Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi zobaczą, jak ginęli niewierni

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-10

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży dostaną od wojska suchary i obejrzą szarżę husarii na Turków.

Resort obrony planuje potężne akcje promujące wojsko w czasie lipcowych Światowych Dni Młodzieży. Rozpisał kilka konkursów na ich przeprowadzenie.

Co MON zaserwuje 2 mln pielgrzymów, których oczekuje się w Krakowie? Celem jednego z konkursów, jak czytamy w w dokumentach resortu, jest „przybliżenie w atrakcyjny sposób uczestnikom ŚDM roli i zadań żołnierzy Wojska Polskiego w budowaniu bezpieczeństwa Polaków w kraju oraz na arenie międzynarodowej”.

ŚDM
rp.pl

Komentarzy 12 do “Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi zobaczą, jak ginęli niewierni”

 1. Docent said

  „Pielgrzymi zobaczą, jak ginęli niewierni” (?) – to przecież można zobaczyć w państwie islamskim….

 2. Borek said

  Uchodźcy z Bliskiego Wschodu jednak trafią do Polski. Zaprosili ich biskupi !!!!!!!!!!!!!

  Uchodźców zaprosili polscy biskupi, którzy podczas 373. posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski ogłosili utworzenie korytarza humanitarnego dla „uchodźców z krajów ogarniętych wojną”.

  Szczegółowy plan opracować ma Caritas.
  Decyzję biskupów ogłosił ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas.

  Plan Caritas ma być reakcją na opinię papieża Franciszka, który wzywa do tworzenia takich inicjatyw na rzecz pokoju i życia.

  http://wgospodarce.pl/informacje/26444-uchodzcy-z-bliskiego-wschodu-jednak-trafia-do-polski-zaprosili-ich-biskupi

  Brakuje tylko informacji, kto będzie finansował tę akcję KK, a w szczególności skąd będą pochodzić środki finansowe na ich utrzymanie, czy ze składek wiernych, i jak długo KK zamierza się nimi „opiekować”, czy da im pracę, opiekę socjalną, czy KK złoży stosowne zobowiązania w tym względzie, oraz, czy w konsekwencji tej akcji zaopiekuje również tymi następnymi przybyszami w związku łączeniem ich rodzin – czy też po sprowadzeniu, i chwilową dobroczynnością, rozłoży bezradnie ręce, i wycofie się, i pozostawi ich wszystkich na utrzymaniu społeczeństwa, na garnuszku Państwa.
  Czy KK wsłuchał się w apel biskupa
  Papież Franciszek przyjął uchodźców pod swój dach, i ja to rozumiem, ale nie rozumiem, dlaczego biskupi nie naśladują Papieża, i nie przyjmują emigrantów pod swój dach, nie gwarantują im osobiście utrzymania i opieki podczas tego pobytu?
  A może w tą, niewątpliwie szczytną akcję, włączy się propagator przesiedlenia ludności arabskiej na kontynent Europejski George Soros

  (…)

  Ważne słowa arcybiskupa Aleppo : Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii !!!!!!!!!!!!!

  Przebywający w Montrealu melchicki arcybiskup Aleppo Jean-Clement Jeanbart, skomentował inicjatywę kanadyjskich władz, które wyraziły wolę przyjęcia 25 tys. syryjskich uchodźców: – Nie jesteśmy z tego zadowoleni, przeciwnie bardzo nas to rani – powiedział abp Jeanbart.
  Melchicki hierarcha dodał również, że jeśli kanadyjski rząd chce pomóc ofiarom wojny, to winien zrobić wszystko, by nie było uchodźców. Należy, jego zdaniem, pomóc Syryjczykom pozostać w ich ojczyźnie, zapewnić im spokój i pokój.

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6860-wazne-slowa-arcybiskupa-aleppo-przyjmujac-uchodzcow-nie-pomagacie-syrii

 3. gosc said

  http://wpolityce.pl/media/295874-tvp-ma-nowa-rzeczniczke-aleksandre-gieros-zastapila-magdalena-lobodzinska

 4. Bronisław said

  Pan Borek kończy swoją wypowiedź: „Melchicki hierarcha dodał również, że jeśli kanadyjski rząd chce pomóc ofiarom wojny, to winien zrobić wszystko, by nie było uchodźców. Należy, jego zdaniem, pomóc Syryjczykom pozostać w ich ojczyźnie, zapewnić im spokój i pokój.”!!!
  A kiedy „nasze władze” państwowe i kościelne wykażą gorliwą (skuteczną) troskę o to, aby Polacy nie byli zmuszani opuszczać Swojej Ojczyzny w poszukiwaniu godnych warunków egzystencji dla siebie i swoich rodzin?!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 5. Ulka said

  @ Bronisław

  Natręctwa arcybiskupa Gądeckiego.
  Co się dzieje z polskim kościołem?

  W mojej ocenie jest nim pewien „fenomen żydowsko-nacjonalistyczny”, który stawia abp. Gądeckiego w bardzo negatywnym świetle. Tak jak Niesiołowski jest ślepo zapatrzony w Platformę i z nienawiścią pragnie dorżnąć „kurdupla z PiS-u”, tak abp. Gądecki zdaje się być zakochany w Żydach i najwyraźniej nie może znieść jednocześnie polskich nacjonalistów, zwłaszcza tych radykalnych, z ONR-u.
  Być może owe „umizgi” do środowisk żydowskich mają swoją konkretną podstawę. Podobno prawdziwe nazwisko rodziców arcybiskupa brzmiało Hartmann.

  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3840-natrectwa-arcybiskupa-gadeckiego-co-sie-dzieje-z-polskim-kosciolem

 6. pugnus said

  ad2#
  Biskupi i Caritas oszaleli i najwyrazniej niosa sie z zamiarem popelnienia politycznego sepuku wyrzadzjac tym samym ogromne szkody Kosciolowi! A to sie Michnik ucieszyl,bo kwestia nachodzcow jest w dzisiejszych czasach narzedziem politycznym przy pomocy ktorego mozna ustalac albo obalac rzady!Jednak samo zaproszenie biskupow niczego nie przesadza.Ten „korytarz” zaklada ,ze dzicz bedzie sie sprowadzac droga lotnicza bezposrednio z osrodkow uchodzczych w Turcji ,Libanie i Jordanii a do tego potrzebne sa dla nachodzcow …wizy!Pilka wiec wraca, tak ,czy owak z powrotem do rzadu PiSu i zobaczymy jaka salomonowa decyzje podejmie Szydlo?

 7. Adam -z ch.n.g. said

  P. Pugnus – te ludziki NIE OSZALAŁY – to jest ich „praca”.
  14 VI 2011 r. w święto ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO , Benedykt XVI zapodał:
  „Od początku Kościół jest jeden , katolicki i apostolski. Jest Święty nie dzięki przymiotom jego członków , ale dzięki temu , że sam BÓG mocą swojego DUCHA nieustannie GO STWARZA , OCZYSZCZA I UŚWIĘCA
  …..
  a Szydło zapoda „najlepszą” decyzję – było , biednie , było marnie .. w chałupie pełno głodnych dziecisków- przymij w DARZE – kozę (potem zrobisz , co uważasz)

 8. 007 said

  Aleksander Jabłonowski ciekawie i ostro komentuje. Mówi jak jest.

 9. Analityk said

  Jak rząd PiS zgodzi się na przyjęcie uchodźców bo tak chcą „biskupi” z Koscioła Katolickiego w Polsc pod naciskiem Antychrysta Franciszka to bedzie KONIEC PiS-u!!!
  Przypominam wszystkim, że Bizantyjski Kościół Katolicki rzucił klątwe – anateme, przekleństwo Boga Wszechmogącego – na Antychrysta Franciszka za to co robi demoralizując ludzi, niszcząc KK i sprowadzając smiertelne zagrożenie na wierzących w Jezusa Chrystusa

  Oto treść anatemy:
  Cytat
  (…)
  Wschodni Kosciół Chrześcijański obchodzi uroczystość Świętego Proroka Eliasza.
  W tym dniu Bizantyjski Katolicki Patriarchat przez władzę Trójjedynego Boga ogłasza anatemę – przekleństwo Boga – (według Ga 1:8-9) na rzymskiego biskupa Franciszka Bergoglio.

  Powodem jest to, że nadużył urząd Kościoła dla złamania Prawa Bożego. Promuje amoralne homoseksualne poglądy co jest sprzeczne z istotą Ewangelii i niszczy wszystkie wartości moralne. Franciszka Bergoglio jest zatem wykluczony z Mistycznego Ciała Chrystusa. Obecnie posiada on swoje biuro w organizacji Kościoła już bezprawnie. Co więcej, swoim milczeniem eks-papież Franciszek zatwierdził nowoczesne herezje a swoimi gestami synkretyzm z pogaństwem.
  Nowoczesne herezje zaprzeczają Boską inspirację Pisma Świętego, Boskość Chrystusa, jedyność jego zbawczej śmierci na krzyżu jak i Jego rzeczywiste i historyczne zmartwychwstanie. Homoseksualizm promowany przez Franciszka Bergoglio jest owocem nowoczesnych herezji i synkretyzmu. Każdy biskup, kapłan jak i każdy katolik wierzący, maja obowiązek odciąć się wewnętrznie od odstępcy Franciszka. Oni nie muszą być mu posłuszni i strukturze, kierowanej przez niego. Jeśli biskupi czy księża wspominają jego nazwisko w Liturgii Boskiej, to jasno wynika, że są oni w duchowej jedności z odstępcą. Na te osoby również spada przekleństwo Boga – anatema.

  Wierzący są związani posłuszeństwem Bogu i muszą odciąć się od tych zdrajców Chrystusa i nie słuchać ich więcej. Jeśli tego nie zrobią to na nich także spada przekleństwo Boga – anatema.
  Franciszek Bergoglio dawno temu wypędził Ducha Świętego i otrzymał Ducha Antychrysta. On nigdy nie był i nie jest widocznym Wikariuszem Chrystusa. On jest sługą Antychrysta i prowadzi oszukane dusze do wiecznego zatracenia.
  (…)

  Papież Franciszek całuje dłoń Rotchild’a

  Każdy niech skopiuje powyższą anatemę i rozdaje w swoim środowisku.

 10. Analityk said

  PS.
  Link nie ukazał sie więc powtórze z innego źródła

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujace-pomysly-papieza-franciszka-2014-10

 11. Kozietulski said

  Caly Kosiciol Katolicki w POLSCE jest poprostu zazydzony.Coz sie temu dziwic jak Koscioly sa pladrowane nauka 2-soboru watykanskiego.Ktory powstal za namowa swiatowego ;;zydostwa.Zydzi z GOIAMI jada rowno .A GOIE udaja ze wszystko jest w porzadku…….JEDNI DRUGICH OSZUKUJA SWOIA POSTAWA.

 12. Bronisław said

  Re: 5. Z wielkim bólem podzielam Pani opinię, Pani Ulko!
  Obserwując słowa i zachowanie abp. Gądeckiego, podczas (chociażby) tegorocznych, tak zwanych dni judaizmu, z przerażeniem stwierdziłem, iż człowiek ten usilnie przemyca do do Naszego Kościoła Powszechnego talmudyczne, a więc antychrześcijańskie treści!!! Obawy moje są tym bardziej smutne i niepokojące, że wielu hierarchów podobnie „chyba” czyni?!!! Judaizm rabiniczny powstał w III wieku n.e. w wyraźnej opozycji i nienawiści do Naszego Kościoła Chrystusowego!!!
  Obecny wyraźny sprzeciw Episkopatu dla Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski jest wobec tego zrozumiały!!!

  Najserdeczniej Panią pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy! Króluj Nam Chryste!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: