Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Szef niemieckiej dyplomacji potwierdza skutki Brexit: inne kraje też mogą opuścić UE.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-13

Szef niemieckiej dyplomacji potwierdza skutki Brexit: inne kraje też mogą opuścić UE

.

Niemiecki minister spraw zagranicznych, Wolfgang Schaeuble ocenił, że jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską to jej śladem mogą pójść także inne kraje.

 

W piątkowym wywiadzie dla niemieckiego „Der Spiegel”, Shaeuble ocenił, że Brexit może być niebezpieczny z uwagi na rozkład Unii Europejskiej. – Jak zareagowałaby np. Holandia, która tradycyjnie jest z Wielką Brytanią bardzo mocno powiązana? – pytał.

 

W opinii szefa niemieckiej dyplomacji Brexit może jednak powstrzymać postępującą integrację unijnej wspólnoty. – W odpowiedzi na Brexit nie moglibyśmy po prostu zażądać większej integracji. Byłoby to niezgrabne, a wielu słusznie by pytało, czy my, politycy, nadal czegoś nie rozumiemy – stwierdził.

 

Shaeuble zwrócił również uwagę, że Brexit może odbić się na gospodarkach państw unijnych oraz gospodarce samej Wielkiej Brytanii. Minister ocenił, że jeśli Brytyjczycy opuszczą wspólnotę raczej nie będą mogli czerpać korzyści z przynależności do wspólnego europejskiego rynku.

 

Jak wskazują sondaże, w Wielkiej Brytanii wzrasta liczba zwolenników opuszczenia przez Londyn Unii Europejskiej. Publikowane kilka dni temu badania opinii wskazują, że przewagę mają przeciwnicy UE. Referendum w sprawie przynależności Wielkiej Brytanii do unijnych struktur odbędzie się 23 czerwca.

 

 

Źródło: Polskie Radio

ged

Read more: http://www.pch24.pl/szef-niemieckiej-dyplomacji-potwierdza-skutki-brexit–inne-kraje-tez-moga-opuscic-ue,43891,i.html#ixzz4BPCeMTwN

Komentarzy 10 do “Szef niemieckiej dyplomacji potwierdza skutki Brexit: inne kraje też mogą opuścić UE.”

 1. kuka29 said

  Wolfgang Schaeuble jest ministrem finansow a nie spraw zagranicznych,,

 2. Zadnego Brexitu nie bedzie..to „zagrywka” by zmusic PE do podpisania TTIP z czym sie slimacza od 2013-go. U nas Waszczykowski podpisal juz wszystko w „ciemno” jak Sanhedryn nakazal…

 3. Bronisław said

  A, czy chazarska (talmudyczna) hipokryzja ma Panie Janku granice?!!! Jak jest trudno „przepchnąć” przez „lewactwo” niedopuszczalne dla Naszego Polskiego Narodu ustawy, czy inne decyzje to władzę przejmuje akurat „prawactwo”, by bez oporu kontynuować dalej budowę Judeorzeczypospolitej?!!! I, czy prawdą jest, że wodociągi w polskich miastach są pod kontrolą firm izraelskich?!!! Pozdrawiam Pana gorąco! Króluj Nam Chryste!!!

 4. pugnus said

  ad1.
  Czyzby Steinmeier podal sie do dymisji?Co prawda „wart Pac palaca a palac Paca” , wiec w zasadzie nie ma zadnej roznicy miedzy nim a Schauble! Ten drugi popisal sie jednak bez mala kultowa mysla,ze dalsze poglebianie sie kryzysu Eurokolchozu jest pozytywne w aspekcie tworzenia nowego tworu na gruzach UE!W Holandii daje czuc podenerwowanie elit zblizajacym sie referendum i premier Rutte ,bedacy podnozkiem Makreli publicznie oswiadczyl ,ze osobiscie jest wrogiem wszelkich referendow majacych na celu weryfikowanie decyzji podejmowanych przez czynniki polityczne ! To byla aluzja do ostatniego referendum w ktorym Holendrzy wypowiedzieli sie negatywnie o akcesji UPAiny do UE!Media wiec zaczynaja wiec straszyc Holendrow Brexitem ostrzegajac ,ze w razie jego powodzenia Holandia do r.2030 straci €10 mld!Ponoc straty UK maja byc jeszcze wieksze.Nikt jednak nie probuje sugerowac powrotu do sprawdzonej formuly EWG zapewnie tylko dlatego,ze nie wystepowal w niej biurokratyczny brukselski moloch !
  Jezeli wiec Brexit nastapi ,to nastepna w kolejce bedzie ….Holandia ,bo Forum Demokratyczne ,ktore organizowalo referenum UPAinskie zaskarzylo premiera Rutte do sadu o nierespektowanie wyniku referendum ,zapowiedzialo ,ze po wygraniu tego pozwu zglosi wniosek o refrendum w.s. Nexit ,a to na pewno zostanie przyjete przez Holendrow pozytywnie ,bo wszystkie meki i problemy zwiazane z nachodzcami kojarzone sa z polityka Brukseli.!Do tego dochodza jeszcze sprawy Grecji ,ktora staje sie pomalu przyslowiowa studnia bez dna , totez dobrze byloby ,zeby odpowiednie czynniki w Wawie wziely to wszystko pod uwage i zdecydowanie stanely na czele Wyszehradu!
  Na koniec tradycyjny juz meldunek z dziedziny nachodzcow ! Znowu staki i okrety roznych krajow UE uratowaly kolejny ladunek wzbogacaczy kultury w ilosci 1300!Praktyczne sami Erytrejczycy i Murzyni!Niemcy sie zastanawiaja ,czy Tunezja ,Algeria i Maroko sa bezpieczne jakkolwiek nie ma tam zadnej wojny!No ,ale w Polsce jest przeciez sporo miejsca ,o czym najwyraniej wie nie tylko Makrela ,ale i Biskupi ,ktorzy zamierzaja tymczasowo zasmakowac zawodu przemytnikow nachodzcow transportujac ich do Polski nowymi trasami sprytnie nazwanymi „korytarzami humanitarnymi”!
  Zeby tylko szanowne Eminencje tymi samymi korytarzami nie wylecieli z Polski….wtedy na prymasa powolamy ks. Miedlara !
  Lawka rezerwowych jest dluga!

 5. pugnus said

  test

 6. Jak w każdej wojnie ,to i o PIENIĄDZ trzeba mieć strategię.Walczą ze sobą koalicje : PETRODOLAROWA,ANTYDOLAROWA (bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota) i EURO zabiegająca o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Nic na ten temat na przykładzie UTOPII i hipokryzji WOLNEGO RYNKU prowadzącej do wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać?!

 7. Krystyna R-M said

  Brexit spowoduje zamrożenie stosunków gospodarczych w strefie COMMONWEALT czyli Australia, część Azji czy Afryki… Chiny już tam są i inwestują potężnie swoje „brudne pieniądze”. Za chwilę wejdą do Polski i stworzą nowy „jedwabny szlak” czyli ominą zakaz eksportu do eurosojuza niektórych towarów. Tworząc nowe inwestycje w Polsce Chiny uzależnią ją od swojego kapitału pochodzącego z handlu z usa.

 8. Analityk said

  Już niedługo w całej Europie będą dokonywali takich bezczelnych napadów na przechodniów zrywając im łańcuszki z szyi, kolczyki, będą zabierać telefony komórkowe, etc.
  My Polacy MUSIMY ten GNÓJ tępić na każdym kroku i żadnego – ZERO – socjalu dla przyjezdnych. Nam Polakom nigdzie nikt nic nie dał, my nie mieliśmy nigdy kolonii i nie eksploatowaliśmy inne narody. Niech zachodnia Europa sama źre tą „żabę” jak są tacy durni i nie chcą wystrzelać tych przestepców.

 9. Lubomir said

  Niemcom byłoby na rękę, żeby struktury zjednoczonej Europy opuścili naturalni konkurenci Berlina – do decydenckich urzędów. Niemcy od dekad próbują złamać Wlk Brytanię, Włochy i Francję. Ale czy nie to samo próbowali osiągać wcześniej militarnym orężem, posuwając się od zachęty do kolaboracji – po szantaż i napaść?.

 10. @Lubomir
  Dlatego Niemcy krytykują manewry NATO i obecność obcych wojsk w Polsce.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: