Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-15

„Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka” – Roman Dmowski.

Niezrozumiała dla mnie jest polityka PiS w sprawie zbrodni Wołyńskiej i ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP. Osobiście od posła Michała Dworczyka otrzymałem zapewnienie, że w sejmie zostanie przyjęta stosowna ustawa. Po czym zapanowała jakaś dziwna cisza. Ktoś kto ma duże wpływy spowodował, że z debaty publicznej ta bolesna sprawa prawie zniknęła. Ukraincy nie zasypują gruszek w popiele, stawiają pomniki i grolifikują morderców z UPA, OUN i SS-Galizein. Ich parlament przyjął ustawę, która m.in. zakazuje dyskredytowania „bojowników o wolność XX wieku”, w tym Ukraińskiej Powstańczej Armii. A u nas co? Nic! Cisza i wciąż „trwają prace” nad ustawą!

Wybory parlamentarne za niespełna 3. lata mam wrażenie, że wierchuszka PiS zapomina o tym i wydaje im się, tak jak niedawno wydawało się PO, że nie mają z kim przegrać. Oby nie obudzili się z przysłowiową ręką w nocniku. Niech nikt nie liczy, że zapomnimy o ludobójstwie. Nawet komunistom nie udało się przez 50. lat wymazać tych zbrodni z naszej pamięci. Przykro jest, że w imię tzw. poprawności politycznej PiS kontynuuje niesławną w tym zakresie politykę komunistów a miało być inaczej, polityka historyczna miała być związana z naszą tradycją, wartościami chrześcijańskimi, patriotyzmem i odchodzeniem od pedagogiki wstydu itd. Dzisiaj można już powiedzieć, że realizacja tych zapowiedzi jest nie do przyjęcia! „Dyskusja publiczna Kresowian zaczyna się na dobre. Od 73. lat Kresowianie czekają na uchwałę polskiego parlamentu, nazywającą 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Kresowian. Całe pokolenia mocno zaangażowały się w czynną pracę, a nawet walkę, by taki dzień był znakiem pamięci dla następnych pokoleń rodaków o tamtych pełnych grozy wydarzeniach. Kresowianie przez dziesięciolecia mówili zawsze jednym głosem: Polska – Ukraina prawda, przebaczenie i pojednanie, ale zarazem OUN-UPA i SS-Galizein wieczna hańba i potępienie” – pisze Sławomir Tomasz Roch w niepoprawnych.pl.

Bez względu na wynik prac w sejmie nad ustawą 11 lipca w Dzierżoniowie odbędą się uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP dokonanego na Polakach przez bandytów z UPA i OUN. Jestem przekonany, że na uroczystości organizatorzy zaproszą posła Michała Dworczyka.

Informacja z ostatniej chwili, 29 maja miałem okazję rozmawiać z posłem Michałem Dworczykiem i uzyskałem zapewnienie, że ustawa zostanie już wkrótce zostanie przyjęta przez Sejm i opublikowana przed 11 lipca. Panie pośle trzymam za słowo.

 

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/moherj/11-lipca-dniem-pamieci-ofiar-ludobojstwa-na-kresach-wschodnich-ii-rp

 

Komentarzy 45 do “11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP.”

 1. Mirek said

  Kaczyński dużo naobiecywał, ale niewiele robi dla polskiej tradycji i poszanowania historii. Martwi mnie taka polityka, wcześnie proniemiecka – sprzedajna TW Oskara – a teraz na pasku USIzraela.. Jakie ma Kaczyński zobowiązania wobec organizacji żydowskich?
  No może nie chce rozpoczynać zbyt wielu frontów?

 2. @Mirek
  Na politykę historyczną wpływ ma STRONNICTWO AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE.Stąd uznanie dla zbliżenia się nacji ŻYDOWSKIEJ i UKRAIŃSKIEJ,których mniejszości narodowe nie były lojalne wobec Polski w czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM.Można to opisać jako proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,w ramach którego kontynuuje się handlowanie wojną i pokojem poprzez wzrost militaryzacji.

 3. Valdi said

  Panie Mietku…., bo tak jest! – widzimy to na co dzień.

 4. pugnus said

  Kiedy przed kilkuset laty europejscu podroznicy przybijali do brzegow jakiegos nieznanego kontynetu, to chcac sobie zdobyc przychylnosc zastanych tam tubylcow darowali im rozne swiecidelka i paciorki,a kiedy zachwyceni tubylcy pograzali sie w podziwianiu tych cudow ,to za ich plecami konkwistadorzy spokojnie dokonywali rabunku ich dobr i ziemi a nawet ich zabijali!
  „Dobra zmiana” przynosi nam kazdego dnia mile niespodzianki!A to ukrocono odbieranie dzieci ,a to zlikwidowano agencje d/s wejscia do dtrefy euro ,czy zabrano sie za mafie komornicza!Wszystko to cieszy nie tylko oko ,ale podczas gdy Polacy delektuja sie tymi „paciorkami” to za ich plecami przeprowadzana jest kompletna ukrainizacja Polski!To juz nie sa UPAinskie nadwyzki w policji ,czy wybryki jakichs prowincjonalnych wladz tolerujacych przemarsze banderowcow z ich czarno-czerwonym szmatami ,ale jest to t regularny najazd obcej ludnosci w liczbach nabierajacych proprcje biblijne!Juz mamy 1mln. UPAincow w Polsce a do przyjazdu ma sie szykowac nawet 1,5 mln!.Ze wszystkich zakatkow Polski donosi sie o licznych grupach przybyszow ze wschodu a we Wroclawiu wrecz sie od nich roi!Nic wiec dziwnego,ze w tym miescie pewna szk.podst. otwiera w nowym roku ukrainska klase z jezykiem wykladowym ukrainskim a lekcje beda prowadzone przez ukrainskich nauczycieli!Malotego ,ta sama szkola wprowadza w pozostalych klasach j.ukrainski jako nadobowiazkowy!Polskie dzieci beda sie uczyc jezyka oprawcow ,a smiejemy sie z zachodniakow,ze juz wkrotce beda musieli sie uczyc arabskiego!
  Wszystko to jest pomijane milczeniem mediow i to zarowno „rezimowych ” jak i uznajacych sie za opozycyjne.Ludzi ,ktorzy wyrazja sprzeciw przeciwko takiemu biegowi spraw sie aresztuje !Jak mozna bowiem skomentowac akcje AbW pokazana w ponizszym linku,pozostawiam juz do oceny forumowiczom!

  http://niezalezna.pl/81859-abw-zabrala-sie-za-agentow-putina-tym-razem-w-srodowiskach-prawicowych

 5. gość said

  Pamiętają o Wołyniu

  W minioną niedzielę (12 czerwca) na zamojskiej Rotundzie oraz w kościele garnizonowym odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary rzezi wołyńskiej. Udział w nich wziął ks. Tadeusz Sakowicz-Zaleski, znany z walki o upamiętnienie ofiar na Kresach.

  Uroczystości rozpoczęły się na zamojskiej Rotundzie gdzie przedstawiciele Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu, władz samorządowych i parlamentarnych oraz służb mundurowych złożyły wieńce w Krypcie Wołyńskiej oraz na płycie na dziedzińcu Rotundy. Następnie uroczystości przeniosły się do kościoła garnizonowego pw. św. Jana Bożego, gdzie podczas mszy kazanie wygłosił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Nam udało się porozmawiać z duchownym odnośnie listu ukraińskich intelektualistów i byłych prezydentów tego kraju o wzajemne przebaczenie.

  -Ten list nie ma specjalnej wartości bo nie wystosowali go obecni politycy, którzy rządzą Ukraina i mają wpływ na wszystkie sprawy, ale byli dwaj prezydenci, którzy w tej chwili się kompletnie nie liczą. Szczególnie Wiktor Juszczenko jest osobą skompromitowaną, został odrzucony przez własny naród, a w relacjach polsko-ukraińskich wykopał kolejne rowy ogłaszając bohaterami narodowymi Stepana Banderę i zbrodniarza Romana Szuchewycza, dowódcę UPA. Myślę, że to jest tylko taka dywersja polityczna, żeby storpedować w Polsce przyjęcie uchwały sejmowej, która ma potępić ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1947 i jednocześnie by nie dopuścić do ustanowienia Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa. Ten dzień będzie według propozycji sejmowej 11 lipca, w rocznicę krwawej niedzieli na Wołyniu. – mówił ks. Isakowicz-Zaleski.

  Duchowny odniósł się także do sytuacji sprzed trzech lat, kiedy to w 70. rocznicę zbrodni na Wołyniu polscy politycy uznali rzeź wołyńską jako czystkę etniczną o znamionach ludobójstwa.

  -Wydawało się, że jest nadzieja by po 70 latach powiedzieć prawdę o ludobójstwie. Niestety w przeddzień uchwały pod naciskami prezydenta Komorowskiego i szefa „Gazety Wyborczej” dwa kluby parlamentarne Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota zmieniły to prawdziwe stwierdzenie „ludobójstwo” na takiego potworka językowego czystki etnicznej o znamionach ludobójstwa. To jest taki klituś bajduś. Te dwa kluby miały o 10 głosów więcej i przegłosowały to. Wszystkie pozostałe kluby, czyli PiS, SLD, PSL grupa Gowina i Ziobry głosowały za prawdą, ale zabrakło tak jak w Sodomie i Gomorze tych dziesięciu sprawiedliwych, którzy by głosowali za prawdą. – powiedział nam duchowny.

  W związku z naszą sondą zapytaliśmy ks. Isakowicza-Zaleskiego czy pojednanie polsko-ukraińskie jest możliwe i jakie musiałyby warunki być spełnione by było ono szczere i prawdziwe, a nie było tylko politycznym gestem.

  Czytaj dalej i zobacz zdjęcia:
  http://roztocze.net/pamietaja-o-wolyniu/

 6. krew polska na rękach ukraińców said

  Na początku lipca 1943 r. do polskich władz podziemnych doszły sygnały ostrzegawcze o tym, że banderowcy szykują kolejne mordy, tym razem na niespotykaną dotychczas skalę. Chcąc powstrzymać planowane zbrodnie, Kazimierz Banach, pełnomocnik Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, wysłał do dowództwa UPA parlamentariuszy w osobie oficerów Zygmunta Rumla i Krzysztofa Markiewicza. Towarzyszył im woźnica Witold Dobrowolski, też związany z polską konspiracją. Misja była niesłychanie trudna, bo okrucieństwo banderowców już wtedy przechodziło wszelkie ludzkie granice. Niestety, także i w tym wypadku Ukraińcy, łamiąc cywilizowane normy, uwięzili wysłanników, a następnie w bestialski sposób skatowali ich. 10 lipca, w przeddzień „Krwawej Niedzieli”, która rozpoczęła ludobójstwo na Wołyniu, dowódcy banderowców postanowili barbarzyńskim widowiskiem dodać animuszu „mołojcom” szykującym się do rzezi, a zarazem przyzwyczaić ich do rozlewu krwi i okrucieństwa. Zmasakrowanych, ale wciąż żywych, polskich oficerów rozkrzyżowano więc na majdanie we wsi Kustycze, a następnie rozerwano na strzępy końmi. Dzień później sotnie UPA, wspierane przez „siekierników”, czyli uzbrojonych w siekiery i widły chłopów ukraińskich, uderzyły w czasie niedzielnych nabożeństw, odprawianych w rzymskokatolickich kościołach i kaplicach, na 99 polskich wiosek w kilku wołyńskich powiatach.
  wiki

 7. miziaforum said

  ROZBIÓRKA MECZETU W WARSZAWIE WESPRZYJ DZIAŁANIA !!
  https://miziaforum.wordpress.com/2016/06/15/warszawski-meczet-stoi-na-kosciach-chrzescijan-jesli-sie-wszyscy-razem-postaramy-bedzie-rozbiorka-zgodnie-z-prawem-budowlanym/

 8. Lublinianka said

  Jest dokładnie tak, jak pisze Pugnus. Najazd ukrów przybiera jak potop. Niestety, wielu Polaków nie traktuje poważnie zagrożenia.

 9. Mocher said

  A może by tą byłą powstańczą armię (zbrodniarzy) obecnie nazywać
  „Dawna Ukraińska Powstańcza Armia” w skrócie D…a .

 10. Mocher said

  A może by tą byłą powstańczą armię (zbrodniarzy) obecnie nazywać
  „Dawna Ukraińska Powstańcza Armia” – w skrócie D…a .

 11. Teresa said

  http://www.redutaordona.pl

 12. Maria said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/krakow-abw-wkroczyla-do-mieszkan-antyukrainskich-dzialaczy

 13. Trochę prawdziwej historii Polski said

  cz.1 ♥ 90 rocznica Przewrotu majowego

  https://gloria.tv/article/4cRiKsEp5zHVAh7mVY4w1D2eK

 14. Trochę prawdziwej historii Polski said

  ♥ cz.2 ♥ 90 rocznica Przewrotu majowego

  https://gloria.tv/article/dL4bikSd6D5G5oWcGJZNDnw8H

 15. Trochę prawdziwej historii Polski said

  cz.3 ♥ 90 rocznica Przewrotu majowego

  https://gloria.tv/article/8mRAbRx5Fq8h3ZSeUw7k8L3h9

 16. o matko said

  Pis robi,z uporczywoscia godną lepszej sprawy,we własne,polskie gniazdo.Obserwuje ich dokładnie i stwierdzam że to partia dwulicowa,probanderowska i socjalistyczna wykonujaca wiele posunięć pod publikę.Tak więc hasło dobra zmiana” jest wprowadzane ale tylko w odniesieniu do funkcjonariuszy pis.Szczególnie irytujace jest bezkrytyczne popieranie banderowskiej ukrainy/nawet jeśli takie są wytyczne z USraela/a nawet tym bardziej.Wyrzucenie na śmietnik historii złodziejskiej Po dało ludziom nadzieje na pozytywne zmiany ale narazie tylko 1 obietnica wyborcza została dotrzymana,niewiadomo na jak długo(sprowadzenie nachodzcow islamskich) bo 500+ to socjalistyczna porażka

 17. Magdalena said

  Na 500+ PIS otrzymał pożyczki z banku Światowego pod warunkiem, że dotacje te otrzymają Ukraińcy przebywający w Polsce.
  Tak wynika z samej Ustawy.
  Bo przecież logiczne byłoby odpisanie od podatku, który płacą Polacy w Polsce…. a nie Ukry

 18. Euro 2016 said

  Jeśli to prawda to groźna sprawa!
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  ~blady do ~Pawka: A nie widzialeś kolego, że kibice z Ukrainy skandowali, że na meczu z Polską zrobią nam drugi Wołyń? Zastanów się kolego czy dla nich coś znaczy te 70 lat od rzezi Wołyńskiej. Odpowiedź jest prosta!

 19. Bronisław said

  Pani Magdaleno! To co Pani pisze jest logiczne, a więc jak najbardziej słuszne i trzeba o tym bardzo głośno mówić!!! Ale, czy nie uważa Pani, że trzeba obecnie w „niebogłosy” wołać, a nawet krzyczeć, że ta niby „nasza” władza robi wszystko co może, aby sprowokować nuklearną wojnę na Naszej Polskiej Ziemi (a Naród Nasz jakby „uśpiony”)?!!!

  Życzę Pani dalszej – możliwie najbardziej – owocnej pracy oraz serdecznie pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 20. august252 said

  Mentorem Kaczyńskich był Jan Józef Lipski,mason 33 stopnia,przyjaciółką domu była Luna Brystygierowa.
  I wy macie jeszcze jakieś wątpliwości?????

 21. Podwójne życie III RP said

  Komentarz Tygodnia: Kroniki niezapowiedzianych śmierci

 22. Niech siem Komisja Europejska odpinkoli od Polski said

  Telewizja Republika – ZIEMKIEWICZ – ODKODUJMY POLSKĘ ! – 15.06.2016

 23. Nana said

  „Aleksander Jabłonowski” zaprasza na wiec ws. ludobójstwa na Kresach

  Oraz o szczepionkach zabijających ludzi i o pałacu namiestnikowskim

 24. pugnus said

  Dzisiaj zaloba w MSWiA ,policji i MSZ: ukry dostaly baty i jada do swoich kureni!Beda mogli terz poswiecic sie pucowaniu pomnikow Bandery ,podczas gdy Panowie Polacy dalej beda uczestniczyc w ME!Okazuje sie ,ze na koszulach UPAinskiej reprezentacji Tryzub zmienil soje ksztalty! Podobny jest teraz do korony albo …Lilijki! Trzeba pamietac ,ze tryzub to znak chazarski ,ktory nazywa sie (chyba) kaga i najwyrazniej miedzynarowka chzarska nakazal zeby zmienic jego ksztalt na koszulkach graczy ,po co swiat sie ma zosrientowac o co w tej calej awanturze na UPAinie chodzi!
  Erdo znowu narazil sie Brukseli ,bo zapowiedzial,ze w tym roku zadne pedaly nie beda defilowac ulicami tureckich miast.
  Z frontu nachodzcow nowe doniesienie;tym razem holenderska fregata znowu üratowala”400 nachodzcow odwozac ich naturalnie do Wloch!

 25. Alex said

  Jabłonowski zaprasza – 7 lipca, czwartek, godz. 13.00 – o tej porze ludzie normalnie pracują, to kto przyjdzie? – Emeryci, bezrobotni i agenci. – Dywersja, żeby ośmieszyć temat, czy co?

 26. hikikomori said

  SZEJNFELD I WSZYSTKO JASNE

  Star:Salomon Borueh Szeinfeld kupiec i
  mięszkaniec Miasta Łęczycy, Zmarł w mie-
  siącu Kwietniu r. z.
  po śmierci więc
  iego teraz nieiaki Leyzor Boczkowiak na
  komornem w Wsi Boczkach
  raięszkaiący.
  go się upominał, lub też żeby sam zmarły
  wspominał że mu kiedy był dłużnym; Po-
  wióreze tenże Leyzór maią nyleiytośc iaką kolwiek bądź przez tak
  długi przeciąg czasu za życia Borucha u nie*
  takowy wexel
  lub rewers posiadał, to zapewne zmyślony.
  Ostrzegaią więc przeto każdego: iżby dla
  ochronienia się od własnej straty i zawodu,
  żadnego podobnego pisma na Suramę Ta-
  larów 800 lub iakąkol*iek bądź, iakoby
  przez Zmarłego Borucha Szeinfeld na Osobę
  tyle razy rzeczonego Boczkowiaka wydane-
  go od tegoż nie nabywali. Sukcessorowie
  zaś w swoim czasie przeciwko temuż, użyć
  kroków prawnych nie zaniedbają.
  Łęczyca d. 3 Stycznia 1827 r.
  Steim Beer Szeinfeld. — Ju Szeinfeld.

 27. zbzukowski said

  Zastanawiając się nad „bagażem zaniechań” ostatnich 27-miu lat (piszę to,jako były więzień polityczny i banita polityczny, ale przede wszystkim syn kobiety, ktora jako nastoletnia dziewczyna przeżyła ludobójstwo na Wołyniu), wątpię w dobre intencje, oraz wolę polityczną obecnie rządzących…www.niepoprawni.pl/blog/zbzukowski/opcja-zerowa

 28. zbzukowski said

  https://niepoprawni.pl/blog/zbzukowski/opcja-zerowa

 29. K.C. said

  ad.6-skoro polskie podziemie miało wiedzę na temat planowanych rzezi na Polakach tym bardziej odpowiedzi wymaga pytanie stawiane jednak dość nieśmiało w kręgach historyków. Dlaczego dowództwo AK schowało głowę w piasek i w swojej większości „stało z bronią u nogi”,dlaczego emigracyjny rząd w tej sprawie był głuchy i ślepy. Dochodziło di takich absurdów , że właśnie wspomniane AK i ów emigracyjny rząd zabroniły brać broń od Niemców polskiej samoobronie – bo nie wypadało?,bo polski honor?. Takimi megalomańskimi bredniami do dziś zakłamuje się historię.
  Właśnie teraz 18.06.2016r o godz. 9:30 w Radiu Maryja jest transmisja z „ukraińskiego” jak powiedział ks.redaktor Lwowa.Oczywiście śpiewy prawosławne. Jest to rocznica wizyty Jana Pawła II na Ukrainie. Oczywiście pojednanie ,oczywiście wybaczenie ale o odpowiedzialności i pokucie „cicho sza”. Już tego dopilnuje wysłannik Miłosiernego Franciszka znany nam Kardynał Parolin. Niedługo rączo i ochoczo Radio Maryja będzie transmitować beatyfikację wspierającego morderców upowskich Biskupa Szeptyckiego. Widać wyraźnie , że brakuje Kardynała Wyszyńskiego , który miał odwagę sprzeciwić się Watykanowi w dwukrotnych próbach beatyfikacji tego wielbiciela Hitlera i upowskich bandytów.

 30. Nana said

  Do 19 (Alex)
  Cyt.: „Jabłonowski zaprasza – 7 lipca, czwartek, godz. 13.00 – o tej porze ludzie normalnie pracują, to kto przyjdzie? – Emeryci, bezrobotni i agenci. – Dywersja, żeby ośmieszyć temat, czy co?” – to nie dywersja, po prostu właśnie w czwartek 7 lipca Sejm będzie debatować nad ustanowieniem nowej daty Rzezi Wołyńskiej lub jak kto woli – podejmować uchwałę, aby nie 11 lipca był dniem pamięci o Rzezi. Pan „Jabłonowski” nie ustalił ot, tak dla siebie tej daty.

 31. Alex said

  ad Nana, 22: Dziękuję za wyjaśnienie. Niemniej… byłem kiedyś na analogicznym wiecu pod Sejmem w obronie życia – młody Giertych się wtedy promował.

 32. Uważny Obserwator said

  Czy coś się stało Panu Włodkowi Kulińskiemu?, bo od 3 dni nic nowego się nie pojawiło, nie przypominam sobie podobnej sytuacji.

 33. Nana said

  Oby przyszło jak najwięcej osób. Nie wiem czy relację z tego wiecu będą podawać w Wiadomościach, bo Polsat Solorza (ps. z WSI „Piotr”) czy coraz bardziej gnijący TVN – na pewno nie, albo z jadowitym komentarzem, jak to zgniły TVN i TVN24. Ale wielu Polaków zaprasza na ten wiec, oto – dla przykładu – kolejna osoba

 34. tadzik said

 35. LM said

  Do 4.Tak.Potwierdzam Pana opinię.Następuje,szczególnie w Polsce a nie w EU zachodniej,ukranizacja Polski, w tym oświaty, policji, wojska a za kulisami również administracji. Dodam, że exodus z Ukrainy do Polski ma miejsce za aprobatą….EU parlamentu, gdyż pozwolenie na pobyt w Polsce, jest jednoznaczne z prawem , pracy dla imigrantów z Ukrainy, prowadzenia biznesu w całej EU zachodniej.Dodam.Ktoś musi Tworzyć Pralnie.
  Show EU-PiS-TK ,w mediach zachodnich jest potrzebny.Ma wstrzymać pradziwe fakty o wojnie na Ukrainie i wielkim exodusie z Ukrainy do Polski i EU.
  Liczba emigrantów z Ukrainy jest w tej chwili,podobna do liczby samotnych „Panów” uchodzców szukających Panów w EU zachodniej.
  To jest też forma wyludniania.. Ukrainy.Miliarderzy na Ukrainie,potrzebują „ludzi” dla wojny a mieszkańcy Ukrainy,po prostu uciekają nie tylko przed służbą wojskową.
  Wiedzą doskonale, że szanse na normalne,nawet skromne życie, mają tylko w EU zachodniej,w tym w Polsce.
  Rząd Ukrainy sprowadza do swojego wojska najemników z wielu krajów, gdyż brakuje własnych „ochotników”,którzy z kolei nie mają ochoty umierać dla miliarderów na Ukrainie..Przecież kadra neo banderowców nie wyruszy na wojnę….
  Co do akcji policji i ABW.
  Oczywiście,potwierdzam na podstawie faktów, że trwa teraz atak na niezależne media ,nawet w internecie.

  Policja w Polsce,na wielu portalach internetowych szuka blogerów,dziennikarzy,którzy piszą anonimowo a prawnicy wysyłają listy z grożbami,do właścicieli wielu portali w Polsce i poza Polską.Nie należysz do „klubu PiS” i jego mediów,możesz się liczyć z konsekwencjami prawnymi.To dotyczy oczywiście, polskich portali w Polsce a nie Agory,do której nie zawita….ABW i Policja.(proszę o uśmiech).Co mają wspólnego prawie wszystkie portale PiS lub popierające PiS?Hosting…..Proszę sprawdzić.
  Ten wielki,znany hosting należy….do znanych Polaków z 2 paszportami.Firma jest wyjątkowo dobra i ekspansywna nawet w EU zachodniej,Kanadzie a nawet w USA….

  Na koniec.Proszę państwa.Exodus Polaków do EU zachodniej,w dalszym ciągu trwa.Kto ma rodzinę,dzieci nie ma czasu na iluzję,zwłaszcza że program 500+ wystarczy na opłaty leków,dla dzieci,które są w Polsce,niestety płatne.

  Dziękuję za uwagę.Pozdrawiam wirtualnapolonia.com.

 36. OSTOJA said

  Czy to jakaś awaria, że nie ma nowych tematów ???

 37. Ryvan said

  @ 26.
  Nadal sie boje zapytac o to samo. Wyglada na to, ze dobro nie ma prawa bytu na ziemi.

 38. @+@=@@ said

  Szanowni Panowie Ostoja i Ryvan, widocznie nie potrzeba nowych tematów dopóki nie zostaną załatwione stare. Bieżący temat jest najważniejszy z dotychczasowych. Włodek tak uznał. To esencja polskości. Pozdrawiam Panów.

 39. OSTOJA said

  A gdzie jest coniedzielna ewangelia ???

 40. Tamu said

  Wydaje mi się, że Duda w Kanadzie był po to aby zamknęli WP

 41. said

  Dostałem właśnie wiadomość, że Włodek Kuliński zmarł. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!
  Ale my nie musimy rezygnować z Wirtualnej Polonii.

 42. Bronisław said

  Świętej Pamięci Włodzimierz Kuliński „chyba” spowodował, że po upływie trzech dni moderator wreszcie przepuścił mój wpis!!!
  Drogi Włodzimierzu proszę Boga w Trójcy Świętej Jedynego, aby jak najrychlej obdarzył Cię Swoim Zbawieniem!!!

 43. Alina said

  Czas Apokalipsy. Kto zamordował profesorów lwowskich?

  http://blogpress.pl/node/22919

  Czas zbrodni – żydowskie święto – świadczy dość wyraźnie, że był to mord rytualny, a zbrodniarze musieli być wyznawcami zbrodniczej religii, albo zbrodniczej ideologii.
  Warto byłoby prześledzić, czy inne zbrodnie na Polakach też były popełniane w żydowskie święta? Ja niem mam szans tego zrobić, ale ktoś, kto zna żydowskie święta najlepiej albo z rodziny, albo z religii. (Katyń, Wołyń, i inne)
  Do niedawna mogłabym myśleć o księdzu Oko, ale po jego ostatnich judeopoddańczych wystąpieniach to jest zły wybór.
  Na pewno mógłby taką analizę wykonać niejeden ksiądz. Trzeba kogoś młodego o dużej wiedzy historycznej i skłonnego kojarzyć ze sobą fakty bez oglądania się na media, autorytety i obawy przed popełnieniem myślozbrodni dochodzenia do zakazanej prawdy z judaizmem w tle. Jest jednak jeden aspekt, który może zahamować zapał każdego ochotnika: OBAWA O WŁASNE ŻYCIE, uzasadniona wieloma przypadkami eliminowania niewygodnych i dociekliwych, jak ostatnio dra Dariusza Ratajczaka (6 rocznica jego dziwnej śmierci minęła w czerwcu).

 44. Alina said

  http://mediumpubliczne.pl/2016/02/zamordowana-jolanta-brzeska-oskarza-takze-nas-o-obojetnosc/

  Dziś w TVP Info ktoś wreszcie głośno powiedział o oszustwie rodziny Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie przejęcia kamienicy warszawskiej wbrew wyrokowi sądu. Rusza lawina odsłaniająca patologie REPRYWATYZACYJNE, przekręt nad przekrętami. Ostatni 160 mln podarowane jako działka w samym centrum Warszawy, która był własnością Skarbu Państwa. ja czekam aż po 10 latach ktoś głośno poinformuje cała Polskę, szczególnie wyborców PO, jak to HGW zaczęła panowanie w W-wie od podniesienia podatków gruntowych o 2500 % za grunty pod garażami, i o 300% za pozostałe mieszkaniowe.

 45. Pafnucy said

  Czy pamiętasz Panie Boże
  Nad Wołyniem łunę krwawą
  I ten krzyk z płonącej chaty
  Mordowanych przez sąsiadów.
  Chyba byłeś w tamtej porze
  Gdzieś po innej stronie świata,
  Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał…

  Czy słyszałeś modłę Panie,
  Oczy ojca czy pamiętasz,
  Gdy hańbili córkę jego
  Banderowcy jak zwierzęta…
  On na drzwiach ukrzyżowany
  Błagał „Zmiłuj się nad nami!”
  Zlitowali się oprawcy
  Skłuli oczy bagnetami…

  Czy widziałeś Ojcze Święty
  Patrząc z góry przez firmament
  Dzieci śliczne jak aniołki
  Na sztachety powbijane…
  Kto je teraz poprowadzi
  Na spotkanie z Tobą Boże,
  One przecież takie małe
  Zbłądzą same w tych przestworzach…

  Czy spamiętasz Panie Świata,
  Męczenników tych z Wołynia,
  Umierali z myślą o Tej,
  która nigdy nie zaginie.
  Polska o nich zapomniała,
  rozpłynęła się w oddali,
  Czasem drżąca ręka starca
  świeczkę jeszcze tu zapali.
  Porastają chwastem zgliszcza,
  groby toną w bujnej trawie,
  Jutro już nie będzie komu
  świeczki za Nich tu postawić.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: