Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mirosław Kokoszkiewicz: Oj, Chmielu, oj niebożę.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-06

Welt.de Swąd szatana.Der-junge-Tomasz-Turowski-mit-Papst-JohaTytuł jest nieco mylący, bo zapowiada tekst lekki i frywolny nawiązujący do najstarszej polskiej weselnej pieśni obrzędowej śpiewanej podczas oczepin. Problem jest jednak poważny i dotyczy wyjątkowo perfidnej prowokacji. Mówiąc wprost nie będzie nic o chmielu pnącym się ku słońcu po kilkumetrowych tykach, ale o Chmielu z wysokiego i dużego „C”.

 

Szczerze przyznam, że w poniedziałek 16 maja zaniemówiłem i nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. O godzinie 23 na antenie TVP2 wyemitowano niemiecki film dokumentalny Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu, który w sposób wyjątkowo zakłamany opowiadał o stosunkach panujących w Watykanie w czasach pontyfikatu Jana Pawła II. Ale nie to zbulwersowało mnie najbardziej.

W charakterze eksperta wystąpił w tym filmie jeden z najgroźniejszych komunistycznych płatnych szpicli, Jerzy Turowski, który jako nielegał w czarnym habicie jezuity wkradł się w otoczenie papieża Polaka. Jest rzeczą oczywistą, że jego donosy trafiały do Moskwy i mogły być wykorzystane także przy opracowywaniu zamachu na papieża Polaka. Sądziłem, że po zeszłorocznych zwycięskich wyborach, Turowskiego będę mógł oglądać, co najwyżej zakutego w kajdanki tym bardziej, że jest chyba jedynym żyjącym do dziś agentem komunistycznych służb specjalnych, który był na Placu Świętego Piotra podczas zamachu na Jana Pawła II jak również 10 kwietnia na płycie lotniska w Smoleńsku, gdy zginęła cała udająca się do Katynia polska delegacja na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim.  Jak można mówić na okrągło o „dobrej zmianie”, także w mediach, i jednocześnie serwować Polakom film, w którym głównym ekspertem od Kościoła i papiestwa jest wyjątkowo szkodliwy komunistyczny łajdak, który na rozkaz Służby Bezpieczeństwa wstąpił do zakonu jezuitów tylko po to by szkodzić Polsce i Kościołowi.

 

Powiem krótko – to jest niewyobrażalny skandal i bezczelna prowokacja. Ja nie dam sobie wmówić, że do emisji doszło przez czyjeś niedopatrzenie lub brak profesjonalizmu czy nieznajomość tematu. Oczywiście mogło się tak zdarzyć, że prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski o niczym nie wiedział, ale już nie uwierzę, że film wyemitowano bez wiedzy i zgody dyrektora TVP2, Macieja Chmiela. Czy się to Chmielowi podoba czy nie powrócą pytania o wpływ, jaki może mieć na jego postawę kilkuletni okres pracy w „Gazecie Wyborczej”. Dociekliwi przypomną mu bliską współpracę z Tymonem Tymańskim, muzykiem, który zasłyną tym, że podczas Święta Niepodległości 11 listopada ku uciesze lewactwa prowokował polskich patriotów wyśpiewując słowa „Dymać orła białego”. Czy naprawdę wszędzie na wpływowych i odpowiedzialnych stanowiskach musza pojawiać się ludzie, którzy w swoich CV mają krótkie lub całkiem długie epizody współpracy z lewakami i wrogami Polski oraz Kościoła? Czy tak będą wyglądały również media narodowe? Czy płacony powszechnie abonament pójdzie na kupowanie filmów, w których stręczyć nam się będzie, jako autorytety i ekspertów, komunistycznych bydlaków i płatnych kremlowskich szpicli? Niemal jako idola ukazano służącego Moskwie typa, który raz na miejscu zamachu przebywał pod przykryciem zakonnika a innym razem pod płaszczykiem dyplomaty organizującego wizytę prezydenta w Katyniu. Dlaczego Turowski nie siedzi w celi razem szefem partii „Zmiana” Piskorskim, ale pojawia się jako VIP i ceniony autor na targach książki w Warszawie? Czy Maciej Chmiel postanowił komunistycznemu agentowi zorganizować za nasze pieniądze huczną promocję książki?    

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wystosowało w sprawie emisji filmu, Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu protest skierowany do prezesa Jacka Kurskiego żądając wyjaśnień. Moim zdaniem na jakiekolwiek wyjaśnienia przyjdzie czas, ale na początek trzeba domagać się dymisji dyrektora TVP2 Macieja Chmiela. Kierowana przez niego stacja telewizyjna zaprezentowała się Polakom, jako medium walczące z Kościołem przy użyciu perfidnej prowokacji, podczas której płatny komunistyczny agent przedstawiał Watykan niczym centralę największej organizacji wywiadowczo-szpiegowskiej, którą według niego jest Kościół katolicki. Jeżeli tą drogą pójdą także media narodowe to najbardziej ochoczo będą opłacali abonament czytelnicy „Gazety Wyborczej”, „Polityki” i „Krytyki Politycznej”.  

 

Tekst opublikowany w Warszawskiej Gazecie”  

Mirosław Kokoszkiewicz             

Komentarzy 11 do “Mirosław Kokoszkiewicz: Oj, Chmielu, oj niebożę.”

 1. marys said

  tego sie nie da skomentowac.
  Spedzilismy z grupa przyjaciol dwie doby w lokalach wyborczych patrza na lapy CZERWONYM SKURWYSYNOM.

  aby nie machlowali .
  Zaluje tego.

 2. Docent said

  Podobno zwolniono 3 osoby odpowiedzialne za emisję, natomiast nic nie wiemy na temat, kto jest odpowiedzialny za zakup tego skandalicznego gniota!!!

 3. pugnus said

  A czy ten caly Chmiel nie pochodzi ze „sciezki” UW?Bo chyba po jego nominacji pojawily sie na niektorycvh portalach wyrazy krytyki.Niestety szczegolow juz nie pamietam….

 4. Tamu said

  A ja całkiem z innej beczki. Ostatnio otworzono i poświęcono nowy Kościół pod wezwaniem NMP gwiazdy nowej ewangelizacji i św Jana Pawła II w Toruniu. Może ktoś bardziej kumaty mi to wyjaśni bo ja nosem wyczuwam, że coś jest nie tak, mianowicie: o co chodzi z tą gwiazdą nowej ewangelizacji? czym się różni dzisiejsza ewangelizacja od tej z przed np 100 lat? czy ma to jakiś związek z nowym porządkiem świata? i drugie moje pytanie dlaczego na poświęcenie Kościoła zostali zaproszeni przedstawiciele Izraela a nie np zielonego przylądka, Kenii lub Brazylii gdzie jest najwięcej Katolików?

 5. ninika said

  @Tamu: Już myślałam, że tylko ja nie podzielam entuzjazmu związanego z powstaniem tej świątyni. Nie jestem ekspertem, ale intuicja mnie także mówi, że jest z nią coś nie tak. Nawet nie tyle pod względem estetycznym (choć dla mnie to koszmarny zlepek różnych koncepcji, które nijak do siebie nie pasują) ile świątyni jako całości. Bo właściwie dla kogo wybudowano tę świątynię? Nie wiem czy tylko ja (widziałam tylko zdjęcia) nie zauważyłam tam TABERNAKULUM. Jeżeli jest, to tak zakamuflowane, jakby było tam najmniej ważne…

 6. isia said

  Re: 4 i 5 … mam podobne zdanie w kwestii nowej świątyni w Toruniu … pytanie … kim naprawdę jest ojciec T. Rydzyk ?

 7. Julka said

  re:4
  Też intrygowała mnie ta „nowa ewangelizacja”. Wyjaśnił to biskup (nie pamiętam nazwiska) w swojej homilii. Według niego to ewangelizacja za pomocą współczesnych środków przekazu medialnego. Mnie ta nazwa jakoś nie przekonuje. Ewangelizacja to ewangelizacja bez względu na środki. Chyba w Radiu Maryja słyszałam, że Izrael też sypnął groszem na budowę. Czy symbolicznie czy znacznie, nie podano, ale może być to jakieś wyjaśnienie do zaproszenia na inaugurację.

 8. Greg said

  Przyjrzyjcie się tylko dobrze tej ,,świątyni”!
  Meczet?
  Reaktor atomowy?
  Wyciskarka do cytryn?
  Opera?
  Teatr?
  Sala koncertowa?
  Tabernakulum niezauważalne!
  To tylko niektóre z wpisów na różnych forach.
  Zdjęcia z otwarcia dostępne. Pooglądać trochę. Zastanowić się. Porównać z ,,świątynią opatrzności” o której mówił G. Braun.
  Pozdrawiam Forumowiczów

 9. Greg said

  A może to świątynia dla ?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/co-nadchodzi-na-swiat-iluminaci-satanisci-wprowadzaja-antychrysta-2016-06

 10. Tamu said

  Brak czy też niewidoczne tabernakulum można na razie wybaczyć ponieważ jak sam często słucham świątynia ma być ukończona kompletnie dopiero za rok. Jednak dokładnie jak napisał Greg słucham o niej od dawna ale dopiero wczoraj mi przyszła chęć zobaczenia w necie zdjęć jak ona wygląda i pierwsze o czym pomyślałem to niestety meczet, i krzyż na nim niezbyt wyraźny bardziej przypominający słońce. W tym roku jest planowana Intronizacja Chrystusa Króla Polski na dzień 19.11.2016 i chcemy upamiętnić to w naszej miejscowości stawiając kapliczkę, mam nadzieję że będzie piękna na Chwałę Bożą i nie będzie szpecić lub kojarzyć się z czymś złym.

 11. Greg said

  Tamu.
  Jesteś bystrzacha.
  Poszukuj dalej.
  Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: