Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Szydzenie publiczne z Ciała i Krwi Chrystusa nie jest normą i nowoczesność nie ma tu nic do rzeczy

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-05

To że większość propozycji, jeśli już nie całość, która wydostaje się ze szklanego ekranu wprost do mózgów obywateli ma ogłupiać, wiadomo od dawna, ale czy nie należy już bardzo mocno zacząć w końcu reagować na szyderstwa z Osób?

Właśnie Osoba Jezusa Chrystusa została wprost wyszydzona w pseudoskeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. Polak i Holender i wcale nie jest istotne, czy twórcy wystąpienia są tego świadomi, czy nie. To już nie są tylko żarty proszę Państwa. To jest szyderstwo i bluźnierstwo. Mówiąc językiem nie wprost, drwina z Eucharystii obraża uczucia religijne wyznawców Kościoła Rzymsko Katolickiego.

Czy będzie reakcja? A może boimy się tych, którzy w świecie medialnym osiągnęli tzw. wyżyny popularności? Ale właściwie czego moglibyśmy się obawiać? Że wezmą nas za tzw. ‘nawiedzonych’? Jeśli nawiedzonych przez Ducha Świętego, to tylko się cieszyć z takiej opinii, chociaż nazywając dalej rzeczy po imieniu, dlaczego mielibyśmy się w ogóle przejmować za kogo ktoś nas uważa?

Jezus Chrystus oddaje życie za każdego człowieka, a szyderstwo z tego Świętego faktu jest stare jak świat. Bożki były, są i będą, celebryci mają swoje pokręcone historie jak wszyscy ludzie. Są zwyczajnie słabi i konformistyczni jak od czasu do czasu bywa niejeden. Dają się skusić na prowokacyjne wystąpienia dla różnych celów. Tak było jest i będzie. Ale my na wystąpienia, które obrażają Eucharystię nie musimy się godzić.

A właśnie wyszydzono Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Kto realnie jest wyznania Rzymsko Katolickiego, ten powinien zareagować.

Niestety telewizja to nie jest tylko biznes, jak chciałby pan Mariusz Max Kolonko, gdyby tak było, ludzie nie śmialiby się z tak szyderczych pseudoskeczy. Telewizja przygotowała społeczeństwo do braku reakcji na takie pokazy. A zatem, nawet jeśli zarobiła i w dużym stopniu była biznesem, to jednak spełniła o wiele większe zadanie niż nam się wszystkim wydaje, skoro dziś pojawiają się takie skecze jak ten, o którym piszę i nie ma reakcji. Mam nadzieję, że to jednak kwestia czasu.

Powiedzą niektórzy, po co o tym pisać, tylko napędza się kolejną publiczność dla KMN? Nie, to jest tylko ewentualny skutek uboczny, niezamierzony! Powodem jest niezgoda na skecz pt. Polak i Holender i prosty apel o reakcję, której naprawdę nie musimy się bać.

Nie chodzi o atakowanie osoby tego, czy tamtego kabareciarza. Każdy ma swoja historię życia, a jeśli kogoś jego własna historia doprowadziła do takiego punktu w jakim się znalazł Kabaret Moralnego Niepokoju, to jest to ich moralny niepokój, osobisty, nic nam do tego.

Ale wyznawcom Kościoła Rzymsko Katolickiego nie wolno przechodzić obojętnie wobec szydzenia z Ciała i Krwi Chrystusa, bo po prostu nie możemy dawać przyzwolenia na publiczne wyszydzanie naszych najbliższych, naszych rodzin, naszych przyjaciół. A przecież Jezus Chrystus jest dla nas najważniejszy…

Bardzo proszę Panów z KMN, po prostu nie obrażajcie Świętości. Dajcie z tym spokój. Jest tyle rzeczy, z których naprawdę można się pośmiać i Wasze talenty mogłyby naprawdę nam w ten sposób służyć.

Ale nie tak jak teraz. Nie tak.

prawy.pl_images_nowe_stories_media_felietonisci_kasia_chrzan

Katarzyna Chrzan, Prawy.pl

Komentarzy 11 do “Szydzenie publiczne z Ciała i Krwi Chrystusa nie jest normą i nowoczesność nie ma tu nic do rzeczy”

 1. OSTOJA said

  Poziom intelektualny tych panów jest zerowy. To nie jest kabaret TEY z Laskowikiem i Smoleniem. To nie ta klasa co kabaret Dziewońskiego czy Pietrzaka.

 2. Greg said

  Kabareciarze, sprzedajne bydło, za parę srebrników urągają nawet własnemu człowieczeństwu!

 3. Uważny Obserwator said

  Te niemalże wszystkie kabarety, to sprzedajne świadome zaprzaństwo, a homoludensi pędzą na te występy jak stado baranów i czują się tacy „cool”, a jakże!.
  Przecież te ich żarciki od dawna wpisują się w poprawność polityczną, nic ani nowego, ani zaskakującego.
  A Zenuś Laskowik poszedł niestety tą samą drogą, więc swój retrospektywny dorobek zmarnował na własne życzenie.

 4. Maryla Danuta said

  Lubiłam nawet ten kabaret moralnego niepokoju, jeszcze z Pakosińską. ale niestety coraz bardziej się zeszmacają. Tak naprawdę to obecne kabarety w ogóle nie nadają się do oglądania. Dziwią mnie ludzie płacący za wejście na te niby dowcipne „występy”, a często wręcz żenujące a nawet irytujące i szkodliwe. Już dowcipkowali ze smoleńskiej tragedii – ze śmierci nieomal 100 osób. Teraz wzięli się za obrażanie Pana Boga i Eucharystii – a przez to uczuć katolików. Jak daleko jeszcze chcą zajść ?? Kto ich wychowywał ?? Czy zupełnie są pozbawieni ludzkich uczuć i jakichkolwiek zasad etyki ??

 5. Bronisław said

  Pani Katarzyna pisze w zakończeniu artykułu: „Bardzo proszę Panów z KMN, po prostu nie obrażajcie Świętości. Dajcie z tym spokój. Jest tyle rzeczy, z których naprawdę można się pośmiać i Wasze talenty mogłyby naprawdę nam w ten sposób służyć.Ale nie tak jak teraz. Nie tak.”!!!

  Pani Katarzyno!

  Prywatnie to może sobie Pani prosić, ale czy jest to wystarczająca reakcja na te haniebne świętokradztwa?!!! A, czy Naszym i Pani obowiązkiem nie jest bezwzględnie żądać, nie tylko zaniechania przez KMN tych bluźnierczych zachowań, a zwłaszcza domagać się od odpowiedzialnych za to organów ścigania, aby podjęły natychmiastowe
  i zdecydowane działania, które postawią tamę podobnie obrzydliwym praktykom w przyszłości?!!! Czy można dalej milczeć, kiedy nasi nieprzyjaciele kpią sobie z Naszych Świętości i Polskich Narodowych Obyczajów i Wartości?!!!

  Pani życzę owocnej i radosnej pracy oraz gorąco pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 6. Uważny Obserwator said


  Można obejrzeć ten żenujący fragment od 8 min 20sek.

 7. Uważny Obserwator said

  Życzmy tym dupkom i gnojkom pluralizmu w tematyce tzw. religii.
  Proponuję, by zebrali się na odwagę i zaczęli sobie dworować z gwiazdy Dawida, Hanuki i na dokładkę. jeśli zdążą, z Mahometa.

 8. A bydło się posłusznie rechocze.
  Z treści, nie z poziomu pożal sie Boże wykonawców.

  Ten się śmieje najlepiej, kto się śmieje ostatni.

 9. keram said

  Czas najwyższy by przestać nastawiać drugi policzek.Te wszystkie kabarety , teatry są zażydzone , wszędzie kpią z największych polskich, katolickich świętości , przeraża mnie ten bezmyślny motłoch na widowniach.Może by ktoś zaczął ich świętości obrażać , można również tłumaczyć , że to tylko taki heppening artystyczny… . Najlepiej nie kupować biletów , na te parchate ekscesy ,zwane występami kabaretów , a inne metody też można zastosować…,ryja obić i tyle.

 10. konfuzjusz said

  Drugi policzek? Panie Marku, policzków to my juz mamy tyle, ze sie policzyc nie da.

  Żaden z widowni nie wszedł na scenę żeby napluć w ten ryj.

  Zaraz będa argumenty że „jako i my odpuszczamy…”

 11. pugnus said

  Przeciez obowiazuje wciaz paragraf o szydzeniu ,czy obrazaniu wierzen religijnych ,wiec dziwne ,,ze jeszcze nikt na ten „kabaret” nie zlozyl doniesienia!To jedno .Druga rzecz to status tego cyrku.Jezeli podobnie ,jak teatr Jandzi, korzysta on z doplat panstwowych ,to juz powinny byc one cofniete!Chyba ,ze bylo to prowokacja ,zeby zmusic ministerstywo do retorsji a potem podniesc wrzask pod niebiosa ,ze znowu rzad stosuje cenzure. Ale nawet w takim przypadku nie nalezy doplacac do tego szamba.
  Tymczasem podobna kwestia zaistniala na corocznej wystawie rysunku satyrycznego organizowanej przez Iran!Niby nic nadzwyczajnego gdyby nie temat wystawy: „holocaust’! No i podniosl sie w zachodnich mediach klangor oburzenia na takie swietokradztwo na co organizatorzy wystawy powolali sie na casus …Charlie Hebdo! Zupelne pudlo ,bo wytlumaczono im zwiezle ,ze jezeli tworczosc Charlie H. jest wyrazem wolnosci ekspresji artystycznej ,to teheranska wystawe mozna zaliczyc do najczarniejszych rozdzialow dzialanosci pseudoartystycznej.No coz ,widocznie w Teheranie nie znaja jeszcze polskiego przyslowia o wojewodzie….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: