Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ukraina wielkim targowiskiem broni?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-11

<
Portal The Daily Beast opublikował artykuł, którego autor sugeruje, że Ukraina zmieniła się w „wielkie targowisko broni”.

Po ostatnim zatrzymaniu obywatela Francji, próbującego wwieźć na teren Europy broń i materiały wybuchowe do wielu ludzi doszło, jak dużym zagrożeniem może być nielegalny handel bronią na Ukrainie. Wasyl Hrycak – rzecznik SBU, poinformował, że funkcjonariusze tej służby zapobiegli już 15 atakom terrorystycznym, do których mogło dojść na terenie Francji.

Choć w takim szumne w zapewnienia SBU ciężko uwierzyć (patrząc na działania i „sukcesy” tej służby), to jednak i w nich tkwi ziarno prawdy. Niekontrolowany handel bronią na Ukrainie jest faktem i może stanowić wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa Europejczyków.

The Daily Beast zauważa, że na wschodzie Ukrainy walczy 200000 ludzi. Większość z nich to źle opłacani żołnierze, którym zapewnia się jedynie podstawowe warunki do życia. Wielu z nich chętnie sprzeda swoją broń lub wyposażenie, by mieć pieniądze, które na przykład można przesłać rodzinie. Jeżeli choćby 10% z owych 200000 zaangażuje się w proceder handlu bronią to łatwo zauważyć z jak dużą skalą zjawiska mamy do czynienia. Handel bronią trwa tam zresztą od czasu Majdanu. Reporterzy Daily Beast już w 2014 sprawdzili, że karabin kałasznikowa można kupić od żołnierzy w strefie walk za zaledwie 500 dolarów. Niewątpliwie wraz ze spadkiem dynamiki konfliktu i zastojem na froncie handel bronią na Ukrainie narasta.

Przypomnijmy, że zatrzymany ostatnio Francuz próbował przewieźć na teren Europy pięć karabinów kałasznikowa, 50 tysięcy sztuk amunicji, dwa RPG-7 i 125 kilogramów materiału wybuchowego wraz z detonatorami. Wszystkie te przedmioty pozyskał prawdopodobnie w strefie walk na wschodzie Ukrainy.

The Daily Beast/KRESY.PL

Komentarzy 5 do “Ukraina wielkim targowiskiem broni?”

 1. pugnus said

  Co prawda , wiadomosc te ktos juz to na innym watku zamiescil ,ale kwestie te trzeba bez przerwy walkowac. Tak wiec UPAincy widza w meczu z Polska analogie do Rzezi Wolynskiej !Okazuje sie ,ze nie tylko sa doskonale o tym poinformowani ,ale jeszcze z tego aktu barbarzynstwa niezwykle dumni! I co na to skierowany na placowke do Kijowa pewien troglodyta z piekla rodem ? Jak wytlumaczy te postawe swoich pupilkow inny Idiota vel Kretyn ,ktory cieszyl sie z utopienia w UPAinskim szambie €1 mld ?No i jak teraz w gebie apologetom banderowcow rozsianych w MSWIA.sejmowej komisji spr.zagran. i samym MSZ?Moze teraz rzeczniczka MSWiA wypowie swoje „madrosci” na wzor tych ,ktorymi skomentowala interpelacje Winnickiego w sprawie niezwyklego promowania antypolskich poczynan mniejszosci UPAinskiej na terenie Polski?
  Najciekawszy jest jednak tytul na Onecie : „Juz za dwa tygodnie bratobojczy pojedynek”.
  Rozochocily sie te , qoorwy ….zeby sparafrazowac Pilsudskiego !

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-portal-kibicowski-jeszcze-dwa-tygodnie-do-rzezi-wolynskiej-foto

 2. pugnus said

  test

 3. Bronisław said

  Panie Pugnus! A, czy już w latach 20-tych XX wieku Roman Dmowski nie pisał, że Ukraina „zmajstrowana” jest przez iluminatów jako „międzynarodowy bur…”, aby przypadkiem w Europie Środkowo-Wschodniej nie zapanował Ppkój?!!!

  Pozdrawiam pana towarzysko, a więc gorąco! Króluj Nam Chryste!!!

 4. Proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejąl w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDRYZMU to kontynuacja handlowania wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.Chińczyk Song Hongbing opisał jak kreuje się kryzysy,aby na nich zarabiać.Pokazał to w historii bankowości od czasów wojen napoleońskich na przykładzie sagi rodu Mayer-Rothschild.

 5. gość said

  Żądamy nazwania ludobójstwa po imieniu!!! Robert Winnicki na temat LUDOBÓJSTWA WOŁYŃSKIEGO!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: