Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Białoruś: Władza rekwiruje książki o islamie. „Szerzą radykalizm” vs „Antyislamska kampania”.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-13

Białoruskie władze rozpoczęły szeroko zakrojoną akcję rekwirowania książek traktujących o islamie. Są to głównie książki teologiczne, które według władz szerzą radykalizm islamski. Środowiska muzułmańskie na Białorusi protestują.


Jak informują wschodnie media, białoruskie władze rozpoczęły szeroko zakrojoną akcję przeciwko radykalizmowi islamskiemu. Od kilku tygodni trwają m.in. regularne przeszukania w domach wyznawców Mahometa oraz instytucjach religijnych w poszukiwaniu książek o islamie.

Oficjalnie „zakazanych tytułów” tj. uznanych za białoruski sąd za ekstremistyczne, jest tylko osiem, jednak jak przekonują białoruscy wyznawcy islamu, rekwirowane jest wszystko co wyda się milicji podejrzane, czyli książki o życiu Mahometa, objaśniające podstawowe zasady islamu czy ogólne, traktujące o tej religii.

Nikt nie zastanawia się nad ich zawartością, najważniejsze to znaleźć jakieś książki u muzułmanina. Schemat jest prosty: gdy zatrzymają gdzieś w Rosji muzułmanina-fanatyka to cała znajdująca się w jego posiadaniu literatura uznawana jest za ekstremistyczną. I choćby nawet takie książki znajdowały się w głównym meczecie Moskwy – automatycznie uważane są za ekstremistyczne – przekonuje grodzieński Imam Rafael Reziapau.

Białoruski imam uważa akcje władzy za antyislamską kampanię i prześladowanie muzułmanów na wzór tego, który miał miejsce w Rosji za czasów Jelcyna.

Władze natomiast przekonują, że jedynie dbają o bezpieczeństwo swoich obywateli i starają się wyeliminować ekstremizm, który wśród muzułmanów jest o wiele powszechniejszy niż wśród wyznawców innych religii.

Na Białorusi żyje około 7 tysięcy muzułmanów, których większość stanowią Tatarzy. Pozostali to przybysze z byłych radzieckich republik znajdujących się w Azji Środkowej.

Autor: Wiadomości Pikio
bh, źródło: beslat.eu

Komentarzy 9 do “Białoruś: Władza rekwiruje książki o islamie. „Szerzą radykalizm” vs „Antyislamska kampania”.”

 1. Proces ISLAMIZACJI to może być pusty Koń Trojański żydowskiego terroru,również i na Białorusi.
  Arabowie i żydzi jako ludy semickojęzyczne,choć podziałów nawet i wręcz dramatycznych mają tradycyjnie wspólny mianownik wrogość do wartości chrześcijańskich.

 2. Greg said

  Białoruś, to znaczy ,,Normalność” w tym zdziczałym świecie. Brawo, tak trzymać! Bracia Słowianie.

 3. Ryvan said

  Zawsze mowilem, ze prez. Lakaszenka to bardzo madry przywodca a nasze asy nie dorastaja mu do piet. Ostatnio „nasz” Duda stwierdzil, ze powstanie Polski, nalezy kojarzyc z przyjeciem przez nas JUDEO CHRZESCIJANSTWA. Juz mu sie pokielbasilo pod sufitem tak, ze zapomnial o katolicyzmie.

 4. Kozietulski said

  zydzi to UTAJONY ISSIS

 5. Bronisław said

  Panie Ryvan! czy nie uważa Pan, iż należy natychmiast usunąć „rezydenta” dudę z urzędu?!!! Nie spostrzeżemy się nawet, kiedy znajdziemy się w Judeorzeczypospolitej?!!! Łączę gorące pozdrowienia! Króluj Nam Chryste!!!

 6. alfredoni said

  Brawo Łukaszenko ! Tak trzymać.

 7. wiki said

  Pozdrawiam Ryvana.

 8. Każda tradycja wiary ma swoją filozofię.Czy metoda zakazu jest na trwale skuteczna?!Wyniszczającej propagandzie powinna być przedstawiana analiza celowości aby ograniczyć prozelityzm kształtujący CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĘ ze wzrostem wpływów wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Nie brakuje tego i w logice islamu.

 9. ember said

  Nie ukrywam, że od pewnego czasu z coraz większą sympatią patrzę na Białoruś. (I dobrze jej życzę). Na razie tyle, (żeby się nie narazić.)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: