Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Interesy USA ważniejsze od bezpieczeństwa Polski? MON: Polska stanie na syryjskim froncie.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-09

+

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oficjalnie zadeklarował czynne włączenie się polskich sił w konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Do Syrii wysłane zostaną siły specjalne oraz myśliwce F-16.
.

Nasi żołnierze mają rzekomo prowadzić akcje szkoleniowe i rozpoznawcze, a przewidywane miejsce ich stacjonowania to Jordania lub Kuwejt. Na Morze Egejskie ma także trafić polska fregata rakietowa ORP Generał Tadeusz Kościuszko.

Taki ruch rządu Prawa i Sprawiedliwości nie może nie spotkać się z krytyką. To polityka prowadząca donikąd, narażająca nasz, przynajmniej na razie – bezpieczny kraj na odwet z Bliskiego Wschodu. Po latach konfliktu syryjska prawica nazywa Amerykanów mordercami. Jeśli włączymy się w działania w tym kraju, taka łatka może przylgnąć i do nas.

Internet aż huczy od plotek, że polskie siły miałyby stanąć ramię w ramię z wspierającą dżihadystów armią Stanów Zjednoczonych. Mielibyśmy zatem wspierać Amerykanów w walce o interesy związane m.in. z handlem ropą, zarazem występując przeciwko prezydentowi Assadowi, z którego polityką identyfikuje się znaczna większość Syryjczyków.

newsweb.pl

Komentarze 34 do “Interesy USA ważniejsze od bezpieczeństwa Polski? MON: Polska stanie na syryjskim froncie.”

 1. Valdi said

  Ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem…. Polityka rządu jest prousraelska, ale rusobowiczna. Jeśli dojdzie do konfrontacji z Asadem, znajdziemy się na froncie przeciw Federacji Rosyjskiej – to jest niedopuszczczalne co robi ten żond!!!.

 2. Magdalena said

  Przecież mamy ciągłość linii politycznej poległego prezydenta
  Nie spodziewałam się innego scenariusza, psy wojny wypuszczone z klatki
  ( chociaż jak na polskie warunki i jakość powiedziałabym raczej kundelki) 🙂
  Przypomnę przemówienie jednego z „największych polityków ostatniego ćwierćwiecza”
  (słowa zasięgnięte ze słownika polityków PIS)

  „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał, za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki, Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej gen. Davidowi Petraeusowi
  Prezydent Kaczyński, mówiąc o życiorysie Petraeusa, zwrócił uwagę na „połączenie upartego zdobywania wiedzy w dziedzinach wojskowych, a także niewojskowych, z sukcesami dowódcy”, także w Iraku i Afganistanie – tamtejsze operacje podlegają Petraeusowi, jako szefowi dowództwa centralnego CENTCOM. – Dzisiejszy świat potrzebuje wiedzy, wiedzy dla sukcesu i pan generał jest tego znakomitym przykładem – zaznaczył prezydent.

  Jestem głęboko przekonany, że także operacja w Afganistanie zakończy się sukcesem; że znana od więcej niż wieku opinia, że Afganistan jest problemem nierozwiązywalnym, tym razem nie znajdzie potwierdzenia – mówił prezydent.

  – Irak już prawie za nami, nie do końca jeszcze wprawdzie, ale ta wieloletnia operacja zakończyła się na pewno już bardzo poważnym sukcesem. Choć były chwile, które wydawały się już beznadziejne, wydawało się, że ta operacja się nie skończy i się skończyć nie może. Wszystko wskazuje na to, że się skończy. To również pański sukces – zwrócił się prezydent do generała.

  – Polska brała udział w wojnie irackiej dość długo, choć nie tak długo jak bym chciał, Polska bierze udział w operacji w Afganistanie i chciałbym, żeby był to udział jak najbardziej skuteczny – dodał prezydent. Przypomniał, że popiera zwiększenie polskiego kontyngentu i podjął stosowną decyzję na wniosek rządu. Zapewnił, że na Polskę można liczyć jako sojusznika NATO i Stanów Zjednoczonych.

  http://www.prezydent.pl/archiwum-lecha-kaczynskiego/aktualnosci/rok-2010/art,48,819,odznaczenie-generala-davida-petraeusa,1.html

 3. Pol said

  2 f 16 do Syri a nastepne 2 zostanie w domu.Muzeum WP .

 4. ck said

  Mam nadzieję, że nie robią laski amerykanom za darmo…

 5. j said

  Ad.4 – Ck

  Za darmo, za darmo panie CK. Nie mam watpliwosci, ze za darmo. Ta rzadzaca w Polsce zydokracja pojdzie nawet do piekla za darmo zeby tylko dos…rac Putinowi. Niewazne, ze Putin unieszkodliwil tysiace brodatych bandytow i mordercow w Syrii, niewazne, ze stara sie tam uspokoic i ustabilizowac sytuacje – koniecznie trzeba mu przylozyc a najlepiej polska reka. Oczywiscie za Katyn….
  Nigdy nie mialam zaufania do Antoniego Macierewicza a opinia profesora Wolniewicza o nim, tylko mnie w tym utwierdzila. Niedawno Mistrz Michalkiewicz mowil z uznaniem o tym, ze Antoni Macierewicz jako minister ON zdyscyplinoiwal i chwycil za morde rozbrykana wojskowa wierchuszke.
  Kuzwa, jesli zrobil to po to by wkrecic nas w wojne z Syria to ja mu uprzejmie dziekuje za te antypolska aktywnosc.
  Taki chojrak by wysylac polskich chlopcow na pewna smierc do Syrii a jako pierwszy czmychnal ze Smolenska tuz po zamach. W trosce o wlasna bezcenna skore nie mial najmniejszej ochoty isc na pobojowisko by zaswiadczyc co sie tam naprawde wydarzylo. Wstyd i hanba panie Macierewicz.
  Panie Boze ratuj nas, ratuj Polske, bo sami nie damy rady przeciwko tym wszystkim przebierancom.
  Kroluj nam Chryste!

 6. Budźmy się said

  Dokąd bandyci żydowscy będą dla swoich nikczemnych celów wykorzystywać Polaków. Nie dajmy się i wywalmy z Polski całe zgniłe żydostwo bo nas zeżrą te świnie. Szykuję sobie z Polski gniazdo a my niebawem będziemy Palestyńczykami. Takie to bydło ma plany – Judeo-Polonia.

  Antoni Macierewicz – Izaak Singer – polonofob, dywersant, współzałożyciel KOR – „komandosi”, żydokomuna-trockiści, marksiści
  [KOR powstał z najbardziej antypolskich struktur partyjnych: WKP(b), KPZU, KPU(b), KPB(b), KPF, KPD(Niemiec), MOPRu.];
  współzałożyciel ZChN – Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe.
  Celem partii ZChN nie jest działanie dla dobra narodu, wręcz przeciwnie, zgodnie z martynistycznym programem ZChN ma kanalizować
  wszelkie inicjatywy narodowe, i co gorsza kompromitować ten kierunek polskiej myśli politycznej.
  Zakon Martynistów, szczególnie wyspecjalizowany w antykatolickiej dywersji kierunku Masonerii Okultystycznej Regularnej;
  Ochrzczony w obozie dla internowanych w Łupkowie koło Komańczy w Bieszczadach, chrzcił ks. Miska.

  BROŃMY SIĘ PRZED TYMI PRZYBŁĘDAMI !!!

 7. nana said

  Kiedy mówił o tym „Jabłonowski” – nazywano go idiotą, kretynem i (ha ha ha) ruskim agentem. Co prawda jest on z wykształcenia aktorem, ale przynalezność od 1976 roku do Organizacji Wojskowej Związek Jaszczurczy – czegoś go nauczyła. Przy okazji – to nazywanie kogokolwiek „ruskim agentem” jest bezsensowne i nielogiczne. Bowiem „agent” – to tajny pracownik wywiadu i jako taki nie może sie ujawnić. Żaden też nie wypowie sie w tv pokazując swoją twarz i podając swoje nazwisko i swój pseudonim [sic!].

 8. j said

  Ad.2 – Magdalena

  Droga pani Magdaleno! Cytowane przez pania fragmenty ilustrujace jesli nie bezdenna glupote to przynajmniej straszliwy brak rozsadku i podstawowy brak prezydenckiego rozeznania sytuacji u sp. Lecha Kaczynskiego – juz mnie w ogole nie dziwi. Po jego pamietnych wystepach w Izraelu juz nic mnie nie zdziwi.
  Ciagle dziwi mnie natomiast bezgraniczna naiwnosc i slepota moich rodakow, ktorzy w braciach Kaczynskich widzieli i nadal widza ratunek dla naszej Polski.
  Trzeba szybko pozbyc sie tych chorych zludzen i jak najszybciej zaczac organizowac oddolnie, jak sprytnie proponuje to Grzegorz Braun. Jego Pobudki i Budziki powinny byc w kazdym miescie, miasteczku i wiosce polskiej. Budzmy sie rodacy!
  Kosciol, szkola, strzelnica, mennica!
  Kroluj nam Chryste!

 9. Malinowski Kaziu said

  Singer, leć ty tymi F-kami 16 do Syrii i ch. już tu nie wracaj.

 10. Magdalena said

  Pani J

  ehh…., żeby to jeszcze była głupota.
  Toż to wszystko zdradą cuchnie na milę!

  W toruńskim szczekadełku, chyba wczoraj obecny był pan Kownacki z PIS.
  Jakie było słychać echy, achy na temat ćwiczeń Anakonda.
  Na zmianę z ojcem prowadzącym, prawdziwym demonem intelektu 🙂
  Jak to nam bezpieczeństwo wzrośnie… jakie to NATO jest cacy i w te tryndy.
  Ale żaden z tych gadających głów nie zająknął się o czym pisze zachodnia prasa.
  A są to bardzo ciekawe wiadomości:

  Irytację zachodnich polityków zwiększył fakt, że Warszawa zaprosiła do udziału w „Anakondzie” oddziały z Gruzji i Ukrainy. To dwa sąsiadujące z Rosją kraje, które nie należą do NATO. Ponadto na manewrach obecne są oddziały ochotnicze Azow, OUN Aidar i Donbas z Ukrainy.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/4811-prasa-niemiecka-warszawa-zaprosila-do-udzialu-w-anakondzie16-oddzialy-ochotnicze-azow-i-oun

  Już ćwiczą powtórkę z Wołynia????

 11. Magiel said

  Ponoc znow Bumar ma dostac kontrakty, tak jak za czasow napasci na Irak.
  PiS=PO= wszelkie pozostale zydowskie partie polityczne, bo polskich brak.

 12. Magdalena said

  Podobno są w Toruniu.
  Ćwiczą budowę mostów pontonowych. Ojcowie przywitali ich chlebkiem i solą? Skoro wyrażacie taką radość z ich przybycia….

 13. Guła said

  ad 6
  Którymi? Jakimi?
  Skoro ukrywają się pod przybranymi nazwiskami. Ukrywają własne życiorysy pełniąc lub kandydując na funkcję publiczną, dobrych zamiarów mieć nie mogą.
  Bajkę o wyssanym z mlekiem matki anty coś tam, coś tam mogą między bajki włożyć. Bajko ty moja.
  Bo to służy ukrytym niecnym zamiarom. A nawet gdyby tylko złym nastawieniem to jest to nie do przyjęcia (spróbujecie wygrać z nimi w sądzie. W najgorszym wypadku się przedawni)
  Czas ujawnić pochodzenie całej mniejszości.

 14. ruskiagent said

  Mam nadzieję, że nie robią laski amerykanom za darmo…

  Cieszą sie ze nie muszą jeszcze dopłacać.

 15. ruskiagent said

  Pani Jahalinko, pani Magdaleno, to nie jest zdrada. Zdrada to jak swoi zaczną pracować dla obcych. Gdy obcy pracują dla obcych, to nie jest zdrada, tylko lojalność, niestety, nie wobec narodu, który powiadają że reprezentują. Zaproszenie bandersyństwa do udziału w operacjach wojskowych to przecież jawny przejaw eksterminacji etnicznej Polaków. Nie udawajmy że tego nie widzimy.

 16. Bronisław said

  Szanowny Panie Guła! „…, a Narodu Duch zatruty to dopiero bólów ból”!!! A, czy możliwe jest Nasze Odrodzenie Narodowe, jeżeli nie oczyścimy Sobie Naszego Narodowego Domu z krwiożerczych pasożytów?!!!
  Niestety, Panie Ruskiagencie, ale „słono” dopłacamy, skazując Nasz Naród Polski na zagładę!!! Łączę pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 17. basia said

  Singer będzie w Rządzie dopóty, dopóki Kaczyński będzie trzymać za pysk PiS.

 18. j said

  Ad.10 – Magdalena

  Pani Magdaleno, jesli chodzi o Lecha to sa ludzie i wcale nie jest ich malo, ktorzy twierdza, ze byl on dobrym poczciwina i takim naiwnym sienkiewiczowskim patriota. Podobno kochal Polske i chcial dla niej jak najlepiej szukajac egzotycznych sojuszy z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi. Tak mowia…..
  Dla mnie byl intelektualnie ograniczonym i slabym czlowiekiem, takim niedorajda i marionetka w rekach demonicznego brata, Jaroslawa. A czy Jaroslaw knuje dzisiaj zdrade – trudno wyczuc. Kiedys moze i tak, bazujac na korzennej przeszlosci jego rodziny ale dzis chce sie chyba przede wszystkim zemscic za smierc brata. A dobro Polski… raczej na dalekim planie wbrew populistycznemu biciu piany. Musimy sie z tym pogodzic. Czytam wlasnie, ze :
  __________________

  „Washington Post” krytykuje polskie władze

  Amerykański dziennik „Washington Post” krytykuje polski rząd i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za działania w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, mediów i służb specjalnych. Gazeta przestrzega, że kwestie demokracji w Polsce mogą przyćmić zbliżający się szczyt NATO w Warszawie. „Pan Kaczyński musi zrozumieć, że jego działania mogą zrujnować relacje ze Stanami Zjednoczonymi”
  _____________________

  i tak sobie mysle jaki ten Pan Bog jest dowcipny.
  Bo tu pan min. Macierewicz spieszy energicznie laske robic Obamie i Amerykanom wysylajac polskich zolnierzy do Syrii a tu prasa amerykanska zaczela obsobaczac jego rzad – hehehehe!
  Wie pani, i zamarzylo mi sie w tej chwili by Kaczor wpadl z tego powodu w furie i zakazal Macierowi wszelkich akcji laskowych dla Amerykanow 🙂
  Ale to raczej niemozliwe.

  Pozdrawiam pania bardzo serdecznie

 19. j said

  Buuuuu….. wcielo mi komentarz dla Magdaleny

 20. j said

  Ad.15-Ruskiagent

  Ach, jak ja lubie tych ruskich agentow 🙂
  Ma pan racje. Przebierance nie zdradzaja, przebierance sa lojalne tylko wobec swoich mocodawcow. Ale polski chleb zrec to „lubieja” sukinkoty.
  Serdecznie pozdrawiam

 21. Uważny Obserwator said

  Musi się stać najgorsze, by durny polski wyborca zrozumiał swoją głupotę, naiwnych acz mądrych to szczególnie dotyczy.

 22. Maciarewicz to skrajny RUSOFOB, podpłacony awanturnik ORGANIZUJĄCY wojnę Polski z Rosją. HAM i warchoł ! said

  Co sądzic o PSYCHOLU Macierewiczu skrajnym RUSOFOBIE nakręcającym wojne z Rosją na ZAMÓWIENIE nekonów z Waszyngtonu i New Yorku !

  Czy ten mason jest agentem CIA:
  http://bilderberg.org/st/index.htm

 23. gość said

  Aleksander Jabłonowski ciekawie i ostro komentuje. Mówi jak jest.

  Aleksander Jabłonowski mówi bez wyrzutów sumienia jak jest, nazywa rzeczy po imieniu.
  Krym jest Rosyjski Kosowo jest Serbskie Poznań Szczecin Kraków …. jest Polskie.

 24. Magdalena said

  W Lublinie amerykańcy koraliki dawały?!
  albo wodę ognistą?

 25. gość said

  Krótka bajka o sojusznikach

  MinPrawdy w pracy na uchodźstwie można wspierać przelewając dowolną kwotę na konto resortowej fundacji:
  Fundacja Tradycji Miast i WSI
  16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (BZ WBK)
  Tytułem: dar na cele statutowe MinPrawdy

 26. lol said

  Antek Macierewicz co ty kuzia mac wyprawiasz. Do samolotu nie wsiadles bo miales cynk a teraz Polske wpychasz w klopoty.
  Nie wie
  dzialem zes ty taki Duren

 27. Pol said

  Tosiu opanuj sie kacapie jeden.Za wolnosc nasza w pierwszej kolejnosci,reszte sloganu nie przyjmoje do wiadomosci.

 28. Magdalena said

  Ad 18

  Pani J

  Pisze Pani
  „Pani Magdaleno, jesli chodzi o Lecha to sa ludzie i wcale nie jest ich malo, ktorzy twierdza, ze byl on dobrym poczciwina i takim naiwnym sienkiewiczowskim patriota. ”

  Tak, znam wielu w/w.
  Myślę, że to są wieloletniego toruńskiego wychowania, niestety…
  ( zabawa w gonienie króliczka)
  A były czasy, że rękę dałabym sobie odciąć za prawdy, które słyszałam z ust redemptorystów 🙂

  Co do zależności Macierewicza od Kaczyńskiego i odwrotnie.
  To, że Jarosław jest prezesem nie oznacza wcale, że w masońskiej hierarchii ( bo gdzieś należeć muszą i nie chodzi mi o przynalezność do KK) stoi ponad Macierewiczem.
  Niech Pani nie zapomina, że to Antek chował swojego wielkiego kuzyna z Wielkiej Loży Francji.

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4187/antoni-macierewicz-pis-na-pogrzebie-masona

  A co do amerykańskiej krytyki, myslę, że to podpucha dla katolickiego narodu polskiego, by ciągle grać tych niezłomnych, płakać po radyjowych audycjach jacy my jesteśmy naciskani, a jednak- niezłomni….
  Sztuczna smoleńska mgła 🙂
  Oni to potrafią!
  Gdyby zechcieli to sprawę TK rozwiązano by szybko.
  Nawet przez bezpośrednie odwołanie się do narodu, zapytac czy chcemy utrzymywać Rzeplińskiego & spółkę.

 29. j said

  Ad.28-Magdalena

  Pelna zgoda z pani opiniami. A min. Macierewicz?
  Mistrz Michalkiewicz powiedzial swego czasu, ze Macierewicz jest takim braciszkiem, ktory trzesie calym klasztorem. I ta obserwacja wydaje mi sie bardzo realna.
  To moze i przeorem Kaczynskim tez potrzasa? 🙂 Kto to wie? Kto to wie?

  A tak nawiasem mowiac niewielu naszych rodakow w ogole zdaje sobie sprawe, ze zyja w podstawionej rzeczywistosci. Rzeczywistosci zorganizowanej i podstawionej przez starszych i madrzejszych. Mysla, ze to wszystko naprawde….
  Ze demokracja prawdziwa, ze sprawiedliwosc i niezawislosc sadow rzeczywista, ze dobre intencje politykow, ze kompetencje przywodcow, ze niemozliwe falszowanie wynikow wyborow i… mozna tak ciagnac godzinami.
  Milego wieczoru zycze

 30. Międzymorze said

  Prof. Marek Chodakiewicz we Wrocławiu (21.05.2016 r.) cz. 1 z 2

 31. Analityk said

  @Magdalena #10

  Przypomne po raz n-ty, że Michnik będąc w Australii udzielił wywiadu gdzie powiedział, że jeśli interesy żydowski będą w Polsce zagrożone, to oni – żydzi – wywołaja konflikt zbrojny ukraińsko-polski. Teraz w Polsce jest już około 800 tysiecy do 1 miliona Ukraińców którzy przybyli jako „uchodźcy” przez wojną na Ukrainie lub jako poszukujący pracy.
  Cóż za problem dać im broń i nowy Wołyń gotowy 😦

 32. ruskiagent said

  Jahalinko, russki agent też Panią bardzo lubi.

 33. ruskiagent said

  Panie Analityk, w samej Małopolsce jest już ich milion.

  Analogia do krajów zachodu, szczególnie skandynawii rysuje sie wyraźnie.

  To dzicz i tamto dzicz.

  Tam sie nie wolno bronic i tu sie nie wolno bronić. Nawet słowami.

 34. Kozietulski said

  Wszelkie zlo w Panstwie czy w Panstwach.Rodzi sie glownie z jednej przyczyny.A mianowicie Spoleczenstwo nie interesuje sie wogule sprawami swego kraju.Jest bierne w swym sposobie bycia zycia.Pojmowania spraw politycznych w swoim kraju.Poza praca ludzie nie interesuja sie sprawami wyzszego rzedu.Sa poprostu konsumcjonistami.Zyja dniem dzisiejszym byle miec prace ;zjesc dobrze miec dom samochod dziewczynke do pchania I to wszystko.KIEDY UMYSL SPI .TO BUDZA SIE DEMONY.Dla tego mamy tak w kraju jak mamy.I poblarzanie zlu jakie ludzie popelniaja..Gdyby byla natychmiastowa kara za zlo popelnione na innych osobach czy Narodzie.Nie bylo by tyle szmat w Panstwie.Takze badzimy bierni nadal.To takie slodkie mile przyjemne.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: