Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Auschwitz: zakaz odgrywania polskiego hymnu i odprawiania mszy św.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-14

 Zakaz głośnych wystąpień i odgrywania polskiego hymnu – przewidują nowe zasady obowiązujące w obozie Auschwitz.

Decyzją dyrekcji obozu wprowadzono tam strefę ciszy. Oznacza to, że we wtorek – w dniu Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady – po raz pierwszy od kilkunastu lat na dziedzińcu nie zabrzmi polski hymn i nie zostanie odprawiona msza święta – donosi „Rzeczpospolita”.

To przejaw szerszej polityki ograniczania na terenie obozu obecności znaków religijnych i kulturowych – mówi „Rzeczpospolitej” przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich Krzysztof Utkowski.

Na zarzuty odpowiada dyrekcja muzeum, któe usprawedliwia się, że strefą ciszy objęty jest wyłącznie dziedziniec bloku 11 ze Ścianą Śmierci.

Tradycja strefy milczenia w tym miejscu jest bardzo długa i została wprowadzona na prośbę byłych więźniów. Uszanowali ją m.in. prezydenci wielu państw, a także papież Jan Paweł II, papież Benedykt XVI. Również w przypadku zbliżającej się wizyty papieża Franciszka w tym miejscu nie będą miały miejsca żadne wystąpienia – mówi rzecznik muzeum Bartosz Bartyzel.

Zdaniem krytyków tej decyzji, tak naprawdę chodzi o zatarcie pamięci o polskich ofiarach KL Auschwitz.

Zamiast obchodów odpowiednich dla rangi wydarzenia mamy kolejny krok do wyrugowania polskiej pamięci historycznej z największego cmentarzyska polskich patriotów z czasów II wojny światowej – ocenia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Michał Tyrpa z Fundacji Paradis Judaeorum.

 

rp.pl/KRESY.PL

Komentarzy 20 do “Auschwitz: zakaz odgrywania polskiego hymnu i odprawiania mszy św.”

 1. Guła said

  rk, Oświęcim, 2016-01-26
  Mszę św. w intencji ofiar obozu i byłych więźniów, którzy przeszli obozowe piekło, odprawi bp Roman Pindel 27 stycznia w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Tego dnia na terenie Miejsca Pamięci oraz w samym mieście odbędą się uroczystości związane z 71. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau i miasta Oświęcimia. W uroczystościach uczestniczyć będzie m.in. kilkudziesięciu byłych więźniów obozu …

  … Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M.A. Cywiński wyjaśnił, że obok pamięci o wszystkich ofiarach, w wyjątkowy sposób wspominani będą ci, którzy mimo ogromnej traumy podjęli próbę powrócenia do normalnego życia. „Ocalali z Auschwitz musieli po wyzwoleniu odtworzyć warunki normalnego życia. Jedni wracali do rodzin i do zrujnowanych miast, takich jak zniszczona przez Niemców Warszawa. Niektórzy przechodzili przez, a nawet ginęli w stalinowskich katowniach. Inni próbowali odtworzyć normalne życie po piekle Zagłady, tworzyli m.in. nowe państwo Izrael” – dodał dyrektor …
  .https://ekai.pl/diecezje/bielsko-zywiecka/x96421/oswiecim-jutro-rocznica-wyzwolenia-obozu-kl-auschwitz-birkenau/
  ………………………..

  Na decyzję dyrekcji muzeum musiała mieć wpływ wizja trafienia do ubowskich katowni. To Witold Pilecki stwierdził iż Auschwitz w porównaniu z katowniami UB to dziecinna igraszka.
  Uważam, że ta decyzja dyrekcji nadaje się pod międzynarodowy sąd. Ewentualnie TK albo TW.
  ………………………..
  Geneza powstania Auschwitz
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwszy_masowy_transport_do_Auschwitz

 2. solkraken said

  Obawiam się iż po polsku w Auschwitz to teraz będzie tylko personel obozowy rozmawiał w filmach hamerykańskich – vide: polska mowa bestialskich kapo w „Liście Schindlera”… dobrze jeszcze – dziękujmy „naszym łaskawcom”, że wg. Spielberga oprawcy więźniów nie żegnali się Znakiem Krzyża przed katowaniem swych ofiar, a ich pałek oraz batogów nie święcił przed każdą zmianą wart Polski Katolicki Ksiądz ;))) – ale jeszcze wszystko możliwe, póki ober-dewiant Hollywood – Eli Roth żyje i nadal wyrabia swe ohydne wytwory multimedialne :(((

  http://www.filmweb.pl/film/Lista+Schindlera-1993-1211/discussion/Cudowny+film+ale+mam+ALE.+Ukazuje+TO+SKANDAL+polskiej+sprawy.,616522#

 3. Prawda najważniejsza said

  Niedługo wprowadzą tam żydowski hymn zamiast polskiego. Wszystko małymi kroczkami. Tylko dlaczego nie ma tam tablicy z podziękowaniem Dawidowi Rokefelerowi za współudział w finansowaniu budowy obozu w Oświęcimiu przez firmę Standard Oil Company (SOC), której był współudziałowcem. Tak się kryją żydowscy bandyci winni wszystkich wojen i rewolucji na świecie. No i też tablica dla żyda Fritza Habera by się tam przydała, noblisty, który wymyślił cyklon „B”.

 4. Jacek T said

  Kiedyś była doktryna która mówiła że bilety wstępu do powinny być tanie żeby każdy zobaczył na własne oczy to miejsce. Ale oczywiście w ramach dobrej zmiany zaczęto trzepać kasiurę i na tym.

 5. Rob said

  Czyli, że wycieczki z Izraela będą miały zakaz wnoszenia „na teren obozu znaków religijnych i kulturowych”?
  Ciekawe…
  Potem tylko rozszerzyć ten zakaz na województwo a w końcu i na całą Polskę i Finito.

 6. Alex said

  ad: Prawda najważniejsza, ma 100% racji, przed wejściem do obozu powinna być wielka tablica podziękowań dla sponsorów tej imprezy – a więc przede wszystkim banków amerykańskich, które finansowały Hitlera, potem firmy, które czerpały korzyści z niewolniczej pracy więźniów.

  No przecież chodzi tylko i wyłącznie o prawdę. Tak maluśka lista sponsorów.

 7. Alina said

  Należy wyrugować obecnego dyrektora KL Auschwitz. Po prostu.

 8. STAN D said

  Kraj na terenie którego znajduje się obóz , który w przeszłości był oskarżany o jego własność i że to on doprowadzał do śmierci milionów ofiar , który łoży olbrzymie sumy na jego dalsze istnienie i konserwację z pieniędzy polskiego podatnika , gdzie śmierć poniosło tak wielu polskich patriotów i który powstał do walki z polskim podziemiem patriotycznym , nie ma prawa obecnie do reprezentowania swojej narodowości , kultury i wyznania ?!
  – Zdaję się że jest to próba zawłaszczenia sobie jego dziedzictwa , ktoś wreszcie będzie musiał zrozumieć że nie tylko ludzie żydowskiej narodowości tu ginęli ale że jest to monument zagłady ludzkości a nie tylko jednego narodu !
  Tak jak nagminnie dochodzi do licznych kradzieży z tego obozu licznych pamiątek ,tak jak dochodziło w przeszłości do wypożyczeń całego baraku i nie zwrócenia go z powrotem , tak tym razem próbuje się zagrabić całość i decydowania o jego dalszym istnieniu , na co My jako Polska nie możemy się zgodzić !

 9. Tiro said

  Czyżby obóz w Oświęcimiu znajdował się na terenie eksterytorialnym??? Czy może jest wyjęty spod polskiej jurysdykcji? Na to wygląda….. tylko że ciemna masa o tym nie ma pojęcia… ktoś ma możliwość sprawdzenia tego??

 10. Maryla Danuta said

  Czyli nawet obóz został zawłaszczony przez żydowskich judaszów. Bo Żydzi maja nadal prawa do swojego świętowania, śpiewów i wszystkich swoich rytuałów. A za Polaków, którzy zostali tak samo zamordowani w obozie / o którym „niewinni” Niemcy piszą i mówią „polski obóz koncentracyjny”/ – już nawet nie można zaśpiewać Polskiego Hymnu, ani odprawić mszy w intencji pomordowanych katolików ??? Czy już nie jesteśmy w Polsce ??? Co mają tu do rządzenia żydo-komuniści i oszuści zawłaszczający nawet nazwę holokaust tylko w stosunku do ofiar żydowskich, chociaż Polaków zostało pomordowanych nie mniej niż Żydów ?? Kiedy wreszcie Polska i Polacy – uwolnią się od tych krwiopijców, wciąż stawiających Polakom swoje życzenia, żądania i warunki ?? Dlaczego nie wyjeżdżają z Polski – skoro tak im źle ?? Czy ktoś ich tu trzyma ?? Zawłaszczają polskie majątki, przyjmują sobie polskie nazwiska, wymuszają nienależne im „odszkodowania”, pchają się do rządów /co widać po gębach tych kwiczących o TK, a tak naprawdę o koryto !!/ Długo jeszcze będą doić Polskę i Polaków ??
  A teraz jeszcze zakazują Polakom składania czci pomordowanym w obozie – wg naszych zasad ?

 11. Bronisław said

  Pani Maryla stawia pytanie: „Czyli nawet obóz został zawłaszczony przez żydowskich judaszów. Bo Żydzi maja nadal prawa do swojego świętowania, śpiewów i wszystkich swoich rytuałów.”?!!!
  A, czy nie widzi Pani, że PIS kończy budowę projektu Judeopolonii, która stać się ma integralną częścią wielkiej wielonarodowej Judeorzeczypospolitej, położonej miedzy Odessą, a Szczecinem?!!! Jestem przekonany wobec tego, że Chrystus Pan pokrzyżuje te „działania”, ale wcześniej konieczna jest Jego Intronizacja na Króla Polski!!!

  Pozdrawiam Panią serdecznie! Króluj Nam Chryste!!!

 12. Małgorzata said

  A kiedy siostry Karmelitanki wrócą do swojego klasztoru na którego odebranie zgodzili się papież – polak i umierający właśnie kardynał Macharski?

 13. Zaorać ten przybytek, przecież tylko potęguje nienawiść do Polski.

 14. Auschwitz został przeznaczony do eksterminacji Polaków. Do eksterminacji Żydów, Rosjan i innych służył Birkenau. Warto o tym pamiętać.

 15. Analityk said

  Masoneria i żydolewactwo robi nieprawdopodobne wolty aby tylko „wytłumaczyć” gojom dlaczego ma byc tak jak oni zarządzili.
  Przecież te strefy milczania na cmentarzach to tradycja czysto żydowska aby nie niepokoić zmarłych!

 16. solkraken said

  Wbrew pozorom jak najbardziej w temacie wpisu – polecam Szanownym Rodakom film z 1982r. pt. „Wybór Zofii” w kontekście relacji aszkeNAZIolków i Polaków – My jesteśmy niczym Meryl Streep grająca Zofię Zawistowską dręczoną permanentnie i bezwolną wobec paranoidalnego Nathana, żerującego na jej iluzorycznym poczuciu winy ;)))

  http://przerwanaksiazke.blogspot.com/2013/12/wybor-zofii-w-styron.html

 17. POLAK said

  Super!!!

  Lolek -Katz pewnie byłby zadowolony, koran całował, ciekawe ile razy Talmud i Shulhan aruch … a czy kremówki lolkowe były kosher czy tref?

  A główny napis wymaga zmiany jesteście co najwyżej wierni posoborowej sekcie dowodzonej przez Bergoglio, a ojczyzna to jaka?

  REGINA REGNI Poloniae
  ora pro nobis!

 18. Adam -z ch.n.g. said

  Ad 14 P. Ursus …….
  To nie tylko o tym wspominać – ALE TRZEBA WRZESZCZEĆ !!!!
  AUSCHWITZ – TO BYŁO DLA SĄSIADÓW NASZYCH DZIADKÓW I biedaków , którzy zostali zajumani w bójce sowiecko / hitlerowskiej.
  ….
  NARÓD WYBRANY – LĄDOWAŁ W Birkenau (parę km dalej).

 19. blt said

  Na terenie polski nie mozna grac hymnu polskiego ciekawe

 20. Przepraszam za komentarz nie na temat, ale to bardzo ważne.

  Co roku w Przemyślu organizowane jest pochód Ukraińców na którym jawnie czczą zbrodnicze organizacje OUN i UPA ktore bestialsko zamordowały 200 000 Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej.

  Idą z czerwono czarną banderowską flagą. To jest
  jawne plucie Polakom w twarz za przyzwoleniem zdradzieckich władz Przemysla.
  Powiedzmy temu stop, to wstyd i hańba. Podpiszcie petycję, link zalączony.
  Jeżeli czujesz się prawdziwym Polakiem i patriotą podpisz
  petycję i udostępnij link dalej, np na swoim Facebook-u.
  Zamordowane kobiety i dzieci na Wołyniu przewracają się w grobach
  kiedy święto zbrodniarzy UPA odbywa się na
  terenie Polski!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: