Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Islamiści z ISIS niszczą bezcenne zabytki antyku i zapowiadają kolejne akcje. Kto im przeszkodzi?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-13

Dżihadyści Państwa Islamskiego wciąż niszczą starożytne zabytki kultury. W Iraku wysadzili w powietrze świątynię sprzed 2800 lat. Teraz grożą, że to samo zrobią ze słynnym egipskim sfinksem.

Islamiści z ISIS niszczą bezcenne zabytki antyku i zapowiadają kolejne akcje. Kto im przeszkodzi?

By M.chohan (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Jak podaje Organizacja Narodów Zjednoczonych, dżihadyści Państwa Islamskiego nie ustają w wysiłkach na rzecz zniszczenia starożytnych zabytków w Iraku. Dzięki zdjęciom satelitarnym można ocenić, że islamiści doprowadzili już do bardzo poważnych szkód w okolicach świątyni Nabu w najstarszym mieście asyryjskim Nimrud – poinformowała w Genewie Unitar, jedna z agent ONZ. W ten sposób potwierdziła doniesienia samego ISIS, które chlubiło się przed kilku dniami zniszczeniem świątyni liczącej 2800 lat.

 

Państwo Islamskie opublikowało film, w którym pokazuje wejście do świątyni. Następnie słychać już tylko potężne eksplozje, a głos jednego z terrorystów zapowiada wysadzenie w powietrze egipskich piramid i sfinksa.

 

Świątynia Nabu była poświęcona babilońskiemu bożkowi mądrości. Znajdowała się w mającym wyjątkowe znaczenie historyczne mieście Nimrud, które założono w XIII stuleciu przed narodzeniem Chrystusa na brzegu rzeki Tygrys. Zgromadzone są tam skarby kultury nieocenionej wprost wartości. Ich istnienie jest jednak poważnie zagrożone po zajęciu terenu przez islamskich radykałów.

 

Dżihadyści niszczą pozostałości po dawnych kulturach, opierając się na dosłownej interpretacji Koranu. Allah nakazał ich zdaniem niszczyć świątynie, posągi i symbole sprzed nadejścia Mahometa jako bluźniercze.

 

Państwo Islamskie zniszczeń dokonuje nie tylko w Iraku, ale także w Syrii. Światowe media informują ponadto, że islamiści część artefaktów sprzedają na czarnym rynku.

 

Źródła: faz.net, pch24.pl

Pach

Read more: http://www.pch24.pl/islamisci-z-isis-niszcza-bezcenne-zabytki-antyku-i-zapowiadaja-kolejne-akcje–kto-im-przeszkodzi-,43861,i.html#ixzz4BPBRWVmh

Komentarzy 6 do “Islamiści z ISIS niszczą bezcenne zabytki antyku i zapowiadają kolejne akcje. Kto im przeszkodzi?”

 1. solkraken said

  Wystarczy ukarać embargiem oraz szybko obalić fundamentalistyczne reżimy u najulubieńszych sojuszników USreala w: Arabii Saudyjskiej, Katarze i Turcji a zaraz tym dzikusom zabraknie na naboje i C4… na ale wtedy upadnie plan rozpadu bliskiego wschodu na malutkie, zwaśnione plemiona i nie powstanie aszkeNAZIstowski „Wielki Izrael” od Nilu po Eufrat ;)))

  – vide: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/isis-izrael-irak-i-syria-to-wszystko-to-czesc-planu-2015-12

 2. @+@=@@ said

  Po co sprzedają? Niech są konsekwentnie i niech niszczą wszystko. Niech im jeszcze CioCIA pomaga!

 3. Prawda i tylko prawda said

  Islamiści to wynalazek nadrządu Syjonizmu, wspierany przez Mosad i CIA. Chcą bestie żydo-chazarskie cudzymi rękami załatwiać swoje sprawy. NWO się q…m śni.

  „Wszelka ohyda bierze się od żyda”, to jest niepodważalna prawda.

 4. Malinowski Kaziu said

  Nikt im nie przeszkodzi. Będą to dalej robić.

 5. Tom said

  Zdjęcia zrobione, a poza tym to mnie to co obchodzą ? W końcu to ich zabytki – zostaną im pomniki kóz i kozojebców. TEŻ MI KULTURA ! ha ha ha ha !

 6. Tom said

  swoją drogą, wydaje się że tę planetę toczy rak. A właściwie parę raków – islam, część judaizmu, faszyzm. A wszystkie te chore ideologie mają tak naprawdę jeden wspólny mianownik – oni są „wybrani” reszta to zwierzyna/niewolnicy. W końcu ktoś na górze się wkurzy i wzorem „Tak zatrzymała się Ziemia” przyśle to coś/kogoś i sprzątnie grunt z tego chwastu jakim jest ludzkość w całości, by zasiać nowe ziarno ew. zostawić tych co się nadają.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: