowoczesny zachodni mężczyzna został sfeminizowany, bez wiedzy i nawyku męskich cnót, takich jak odwaga, determinacja, poświęcenie, sprawiedliwość, umiarkowanie, samodzielność, samodyscyplina i honor. On nie ma poczucia prawdziwego wyrazu męskości.
Niebagatelny wpływ na społeczną percepcję mają media, które lansują metroseksualne trendy.
.
Na dodatek popkultura dezawuuje w swojej retoryce atrybuty męskości, które kilka dekad temu stawiane były na piedestale. Dobitnie o tym świadczy przekaz medialny. Policjantów przedstawia się jako ludzi bawiących się z dziećmi uchodźców na autostradach, zamiast wykonujących swoje zadania egzekwowania prawa. Media chwalą ich jak bohaterów.


W prezentowanym materiale zachowują się jak kobiety o miękkich sercach, a nie jak mężczyźni, którym powierzono obronę swojego kraju i praworządność. Te same media natomiast nie szczędzą słów krytyki wobec funkcjonariuszy, którzy „po męsku” temperują postawy i zachowania uchodźców, dopuszczających się występków oraz przestępstw. Nierzadko stanowcze działania funkcjonariuszy, mające umocowanie w przepisach prawa, postrzegane są przez media oraz liberalne środowiska w kategoriach ksenofobicznych, czy rasistowskich.
Masowa feminizacja kultury miała znaczący wpływ na politykę. Panującą ideologią liberalnej demokracji zachodniej jest świecki humanizm, który ma szczególnie kobiecy charakter. Polityka, zwłaszcza wobec imigrantów, to matczyny uścisk dobroci i narzucająca się pobłażliwość. To można też interpretować jako naiwność, słabość i przystosowanie. Gdy wybuchł i ogarnął Europę kryzys uchodźców, jej przywódcy polityczni – wspierani przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel – zachowywali się jak nieśmiałe matki-kwoki, a nie jak silni mężczyźni odpowiedzialni za obronę swoich krajów przed inwazją.
Feministyczne podejście grozi wrzuceniem społeczeństwa w chaos i wręcz rozkład, bo rządy prawa i jego egzekwowanie zależą od priorytetów opieki, zrozumienia i integracji. Deficyt męskich wartości wpływa na społeczeństwo i system polityczny, a przy tym jest przyczyną problemów imigracyjnych.
Obecne zderzenie z islamem, napędzane przez dominującą męską kulturę, ujawnia opłakane braki postmodernistycznej kultury feministycznej, która nie ma siły bronić się przed kulturą zdominowaną przez mężczyzn. Ogromna przemoc wobec kobiet w krajach Europy Zachodniej i skandynawskich pokazuje wręcz kontrast. Męska agresja zdobyła przyczółek wskutek czego kobiece cechy są bezradne i niezdolne do sprzeciwu.
Poniższy materiał stanowi refleksję duńskiej dziennikarki Iben Tranholm na temat współczesnych mężczyzn.
Iben Thranholm stawia tezę, w której mówi o tym, że feminizm jest powodem obecnego obrazu Europy, w którym kobiety zrobiły z mężczyzn „mięczaków”, a same nie potrafią obronić się przed agresywną kulturą Bliskiego Wschodu, napierającą na kraje europejskie.
„Brak męskości w kulturze europejskiej czyni ją bezsilną w obliczu chaosu politycznego i kulturowego, jakie nasiliły się wraz z rosnącą imigracją. Zamiast zdecydowanego skupiania się na narzucanie liberalnych feministycznych wartości na muzułmańskich mężczyzn, może okazać się o wiele bardziej korzystne dla Europejczyków by rozważyć, czy feministyczna wojna z męskością może być przyczyną słabości kultury europejskiej – słabej i bezbronnej jaka jest – w stosunku do kultury imigrantów i uchodźców. Ironią jest to, że próżnia stworzona przez feminizm oznacza, że kobiety stają się ofiarami agresywnej męskiej kultury”.

Komentarzy 6 do “Feminizacja kultury”

 1. Joanna d'Arc said

  Na niedawnym Dniu Katolików w Lipsku widniały transparenty domagające się dopuszczenia kobiet do święceń diakonatu… na razie diakonatu! Wiele klasztorów żeńskich opustoszało. Wiele egzystuje dzięki zakonnicom z Polski, Indii i innych misyjnych krajów misyjnych, ale niemieckie „katoliczki” koniecznie chcą dorwać się do ołtarza. Zdaje się,że episkopat niemiecki popiera po cichu te żądania. Quo vadis ecclesia teutonicum ?

 2. Bronisław said

  Artykuł zakończono zdaniem: „Ironią jest to, że próżnia stworzona przez feminizm oznacza, że kobiety stają się ofiarami agresywnej męskiej kultury”. Ironią jest to bez wątpienia, ale czy za brak „utraconej”, a niezbędnej tym niewiastom męskości (europejczyków) zapłacą tylko kobiety, czy też jeszcze bardziej zniewieścieli mężczyźni?!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 3. Adam -z ch.n.g. said

  Pani Joanno – w Niemczech , wydaje mi się , ŻE JUŻ NIE MA Kościoła Rzymsko – Katolickiego .
  Jest tylko BUNDESREPUBLIK biznes klub (katolik ???), z resztkami Niemców .
  (Niemcy – obywatele RFN wyglądają tak, jak pod koniec republiki wiemarskiej).
  Odpowiedż na (retoryczne ?) pytanie na końcu ;
  14 km pod ziemię ( tylko ostatnio padały oświadczenia , że piekła NIE MA – PRZENIOSŁO SIĘ NA POZIOM +/_ 0.)

 4. Bronisław said

  Pani Joanno! A, czy nie uważa Pani, że „niemieckie „katoliczki” koniecznie chcą dorwać się do ołtarza”, aby w ten sposób próbować uczynić z Kościoła Chrystusowego Synagogę Szatana?!!! Czy w modernizmie (podobnie jak w raju) nie jest kobieta bardziej podatna i chętna dać posłuch demonowi?!!! Znakomicie się Pani nazwała i życzę Pani w związku z tym konsekwencji! Serdecznie Panią pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 5. Policjanci? proszę obejrzeć pierwszy z brzegu film przedstawiający zamieszki we Francji. Policja robi w pory przed bandą obdartych niepiśmiennych dzikusów, co jeszcze dwa tygodnie wstecz bujali sie na ogonach na gałęzi baobabu, a teraz na ich oczach demoluja sklepy, ulice, domy.

  Ta sama policja w sposób wysoce energiczny zainterweniowała w przypadku babci z Polski, która popełniła niewybaczalną zbrodnię sprzedając batoniki prince polo przed polskim kościołem w Paryżu. Dziarscy chłopcy sprawnie przyjechali we dwie suki, fachowo odsunąwszy polska biomasę, która stanęła w jej obronie, zakuli babcię w kajdany czy inne łańcuchy i zapakowali do pierdla. O, to rozumiem, jacy tam oni zniewieściali?

  To juz koniec cywilizacji europejskiego człowieka.

 6. Kiedy upadło RYCERSTWO zaczynało się PRAWNICTWO na ustach pełnym frazesów.
  Klasyka to trudności jakie stawia władza sądownicza w odejściu od modelu „spółdzielczości bolszewickiej” na rzecz spółdzielni właścicieli mieszkań.Droga prowadzi przez ustawą zagwarantowane upodmiotowienie NIERUCHOMOŚCI,a w niej posiadacza mieszkania z wyodrębnioną własnością.Taki posiadacz powinien mieć „interes prawny w składaniu skarg do Krajowego Rejestru Sadowego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: