Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Stratfor: Europa podzieli się na bloki państw. Polska może stanąć przed historyczną szansą [ANALIZA]

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-11

Wraz z osłabianiem się UE w jej obecnym kształcie w Europie mogą wyłonić się bloki państw skupione wokół regionalnych interesów. Dla Polski i krajów bałtyckich najważniejszą kwestią stanie się bezpieczeństwo. Jeśli Rosja załamie się pod ciężarem wewnętrznych problemów, Warszawa stanie przed historyczną szansą umocnienia wpływów na Wschodzie – czytamy w analizie ośrodka Stratfor.

podzialy-kulturowe-i-geograficzne

Podziały kulturowe i geograficzne w Europie. Europa była przez dwa tysiąclecia polem bitwy różnych narodów i plemion, ale bariery geograficzne w istotny sposób ukształtowały podziały kulturowe. Jest to widoczne w rozkładzie różnych języków na Starym Kontynencie. MAPA: Różnymi kolorami oznaczono poszczególne grupy językowe w Europie. Czarne kropki na mapie oznaczają geograficznie trudy do przebycia teren. Źródło: Stratfor

http://forsal.pl/galerie/949134,duze-zdjecie,1,stratfor-europa-podzieli-sie-na-bloki-panstw-polska-moze-stanac-przed-historyczna-szansa-analiza.html

Komentarzy 7 do “Stratfor: Europa podzieli się na bloki państw. Polska może stanąć przed historyczną szansą [ANALIZA]”

 1. Uważny Obserwator said

  Żydowski Stratfor próbuje, zachodząc Polaków „od dupy Maryny”, przekonać do wojny z Rosją, wskazując, a jakże by inaczej, korzyści z tego płynące.
  Stratfor postrzegam jako jedno z wielu prosyjonistycznych przybudówek wpływających na lansowanie globalnej opinii i poglądów.

 2. Analityk said

  Hollande przyprawia Nam Polakom gębę terrorystów.

  http://znews.pl/2016/06/07/francois-hollande-polacy-sa-niebezpieczni-ich-mecze-obejmiemy-specjalnym-nadzorem/

 3. Analityk said

  Lewactwo niszczy każdy kraj na świecie. Partia demokratyczna w USA to prawie sami lewacy.

  Bijatyka w wyborach w USA – Max Kolonko Mówi Jak Jest

 4. Kos said

  Międzymorze dzisiaj jest mrzonką o potencjale ujemnym!

  Grzegorz Kostrzewa-Zorbas

  „jak dziś w Polsce się najczęściej widzi i zakreśla granice Międzymorza.
  Są to państwa między Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatykiem, które należą do Unii Europejskiej i do NATO – od Estonii na północy do Bułgarii na południowym wschodzie i Słowenii na południowym zachodzie.
  Otóż te wszystkie państwa mają wydatki, nakłady wojskowe mniejsze niż sama Polska. Zarówno Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia, jak i pozostałe państwa od Estonii do Bułgarii i Słowenii – wszystkie te państwa mają nakłady obronne mniejsze niż sama jedna Polska.
  Zatem nie ma tu żadnej potęgi i nawet gdyby te państwa bardzo zwiększyły swoje nakłady, to nie dokonałyby skoku w hierarchii Europy albo świata – mam na myśli skoku jako zbiorowość, jako suma, jako hipotetyczny sojusz.
  Nawet optymistyczna wizja nie jest w stanie odmienić obecnego układu sił.
  Inne porównanie dotyczyłoby samego obszaru wyszehradzkiego (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) i w tym przypadku nakłady Polski obronne są trzy razy większe od sumy nakładów pozostałych państw wyszehradzkich.
  W przypadku hipotetycznego Międzymorza nakłady Polski są nieco większe od sumy nakładów wszystkich. W przypadku obszaru wyszehradzkiego nakłady Polski są natomiast trzy razy większe od reszty obszaru wyszehradzkiego.
  (…)
  Nawet Międzymorze unijno-natowskie, rozszerzone dodatkowo o Ukrainę, Mołdawię i Białoruś po Łukaszence – przyszłą, demokratyczną, niepodległą i mającą rynkową gospodarkę – jest wciąż niewystarczającym projektem geopolitycznym.”

  http://www.fronda.pl/a/miedzymorze-dzisiaj-jest-mrzonka-o-potencjale-ujemnym,73211.html

 5. Analityk said

  Mega mocne wystąpienie Beaty Szydło w sejmie (Wystapienie nr.1) (20.05.2016)

  Mega mocne wystąpienie Beaty Szydło w sejmie (Wystąpienie nr.2) (20.05.2016)

  Mega mocne wystąpienie Beaty Szydło w sejmie (Wystąpienie nr.3) (20.05.2016)

 6. Adam -z ch.n.g. said

  A 4) -P. Kos
  „…i Białoruś po Łukaszence – przyszłą , demokratyczną , niepodległą i mającą rynkową gospodarkę ….”.
  Ciut wcześniej w tym klubiku była zafiksowana… Ukraina.
  Dziękuję P. Kos – intelektualnych „występów” Kostrzewy – Zorbasa mam już dużo , ale ten uważam , za jego jedno ze szczytowych osiągnięć intelektu .
  😦

 7. olo said

  Ten manipulator piszący bzdury o Białorusi, niech lepiej zatrudni się u Michnika!

  A propos mapki. są tu kolejne manipulacje. To że Węgry czy Rumunia maja obecnie język nie słowiański, nie znaczy wcale, że nie sa skoligaceni ze Słowianami. Zaś banderowców i antypolskich Litwinów na razie w tej grupie nie widzę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: