Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ostatni apel Slobodana Miloševića do Słowian

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-11

“ Rosjanie! Zwracam się do wszystkich Ruskich, mieszkańców Ukrainy i Białorusi i Bałkanów również uważanych za ruskich. Spojrzyjcie na nas i zapamiętajcie – z wami zrobią to samo, kiedy was zatomizują i będziecie słabi. Zachód to wściekły pies na łańcuchu, który wczepi się kłami wam w gardło.

01-oas

Bracia, pamiętajcie o losie Jugosławii! Nie dajcie postąpić ze sobą tak samo!”
Z ostatniego wywiadu Slobodana Miloševića.

Siedem lat temu – 11 marca 2006 roku, w „demokratycznym więzieniu” zmarł prezydenta Jugosławii Slobodan Milošević. Jego los to lekcją dla wszystkich tych, którzy są skłonni wierzyć słowom Zachodu, i tych którzy gotowi są do ustępstw.

To wydarzenie oznaczało całkowite zwycięstwo nad kiedyś jednym z najpotężniejszych państw w Europie. Jugosławia – łączyła wszystkie bałkańskie narody, posiadała największą armię w Europie, teraz pozostały po niej tylko same żałosne fragmenty. Milošević stał się pierwszą ofiarą “pomarańczowych” technologii a jego analiza mechanizmu “przejmowania władzy” nie straciła na aktualności. Za swe przewidywania Milošević zapłacił najwyższą cenę.

Na nieszczęście dla Serbii wydarzenia potoczyły się dokładnie tak, jak mówił nieżyjący prezydent: ciało serbskiej państwowości tną na kawałki odbierając Kosowo i Metohiję, popierając odejście Czarnogóry, przeszkadzając w zjednoczeniu z Serbią bośniackich Serbów.

Posłuchajcie słów Miloševića:
„Wydarzenia, które rozwinęły się wokoło nas są częścią zorganizowanej kampanii oczerniania naszego państwa i narodu, ponieważ nasz kraj i naród są barierą dla ustanowienia absolutnej dominacji Zachodu na Półwyspie Bałkańskim.

W naszym społeczeństwie już dawno istnieje grupa, która pod nazwą opozycyjnej partii demokratycznej przedstawia interesy rządów, wywierających nacisk na Jugosławię a szczególnie na Serbię. To ugrupowanie w obecnych wyborach wypłynęło jako demokratyczna opozycja Serbii. Prawdziwy gospodarz nie jest ich kandydatem na stanowisko prezydenta Serbii. Jest nim wieloletni gospodarz – przewodniczący partii Demokratycznej i kolaborant sojuszu wojskowego, który walczył przeciwko naszemu krajowi. Nie potrafił nawet ukryć tej swojej współpracy. Jednak jest znany całemu naszemu społeczeństwu ze swojego wzywania NATO do bombardowania Serbii, tyle tygodni ile będzie potrzeba póki jej opór nie zostanie złamany. Tak więc na czele zorganizowanego ugrupowania w tych wyborach stoi przedstawiciel armii i rządu, który niedawno walczył przeciwko Jugosławii.” – Czy nie wydaje się wam, że podobny scenariusz ma miejsce obecnie na Ukrainie?

„… Oni nie chcą pokoju i dobrobytu na Bałkanach, chcą, żeby to była strefa stałych konfliktów i wojen, które zapewniłyby im alibi na stałą obecność. Marionetkowa władza zapewniając przemoc, gwarantuje długoterminową wojnę – wszystko, tylko nie pokój. Tylko nasza własna władza gwarantuje pokój.

Dalej. Wszystkie kraje, które znalazły się w sytuacji ograniczonej suwerenności z rządami znajdującymi się pod wpływem obcych sił, w szybkim tempie zostawały żebrakami. Do tego stopnia, że wyklucza to nadzieję na sprawiedliwe i humanitarne stosunki społeczne. Wielki podział na większość ubogich i mniejszości bogatych – to obraz Europy Wschodniej w ostatnich latach, i my to widzimy. Ten los nie oszczędził również nas. I my pod kontrolą i kierownictwem właścicieli naszego kraju szybko zyskiwaliśmy ogromną ilość bardzo biednych, co w perspektywie wydostania się z nędzy jest drogą bardzo daleką i bliżej nieokreśloną. Mniejszość bogatych składałaby się z elity przemytników, która mogłaby pozwolić na wzbogacenie się jedynie pod warunkiem, że ci będą lojalni w stosunku do ludzi rządzących ich krajem.

Własność społeczeństwa i państwowa szybko transformowałaby się w prywatną, ale właścicielami tej własności, uwzględniając doświadczenie naszych sąsiadów, zostawaliby na ogół obcokrajowcy. Mały wyjątek stanowili by ci, którzy kupili prawo własności przez lojalności i kompromis co wyprowadziłoby ich poza elementarne pojęcie godności narodowej i ludzkiej. Najbardziej wartościowe krajowe bogactwa w takich warunkach stałyby się własnością zagraniczną, a ci, którzy do tej pory je posiadali, w nowej sytuacji musieliby zostać pracownikami firm zagranicznych u siebie.

Razem z poniżeniem narodowym, podziałem państwa i bankructwem społecznym będą zauważalne różne formy społecznych patologii, wśród których na pierwszy plan wysunie się przestępczość. I to w żadnym wypadku nie jest założenie lecz żywe doświadczenie tych krajów, które przeszły tę drogę, czego chcemy uniknąć za wszelką cenę. Stolice przestępstw znajdują się bynajmniej nie na zachodzie, jak to było przedtem, a na wschodzie Europy.

Jednym z głównych zadań marionetkowego rządu, jeżeli taki dojdzie do władzy, będzie zniszczenie świadomości narodowej. Państwa, którymi kieruje się z zewnątrz dość szybko rozstają się ze swoją historią, ze swoją przeszłością, ze swoimi tradycjami, ze swoimi narodowymi symbolami, ze swoimi zwyczajami, często również z własnym językiem literackim. Niezauważalna na pierwszy rzut ale bardzo efektywna i twarda selekcja świadomości narodowej sprowadzona by została do kilku potraw kuchni ludowej, jakiś pieśni i tańców, kilku nazwisk bohaterów narodowych, przywłaszczonych produktów żywnościowych i kosmetyków.

Jednym z oczywistych następstw zagarnięcia terytorium jakiegokolwiek państwa ze strony supermocarstw w XX wieku jest zniszczenie świadomości narodowej ludzi żyjących w tym państwie. Z doświadczenia takich państw widać, że naród jest ledwie w stanie zauważyć z jaką szybkością zaczyna używać obcego języka jako swojego, utożsamiać się z obcymi historycznie działaczami zapominając o swoich, łatwiej orientuje się w literaturze okupanta niż w swojej, zachwyca się cudzą historią zamiast swoją, jest podobny do obcych ludzi, ale nie do samego siebie … „

„Uznałem za swój obowiązek uprzedzenia o następstwach działań, które są finansowane i wspierane przez rządy krajów NATO. Obywatele mogą ale nie muszą mi wierzyć. Chcę tylko aby nie było za późno na zrozumienie mojego ostrzeżenia, kiedy będzie trudno naprawić błędy, które robią obywatele w swojej naiwności, błędy lub powierzchowności. Ale te błędy trudno będzie naprawić, a niektórych z nich być może nigdy się nie uda”.

“Taki błąd, – gdzie ludzie wybierają to, co za nich wybrał ktoś inny, – jest najniebezpieczniejszym błędem; i jest główną przyczyną mojego oficjalnego apelu do obywateli Jugosławii „

Co było dalej? Milošević zabity, Jugosławia rozpadła się na mniejsze części, Serbowie stracili swoją narodową świadomość.

Przyjaciele to bardzo ważna historyczna lekcja dla wszystkich Rosjan, Ukraińców i Białorusinów! Nie poddawajcie się prowokacjom zachodu, pamiętajcie co to oznacza.

Przytoczę wam bardzo pouczające przepełnione goryczą słowa Serba w tym samym czasie:
„Po co wam Europa, Ruscy? Trudno znaleźć bardziej samowystarczalny naród niż wy. To Europa potrzebuje was a nie wy jej. Jest was tak wielu – całe trzy kraje, a niema jedności! Macie wszystko: wiele ziem, energię, paliwo, wodę, naukę, przemysł, kulturę. Kiedy mieliśmy Jugosławię byliśmy zjednoczeni, czuliśmy w sobie wielką siłę, zdolną przenosić góry. Teraz z powodu naszej głupoty, nacjonalizmu, niechęci słuchania siebie nawzajem Jugosławii już nie ma, jesteśmy pryszczem na politycznej mapie Europy, nowym rynkiem dla ich drogich śmieci i amerykańskiej demokracji.

Slobodan powiedział: „NATO umrze kiedy wzejdzie rosyjskie słońce”. Teraz w Rosji jest wczesny ranek a Serbowie pytają: „Czy naprawdę budzisz się, Starszy Bracie?!”.

źródło

DO POBRANIA:

DOCX   PDF

za: https://treborok.wordpress.com/about/ostatni-apel-slobodana-milosevica-do-slowian/?preview_id=15104&preview_nonce=949a28bf15

Komentarzy 6 do “Ostatni apel Slobodana Miloševića do Słowian”

 1. alfredoni said

  Mądre słowa – Brawo !

 2. j said

  Slobodan Milošević – wielki czlowiek, wielki Serb, wielki patriota. Pokoj jego duszy!
  Im wiecej takich materialow analizujemy tym szerzej ze zdumienia otwieraja sie nam oczy. To przerazajace jak latwo nami manipulowac i jak latwo sterowac wg scenariusza nakreslonego przez Usrael.
  Przyklad Serbii, ta zbrodnicza przygrywka do przyszlych dzialan i w Polsce i na Ukrainie – w ogole nas nie zaalarmowal. Polacy wprawdzie czuli pewien niesmak, ze polski rzad zaangazowal sie po stronie Usraela i Niemiec przeciwko naszym serbskim braciom ale jeszcze nie byli w stanie zrozumiec tej wielkiej perfidnej gry Starszego Brata.
  Bo czyz Polske udaloby wpuscic w kanal tak jak udalo sie to z Jugoslawia? Odpowiedz brzmi – nie.
  Polska w przeciwienstwie do Jugoslawii byla i jest krajem zbyt jednorodnym etnicznie by realnie podburzyc przeciwko sobie jakies grupy spoleczne.
  Choc podburzanie Slazakow trwa konsekwentnie caly czas i nie wiadomo jak sie zakonczy.

  Inaczej sprawa miala sie z Ukraina gdzie mniej wiecej polowe stanowili Ukraincy a druga Rosjanie. Tu udalo sie Usraelowi powtorzyc tym razem „pseudo etniczny” wariant serbski. Udalo sie wywolac krwawa wojne gdzie slowianski brat morduje swojego drugiego slowianskiego brata. Gratulacje – wielki trumf Usraela….Ukraina splywajaca krwia….

  W Polsce na razie „etniczny” wariant serbski nie przejdzie.
  Zeby naprawde podzielic Polakow i skutecznie naszczuc ich na Rosje, bo przeciez w tej wielkiej perfidnej grze Usraelowi chodzi wlasnie o smiertelne osaczenie Rosji – konieczny byl zamach smolenski. I taki zamach Usrael precyzyjnie zorganizowal. Nikt zdrowy na umysle nie moze nawet przez chwile przypuszczac, ze zrobil to Putin. Putin byl prawopodobnie tak samo zaskoczony jak nasz durnowaty Tusk. I Putin mogl sie tylko bronic ze wszystkich sil przed miedzynarodowym osmieszeniem i dyskredytacja.
  Osmieszeniem, ze obcym, usraelskim sluzbom na jego terenie udal sie taki majstersztyk. Z wyzszej koniecznosci wiec musial udawac, ze to byla zwykla katastrofa a rozbity na jego terenie samolot to rzeczywiscie prezydencka tutka. I za nic na swiecie Putin szczatkow tutki nie moze Polsce oddac…. by sie nie wydalo.
  Zas, ze jednak nie byla to prezydencka tutka – udowodnil jeden z najlepszych znawcow lotnictwa, dr Eugeniusz Wrobel z Politechniki Slaskiej. I na swoje nieszczescie oficjalnie to oglosil. A, ze byl nie byle kim, bo bylym ministrem transportu – jego slowa mialy swoja wage. Musial odejsc z tego swiata.
  Tak, natychmiast po tej wypowiedzi zostal przykladnie ukarany. Takze po to by innym nie wpadlo do glowy ujawnienie jakichs szzcegolow. Na przyklad zbiorki delegacji przed odlotem w swiezo wyremontowanym hangarze na lotnisku w Warszawie. W hangarze zlikwidowanym tuz po katastrofie ponizej jego fundamentow.
  Dociekliwy dr Eugeniusz Wrobel – pociety na drobne kawaleczki pila elektryczna przez wlasnego syna, ktory chwilowo zapadl na ciezka chorobe psychiczna nie zdetektowana wczesniej przez matke, ktora z zawodu jest psychologiem.

  Takze ujawnone biale plamy na zdjeciach satelitarnych zrobionych kilka dni przed katastrofa a umiejscowione dokladnie tam gdzie lezaly wieksze szczatki wraku – mowia za siebie.
  Kiedy Grzegorz Braun przytomnie podniosl ten temat wsrod szacownego gremium profesorskich specjalistow od katastrofy smolenskiej – z oburzeniem potraktowano go jak pieniacza. Strach…strach….pokazowka z dr Eugeniuszem Wroblem nadal aktualna w profesorskich glowach….

  Tak wiec jesli w zadnym razie nie moglo sie udac w Polsce napuszczanie na siebie grup etnicznych – precyzyjnie zorganizowano ten zamach smolenski by poziom nienawisci Polakow do Rosji osiagnal swoje apogeum. By najpierw podswiadomie a poznie juz swiadomie polskie spoleczenstwo zaakceptowalo idee walki Usraela z Rosja na terenie Polski. Bo przeciez Rosja Polsce zagraza z rowna sila jak Izraelowi zagraza Iran. I wraka nie chce oddac….

  Tu pytanie za 100 punktow – czy min. Macierewicz jest ofiara tej operacji psyop czy tez moze jej praktycznym realizatorem z ramienia Usraela?

  Otoz zamach smolenski sprawil, ze dzis Polacy ochoczo i za wlasne pieniadze beda budowali tarcze przeciwrakietowe nakierowane na Rosje.
  Zamach smolenski po to wlasnie bysmy na ekranach naszych telewizorow ujrzeli spoleczenstwo polskie z piesnia na ustach witajace zoldactwo amerykanskiego na naszej ziemi. By polskie spoleczenstwo ufnie i spokojnie patrzylo na plany Usraela montowania u nas baz militarnych przeciwko Rosji.

  Tarcze przeciwrakietowe i te bazy militarne – dla nas Polakow oznaczaja pewna smierc i wypalona martwa ziemie w razie rozpoczecia jakichkolwiek dzialan militarnych. Takze tych a moze przede wszystkim tych pod falszywa flaga…

  Ponizszy artykul z bloga prof. M. Dakowskiego moze wygladac surrealistycznie ale w swietle powyzszego daje duzo do myslenia.
  Chron nas Panie Boze przed zakusami Zlego.
  Kroluj nam Chryste!

  Dobrej niedzieli wszystkim zycze!
  _____________________________________

  Czerwone trumny – Tajemnice Smoleńska – część 1

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18215&Itemid=100

 3. j said

  System mnie kompletnie zablokowal.

 4. gwidon said

  Może i mądre słowa, ale ja komuny mam serdecznie dość na wieki. Tak jak my Polacy mamy dość bycia pod ruskim buciorem od wieków.
  I żadne zamroczone bajanie o braciach słowianach nic tu nie pomoże. Jacy bracia ? skoro jeden chce z drugiego mieć niewolnika na wieki.
  Już przerabialiśmy Pańsłowiańszczyznę w ruskim wydaniu, i nie nic tu nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości, mrzonki,obietnice i bajdy.

 5. Kozietulski said

  Oczym giwdonie ty piszesz A byc w sojuszu z diabelska ;ameryka Uwazasz za wolnosc I sukces.Calkowita klapa czlowieczenstwa tylko ;kasa kasa kasa sie liczy.Zadne czlowieczenstwo zadna kultura zaden HONOR BOG I OJCZYZNA.Wole 1.000.000.razy byc w sojuszu z naszymi bracimi SLOWIANAMI Niz z prymitywna dzicza zachodnia czy amerykanska.PRECZ SZATANY Z POLSKI.

 6. Janko said

  Zgadzam sie z Gwidonem, nigdy nie bedziemy bracmi Rosjan bo oni tego niechca!!! Dla nich panslawizm jest mozliwy tylko i wylacznie pod ich przywodctwem; a wiemy co to w praktyce dla nas oznacza!
  Wiec na nic jakiekolwiek zludzena z naszej strony i nadzieje na braterstwo Slowian. Natomiast to wcale nie wyklucza madrej, dlugofalowej polityki wobec nich. Oni (Rosjanie) cenia tylko tych, ktorzy cenia samych siebie. Gardzili (vide Poniatowski, polscy komunisci itp) i gardza sprzedawczykami. I wcale nie musi to isc w parze z „dawaniem d…y” usraelowi. Trzeba zeby wreszcie Polska zaczeli rzadzic Polacy majacy tylko i wylacznie za cel dobro tego kraju. Miloszewicz byl komunista i nacjonalista serbskim a Jugoslawia tworem wersalskim durnych i wrednych Francuzow. Bez knuta i teroru to nie moglo funkcjonowac na dluzsza mete.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: