Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Czekamy na ustanowienie przez polski Sejm 11 Lipca Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa na Kresach w latach 1939-1945.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-08

wołyńUKRAIŃSKIE ZAŁGANIE, OBŁUDA I FAŁSZ

W związku z cynicznym listem byłych prezydentów Ukrainy i innych działaczy tego kraju do nas, Polaków, napisałem do najbliższego numeru tygodnika „Warszawska Gazeta” felieton. Oto fragmenty:

„Zacznijmy od twardych faktów, realiów ukraińskiej rzeczywistości. Oto szeroko reklamowany na Ukrainie filmik, w którym widzimy grupę uczniów z Liceum Fizyczno-Technicznego w Stanisławowie ( Iwanofrankiwsk), którzy ubrani są w banderowskie czerwono-czarne stroje, symbolizujące kolory Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Na dany znak zaczyna się śpiew, którego pierwszymi słowami są: „Ja banderowiec”, „ja banderówka”. Czyli praktyczna indoktrynacja młodego pokolenia, zarażania ideologią(…) nazistowsko – faszystowską, ponieważ cała banderowska myśl polityczną zanurzona jest w ideologii faszyzmu i niemieckiego nazizmu. Nie ma więc cienia wątpliwości w jakim duchu wychowuje się młode pokolenie, w duchu banderyzmu. Ci młodzi ludzie mają być banderowcami , tak, jak byli ich dziadowie i pradziadowie, którzy wydłubywali polskim dzieciom oczy, a kobietom obcinali piersi(…)..

Nikt tym młodym nie powiedział, że na rozkaz ich gieroja, Bandery, banderowcy wymordowali ok. 200 tyś. Polaków(…). I oto na tym tle, grupa ukraińskich polityków, z byłymi prezydentami, Kuczmą i Juszczenką włącznie, wystosowała do nas, Polaków w tych dniach list, w którym pisze o ustanowieniu wspólnego Dnia Pamięci Konfliktu Polsko-Ukraińskiego. Co za bezczelność i cynizm! Co za tupet i hipokryzja!(…)”

Komentarzy 11 do “Czekamy na ustanowienie przez polski Sejm 11 Lipca Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa na Kresach w latach 1939-1945.”

 1. przemol said

  Chazarskie sekty PO. PIS, SLD, PSL, UB, NKWD, KPP i podobne smieci licza na zapomnienie setek tysiecy polskich ofiar ukro-faszo-banderowskich skurwieli…. NIEDOCZEKANIE WASZE AJ WAJ:

 2. gość said

  Wóycicki chce aresztowania księdza Isakowicza-Zalewskiego?

  Kazimierz Wóycicki, znany ze skrajnie pro-ukraińskich poglądów wykładowca Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, po raz kolejny zaatakował księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Wóycicki dziwi się, że kapłan „cieszy się ze swobody”.

  Tym razem Wóycicki, na swoim blogu odnosi się do nominacji na stanowiska ambasadora RP w Kijowie znanego z równie pro-ukraińskich poglądów Jana Piekło. Ten ostatni nie ukrywa, że chce być pasem transmisyjnym poglądów elit ukraińskich do Polski oraz wzywa do niepodnoszenia sprawy kresowego ludobójstwa w stosunkach z Ukrainą. Wzbudza tym entuzjazm Wóycickiego, który uważa go za właściwego człowieka na właściwym miejscu w dziele „polsko-ukraińskiego pojednania”, które w optyce Wóycickiego urasta do rangi nadrzędnej konieczności dziejowej. Powołuje się na słowa fetowanego przez siebie ambasadora o tym, że „Zarówno Rosja, jak i nieżyczliwi obywatele usiłują zrobić wszystko, żeby do pojednania nie doszło”.

  Wóycicki usiłuje przedstawić bohatera antykomunistycznej opozycji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego jako działającego na rzecz interesów Rosji. Porównuje go przy tym do aresztowanego niedawno pod zarzutami szpiegostwa na rzecz Chin i Rosji Mateusza Piskorskiego.”Isakowicz-Zaleski winien podjąć się jeszcze jednego zadania – winien zostać duszpasterzem niby-partii Zmiana. Jego niby-duszpasterstwo pasowałoby do tej niby partii. Byłoby to dla niego właściwe miejsce i może wreszcie znalazłby się obok Mateusza Piskorskiego” – pisze Wóycicki. Co spowodowało taką frustrację? Fakt krytycznego nastawienia kapłana wobec nominacji Jana Piekło na stanowisko ambasadora RP w Kijowie oraz wobec niedawnego, kontrowersyjnego listu otwartego ukraińskich prominentów do Polaków. W liście tym trzech byłych prezydentów Ukrainy, ukraińscy zwierzchnicy religijni oraz intelektualiści, ukazali ludobójstwo dokonane przez OUN-UPA jako „tragedię” i „konflikt” próbując w dodatku budować symetrię między działaniami Ukraińców i Polaków. Uciekli się także do szantażu, podobnie jak to robi Wóycicki, strasząc Rosją. Wykładowca SEW UWr akceptuje zresztą w pełni ten przekaz.

  Krytycyzm kapłana wobec kontrowersyjnego listu otwartego Wóycicki przedstawia jako „nienawistny głos skierowany przeciw Ukrainie i Ukraińcom”, twierdząc też, że „jest zawsze słyszalny, gdy Polacy i Ukraińcy zbliżają się do siebie”. Dalej twierdzi, że „Tylko niewiele osób popisało się takim dorobkiem starannie dawkowanej nienawiści do Ukrainy i Ukraińców” jak ks. Isakowicz-Zaleski, który rzekomo „pasożytuje na pamięci tragedii Wołynia 43” – tak jakby kresowe ludobójstwo, które od lat odkrywa przed pinią publiczną kapłan, dotyczyło tylko Wołynia i tylko roku 1943. Dla Wóycickiego nie ma to wielkiego znaczenia, gdyż uznaje działalność ks. Isakowicza-Zaleskiego za „zgodną z kierunkami moskiewskiej propagandy”. Frustrację Wóycickiego wywołuje fakt, że „Isakowicz-Zalewski cieszy się natomiast ze swobody, którą wykorzystuje by w niezwykle intensywnej i systematycznej politycznej działalności, siać niezgodę między Polakami z Ukraińcami” sugerując najwyraźniej, także przez porównanie do Piskorskiego, że kapłan powinien być uwięziony.

  kazwoy.wordpress.com/kresy.pl
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/woycicki-domaga-chce-aresztowania-ksiedza-isakowicza-zalewskiego

 3. Lublinianka said

  Wójcicki powinien uważać na siebie, o ile jest Polakiem, bo nacjonaliści ukraińscy w II RP likwidowali polskich ukrainofilów. Niewykluczone, że Polakiem nie jest, więc nic mu nie grozi, zwłaszcza od Polaków, chyba, że ktoś w końcu skopie mu dupę i napluje na pysk, bo policzkowanie takich indywiduów jest niedopuszczalne.

 4. wars said

  Pani Lublinianka ma racje. Ale szkoda nogi I sliny na tych banderowskich milosnikow. Ale lac w morde ? Dlaczego nie

 5. isia said

  Ks.Isakowicz-Zaleski od lat walczy o godne upamiętnienie ofiar tego okrutnego ludobójstwa … i nie poddaje się … mam wielki szacunek dla Niego …

 6. Adam said

  SAMO CZEKANIE = NIEDOCZEKANIE ! http://www.mysl-polska.pl/911

 7. isia said

  Re: 2 p.Lublinianka … K. Wóycicki jest żydem … więc nie dziwi jego „napaść” na ks. Isakowicza-Zaleskiego … z tego co mi wiadomo, był dyrektorem szczecińskiego oddziału IPN …

 8. solkraken said

  ewidentnie – to une mieszają żeby trzymać za twarz tubylców od Krymu do Szczecina, wszak terroryzm ukropiński był praktycznie w zaniku i mieli w tym znaczny udział SSowieccy aszkeNAZIole dominujący Europę Wschodnią od 1917 do 1989. ALE gdy zaczęli tracić „władzę nad nadwiślańskim bydłem” wymyśliły i zasponsorowały „odrodzenie narodu ukraińskiego” (m.in. za Pieniądze Polaków) aby wyhodować „mięso armatnie” do walki z Polskim Nacjonalizmem i Rosyjskim Imperializmem… należy rozważyć na spokojnie – kto tak NAPRAWDĘ będzie rządził od Odry po Dniepr, gdy ustanowią strefę tu wojny i sprowadzą brygady Abramsów??? Polacy obudźcie się – USrael – mistrz pogrywania fałszywą flagą ma Polaków gdzieś :((( w aktualnym przedstawieniu chodzi o… „pchły z ogona”, który od dekad macha psem znad Potomaku :(((

 9. dariusz2b said

  Kiedy się w końcu skończy plucie na Polaków przez prochów zydiwskich banderowczyków. Czy przyjdzie czas zjednoczenia Polaków czy juz staliśmy sie wyrzutkami.

 10. tadzik said

 11. ruskiagent said

  Pan Adam mnie uprzedził.

  Ruscy powiadają: Żdy u moria pogody. To mniej więcej jak czekaj tatka latka.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: