Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Powstanie druga część „Pasji”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-11

Rozpoczęły się prace nad drugą częścią biblijnego filmu „Pasja” – oficjalnie potwierdzają twórcy. Kontynuacja produkcji z 2004 roku ma opowiedzieć o zmartwychwstaniu Jezusa.

pasja2

Scenarzysta Randall Wallace potwierdził, że rzeczywiście rozpoczął prace nad scenariuszem „Pasji 2”. Wallace, absolwent religii na Duke University dodał, że tematyka zmartwychwstania to jego specjalność. „Zawsze chciałem opowiedzieć tę historię” – mówi w rozmowie z „The Hollywood Reporter”. „Pasja to tylko początek, jest jeszcze wiele do opowiedzenia”.

 

Zdaniem scenarzysty, projekt ma wielkie wsparcie w społecznościach chrześcijańskich. „Uważają, że ‚Pasja’ to największy hollywoodzki film w historii, i liczą na to, że sequel będzie jeszcze większy” – mówi Wallace.

Na razie nie wiadomo, jaka wytwórnia zajmie się projektem. Rzecznik Mela Gibsona nie potwierdził jeszcze oficjalnie jego udziału ani roli w produkcji.

Film „Pasja” z 2004 roku z Jimem Caviezelem w roli Jezusa Chrystusa zarobił na świecie 612 mln dolarów przy 30 mln budżetu. To najbardziej zyskowny religijny film w historii, a także najbardziej zyskowny film nieanglojęzyczny.

(kk)

http://film.onet.pl/wiadomosci/powstanie-druga-czesc-pasji/spx3ww

Komentarze 2 do “Powstanie druga część „Pasji””

  1. K.C. said

    Tego filmu nie można oglądać w ciepłych kamaszach przed telewizorem. Ostatnio kilkakrotnie był emitowany przez różne stacje. Także takie ,które zaraz po tym filmie emitowały durne reklamy lub w krótkim czasie po, emitowały deprawacje lub idiotyczne filmiki. Emisje telewizyjne defraudują wstrząsający swoją mocą przekaz tego filmu. Pamiętam we Wrocławiu w kinie 2004/2005r na początku filmu, rozmówki ,szelest papierków po cukierkach a następnie do końca głucha cisza. Po zakończeniu cicha ucieczka widzów z sali kinowej. Zero komentarzy,śmiechów,nawet szeptów. Do dziś się zastanawiam- co zrobiłem żeby się zmienić?

  2. Małgorzata said

    Jest to jeden z tych filmów które oglądam po raz dziesiąty i za każdym razem znajduję coś czego nie jeszcze nie dostrzegłam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: