Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wirtualna Polonia nie będzie kontynuowana

Posted by Marucha w dniu 2016-06-20

Zgodnie z ostatnim  życzeniem Włodka Kulińskiego, jakie wyraził podczas mej ostatniej z Nim rozmowy, Wirtualna Polonia nie będzie kontynuowana.

Było to osobiste dzieło Włodka, naznaczone Jego światopoglądem i charakterem. Kto by nie podjął się jego wznowienia, nieuchronnie zmieni charakter portalu.

Jeszcze przez pewien czas na Wirtualnej Polonii będzie można dodawać komentarze, po czym ta możliwość zostanie wyłączona.

Będzie nam Go bardzo brakować.
Niech spoczywa w pokoju.

Gajowy Marucha

Komentarzy 108 do “Wirtualna Polonia nie będzie kontynuowana”

 1. Ś.p.Włodzimierz Kuliński pozostawił po sobie znak pamięci w postaci WIRTUALNA POLONIA jako obrońcę POLSKOŚĆ poprzez obronę wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO=RZYMSKIEJ.
  Kontynuacja portalu ze wszech miar jest wskazana aby poprzez podniesienie jakości nauczania wiary jeszcze bardziej skutecznie tej POLSKOŚCI można było bronić.
  http://www.empik.com/stworzenie-i-poczatek-wszechswiata-heller-michal-pabjan-tadeusz,p1079863644,ksiazka-p

 2. margot2you said

  Reblogged this on Królowa Margot.Striptiz.

 3. anawa said

  Tego sie obawialem . Wielka szkoda .. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich przyjaciol Wirtualnej Polonii na calym swiecie , byl to dla mnie bardzo edukacyjny I czesto otwierajacy oczy portal .Dziekuje Wam ludzie za komentarze ,pewnie spotkamy sie u pana Maruchy , bo gdzie tu ”isc” ?

 4. Isia said

  Pozdrawiam wszystkich Czytelników Wirtualnej Polonii … Dziękuję Dyskutantom, których miałam przyjemność i zaszczyt poznać na tym portalu i wymieniać z Nimi opinie … Być może spotkamy się jeszcze na Gajowce …

 5. mgrabas said

  czy dzieło Kulińskiego dało Polakom wystarczająco do myślenia i wyciągnięcia praktycznych wniosków? OBY

  mam nadzieję, że teksty wirtualnejpolonii będą dostępne jak najdłużej jako hołd dla człowieka, który włożył w nie siebie – dla nas…

 6. Bernard Korzeniewicz said

  Cześć pamięci Polaka wiernego do końca.

 7. Ola i sąsiedzi. said

  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
  Cześć Jego pamięci.
  Chrystus zwycięży.

 8. Greg said

  Spodziewałem się kontynuacji.
  Tak bardzo przykro
  mi się zrobiło.
  Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów!

 9. j said

  Ad.5 – Greg

  Panie Greg, pisze to ze scisnietym sercem i lzami w oczach, bo ja tez mialam te cicha glupia nadzieje, ze moze jednak Wirtualna Polonie, to wielkie polskie dzielo – przejmie ktos zwiazany z Wlodkiem…. moze nawet sam legendarny Gajowy Marucha…. byl przeciez Wlodkowi najblizszy duchem…
  Bez watpienia Wlodek byl jednak swiadom tego, ze Gajowy ma pelne rece roboty u siebie w Gajowce ….
  Choc serca sciska zal i ogromny smutek, bo za jednym zamachem stracilismy nie tylko Wlodka ale i nasza ukochana Wirtualna – musimy to zaakceptowac.
  Bedzie mi bardzo brakowalo Wlodka, Wirtualnej i Was wszystkich, drodzy Forumowicze, ktorych mialam przyjemnosc tu poznac.
  Wszystkich goraco pozdrawiam
  jahalinka

 10. Ziutek said

  Jaka szkoda, ze odszedl od nas tak zacny Polak, Wielki patriota a wraz z nim ten pouczajacy i jakze wartosciowy dla Polonii w swiecie PORTAL. Świeć, Panie, nad jego duszą!

 11. czytelnik said

  No cóż, każdy odchodzi za szybko. To nie jest dobra decyzja. Wirtualnapolonia stała się swoistym znakiem towarowym jasno sprecyzowanych idei. Nie wolno dopuścić do „niekontynuowania” wirtualnejpolonii.com. Taka decyzja jest bardzo na rękę tym wszystkim, którzy mają interes PRZEJĄĆ ten znak towarowy, i pod jego szyldem kreować swój jedynie słuszny obraz rzeczywistości. Czy to o to chodziło śp. P. Włodkowi Kulińskiemu? Zdecydowanie nie wolno oddawać tego dziedzictwa we wrogie ręce, a taka rezygnacja z kontynuowania działania tego portalu tym właśnie będzie. ONI tylko czekają na takie właśnie chwile słabości. Własność domeny wraz z serwerem i treściami tam zawartymi należy utrzymać jako SPADEK dla jego córek i przyszłych pokoleń Polaków. Przyjdzie czas, będzie rada.

 12. said

  No i teraz zrobiło się jeszcze bardziej przykro. Wiem, że Włodek sondował kto mógłby kontynuować Wirtualną… no i miałem nadzieję, że Pan Gajowy…
  Przykre… chociaż takie logiczne i symboliczne.
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich sympatyków Wirtualnej Polonii…
  a szczególnie jak zawsze Panią Jahalinkę.

 13. z sieci said

  czytelnik said
  2016-06-20 (poniedziałek) @ 08:26:32

  No cóż, każdy odchodzi za szybko. To nie jest dobra decyzja. Wirtualna Polonia stała się swoistym znakiem towarowym jasno sprecyzowanych idei. Nie wolno dopuścić do „niekontynuowania” wirtualnejpoloni.com. Taka decyzja jest bardzo na rękę tym wszystkim, którzy mają interes PRZEJĄĆ ten znak towarowy, i pod jego szyldem kreować swój jedynie słuszny obraz rzeczywistości. Czy to o to chodziło śp. P. Włodkowi Kulińskiemu? Zdecydowanie nie wolno oddawać tego dziedzictwa we wrogie ręce, a taka rezygnacja z kontynuowania działania tego portalu tym właśnie będzie. ONI tylko czekają na takie właśnie chwile słabości. Własność domeny wraz z serwerem i treściami tam zawartymi należy utrzymać jako SPADEK dla jego córek i przyszłych pokoleń Polaków.

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/17/wolne-tematy-50-2016/#comment-590502

 14. z sieci said

  czytelnik said:

  No cóż, każdy odchodzi za szybko……………….

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/17/wolne-tematy-50-2016/#comment-590502

 15. Warzelnia said

  Droga Jahalinko. Na pewno gdzieś się jeszcze spotkamy w któryms z zakątków cyberprzestrzeni. Czy jest możliwośc zabezpieczenia nazwy Wirtualnej Polonii przed niepowołanym przejęciem przez czynniki niepowołane?

 16. Mirek said

  Tak się nie robi z żadnym dobrym dziełem! Stale śledziłem Wirtualna Polonię i właściciel mnie nie nie interesował a treści portalu! Oraz zywy odbiór czytelników i wymiana poglądów. dzięki wymianie poglądów czytelników poszerzała się nasza ogólna wiedzy – najważniejszy aspekt mediów społecznościowych!
  Cześć pamięci p. W. Kulińskiego ale Jego decyzja jest dziwna – odbiera społeczna pracę codziennych redaktorów Wirtualnej Polonii i lekceważy duże grono jej czytelników..
  I zmniejsza szansę wolności informacji!

  Oczekuję, że dotychczasowy zespół redakcyjny zarejestruje nowy portal i przekaże informacje o nowym adresie.
  Może Polonia Restituta?

  Nie było nigdy żadnego zespołu. Wirtualna Polonia była prowadzona przez jedną osobę.
  Admin

 17. o matko said

  Przykry testament,ale należy go respektować+Adieu Wirtualna…..

 18. Agnieszka said

  Wielki smutek i żal, ze straciliśmy wielkiego Przyjaciela, wielkiego Polaka, wielkiego duchem Człowieka. Był On dla nas wielu wsparciem i drogowskazem.

  Pokój Jego duszy.

 19. gość said

  http://www.goniec.net/goniec/teksty/andrzej-kumor/w%C5%82odek-kuli%C5%84ski-z-wirtualnej-polonii-nie-%C5%BCyje.html

 20. OSTOJA said

  “Wirtualna Polonia nie będzie kontynuowana” nasi wrogowie będą bardzo zadowoleni. 😦

 21. Jacek Sawicki said

  Włodek był człowiekiem nad wyraz skromnym, twardo stąpał po ziemi, chamstwa politycznego nigdy się nie bał, dał ludziom się wyszumieć w granicach rozsądku, cenzurował idiotów, którzy próbowali wprowadzić w dyskusje elementy warcholstwa i zaprzaństwa. Wyganiał ich na Zawsze z możliwości umieszczania takich postów.
  Włodek kochał bardzo swoje obie córki. Był Im szczerze oddany. Jeszcze kilka dni przed śmiercią fakt ukończenia wyższych studiów przez Paulę uznał za jeden z piękniejszych dni w Jego życiu.
  Jak to dobrze, że mogłem go w życiu spotkać osobiście. O Jego cierpieniu w chorobie wiedziałem już od początku roku 2016. Półtora tygodnia przed Jego śmiercią zdążyłem jeszcze z Nim telefonicznie porozmawiać. Ucieszył się z możliwości pogawędki. Był już wtedy bardzo, bardzo słaby… czułem, że gaśnie.
  W piątek 17 czerwca intuicyjnie wiedziałem, że konał. To był Jego Wielki Piątek.
  Chrystus specjalnie dla Niego ten dzień wybrał… Włodek będzie w Niebie. To pewne!

  Dobry Jezu a nasz Panie
  Daj Mu wieczne spoczywanie
  Światłość wieczna niech Mu świeci
  Gdzie królują wszyscy święci…

 22. gazda said

  WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE,
  A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI …
  NIECH ODPOCZYWA W POKOJU …
  Pozostał smutek i żal. Był wielkim Człowiekiem.

 23. tomir said

  Smutno mi….nie wiem gdzie iść….

 24. Greg said

  Nie wstydzę się przyznać.
  Zachowuję się tak,
  jakby zmarł,
  ktoś z mojej Rodziny!

 25. z Kanady said

  Szkoda, moze jakis dodatek do nazwy wirtualnapolonia.com i prosze nie zrywac, ludzie z dookola swiata ogladaja i sluchaja, wirtualnapolonia jest bardzo potrzrebna.
  Niechaj Ci graja Aniolowie, spij spokojnie, dobrze zasluzyles sie Ojczyznie.

 26. Tamu said

  Pewnie jeszcze przez co najmniej pół roku będę z przyzwyczajenia wciskał „w” i „enter”. Od blisko 4 lat moje okno wiedzy o świecie. Jest kilka innych stron, na które zaglądam ale na żadną z taką sympatią. Smutek i żal będzie nam towarzyszył przez długi czas. Skoro strona nie będzie kontynuowana więc szanowni koledzy i koleżanki podrzućcie jakieś propozycje w podobnym nurcie, oczywiście poza wcześniej wspomnianą gajówką.

 27. żegnaj Przyjacielu! said

  Kilka słów na pożegnanie

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/20/kilka-slow-na-pozegnanie/#more-58820

 28. wiesia said

  trafiłam tutaj niedawno,dwa może trzy miesiące ale takie ciekawe tematy tu były że zagladałam codziennie…..naprawdę przykro bo o tylu sprawach się tutaj dowiedziałam i tyle tematów pokazanych w innym świetle niż ogólna propaganda .wstyd się przyznać ale dopiero czytając ten portal poczułam się polką związana z ojczyzną ,zaczęłam odkrywać prawdziwą historię mojego kraju ,zaczęłam po prostu kochać tę naszą Polskę. Proszę nie zostawiajcie tego tak,tak wielu ludzi jeszcze żyje nieświadomie tego co dzieje się wkoło,potrzebują tego dobrego zastrzyku prawdy i miłości do ojczyzny

 29. alfredoni said

  Wspaniały portal , redagowany był przez wspaniałych ludzi.
  Wielka strata że ta cała wasza praca zostanie zakończona.
  Czy nie ma możliwości by ktoś zastąpił pomysłodawcę i kontynuował jego pracę ???
  Młodzi ludzie też posiadają dar kochania swego kraju.

 30. Hasbara said

  Jest to nie powetowana strata. Tak Włodka, tak jego Witryny.
  Z trudem to do mnie dociera. Jaki ten świat niesprawiedliwy, że zabrał Włodka…
  Ehhh, serce się kroi z bólu…

 31. Marucha said

  Owszem, mógłbym kontynuować Wirtualną Polonię.
  I co? Stałaby się gajówką Maruchy bis. Przecież mieliśmy niekiedy różniące się poglądy i różną ocenę rzeczywistości. Ja, siłą rzeczy, wyciskałbym na witrynie swoje piętno – doborem artykułów, komentarzami…
  Czy to ma sens?
  I czy mogę zlekceważyć ostatnie życzenie Włodka, jakie od niego usłyszałem?

  Przy okazji – krótkie wspomnienie o Włodku:
  > https://marucha.wordpress.com/2016/06/20/kilka-slow-na-pozegnanie

 32. ewap said

  Proszę, nie zamykajcie strony!!! Pomysł Z KANADY jest dobry. My W POLSCE potrzebujemy wiadomości ze świata- w jęz. polskim-zeby korygowac wciskaną nam tu przez polskojęzyczne media ciemnotę!

  P.s. Gajowy jest niewybredny w słowach. Jego dyskutanci też – a nie każdy to lubi.

 33. JanM said

  ad.24
  Poza tym do narracji Gajówki nie przystaja np. teksty p. Brauna, Kumora czy Tymińskiego. Bedzie nam brakowało otwartości Pana Włodka.

 34. jasiek z toronto said

  Re 25 JanM.
  I tym wlasnie rozni sie Gajowka od Wirtualnej Polonii. W Gajowce nie ma miejsca na kompromis.
  Nie Bog ma go w Swojej opiece.
  =========
  Jasiek z toronto

 35. Strumyk said

  Witam
  Wielka szkoda i wielki dzien.
  Utrata wielkiego Polaka….i służbie dla Narodu.bylem czytelnikiem Polonii.
  Wielkie dzieło….i ogrom pracy….Bog zapłać .
  Dlaczego nikt z …nas…was…nie potrafimy …
  Dał nam…wzór,przykład,…dla Polski.Polakow,Polonii
  Czy my dalej nic nie …umiemy
  Nie potrafimy….
  Dalej beda nas….ciagać…po łagrach,gułakach,więzieniach??
  Właścicielu….odeszles po ciężkiej pracy…do Pana….pomóż….
  Tylko do …gajówki..??
  Bo który ..mądry,roztropny,uczciwy z honorem…Polak??
  Pozdrawiam czytelników…..prośmy o zaproszenie w Gajowce..!!!
  Z Panem Bogiem

 36. Marucha said

  Re 26:
  Pana Tymińskiego?!

 37. Aassssd said

  Mam wrazenie ze nie było jego wola aby wirtualna przestała działać. Bo jakiż to byłby człowiek który nie pozwala swoim ideom żyć po swojej śmierci? Myśle ze nikomu nie chce sie prowadzić dalej jego dzieła i zrzuca odpowiedzialność za to na nie będących.

 38. j said

  Ad.2 – Ewap

  „P.s. Gajowy jest niewybredny w słowach. Jego dyskutanci też – a nie każdy to lubi.”

  Z calym szacunkiem ale nie zgadzam sie z panska opinia. Wrecz przeciwnie – uwazam, ze Gajowy Marucha jest prawdziwym wirtuozem slowa. A jesli czasem uzyje soczystego okreslenia to prosze mi wierzyc, ze nie na darmo. Tak wlasnie trzeba bylo powiedziec. Co do dyskutantow na forum Gajowego mam mieszane uczucia.
  Pozdrawiam

 39. STAN D said

  No to kicha ! Ale moim skromnym zdaniem ,właśnie po to aby pamięć nie zaginęła Wirtualna Polonia powinna nadal być kontynuowana. Dalsza działalność byłaby by właśnie hołdem oddanym Włodkowi Kuklińskiemu .

 40. Jacek Sawicki said

  Zdaje się, że już wygasa dyskusja… Ognisko nasze spopielone i stygnie.

 41. Karol said

  A kiedy i gdzie pogrzeb, jeśli można spytać i ktoś wie?

 42. Czesiek K. said

  No nareszcie,dosyc plucia na Ukraincow

  ……………………

 43. @ + @ = @@ said

  # 33 Bełkot do usunięcia

 44. Strumyk said

  To nasz Naród…powstawał zawsze na …popiolach
  Łzami,krwią…i udręką plamione
  Ból,tęsknota,cierpienia,smutek i ….oczekiwanie…nadzieja
  Byc u siebie…zarazem dzielić sie dobrem wspólnym
  Mysle,ze jest ktoś….TUtaj godny Tego…któremu można powierzyć …..kierowanie?
  Mam na mysli …zespol ludzi …i czytelników
  Jestem rowniez za….utrzymaniem ,,mysli,,…Pana założyciela .
  Pokój Jego Duszy

 45. Ryvan said

  Musimy utrzymac kontakt. Sprawa WP nie moze spopielec jak to niektorzy wieszcza. Wczesniej czy pozniej musimy sie odrodzic – w tym samym skladzie.
  Powinno sie to stac, chocby ze wzgledu na pamiec o Wlodku – tworcy WP. Jeszcze nie wiemy jak sie sprawy potocza I byc moze nie bedzie natychmiastowego rozwiazania,
  jednak kontakt bedzie I sprobujemy sie informowac o pomyslach rozwiazan.
  Kto ma zaufanie prosze o kontakt ryryvan@yahoo.ca
  Ryszard Szkopowski

 46. pugnus said

  Pozwole sobie jednak na kilka luznych refleksji dotyczacych sposobu funkcjonowania tego unikalnego portalu jakim byla ( bo juz sa to jej ostatnie chwile ) WirtualnaPolonia !
  Oczywiscie sztandarowa role odgrywala tu osoba s.p. Pana Kulinskiego,ktory nigdy nie eksponowal swojej osoby, a jego takt i wysoka kultura osobista stwarzaly niepowtarzalna atmosfere w ktorej my wszyscy,rozrzuceni po calym swiecie i tutaj piszacy Polacy ,czulismy sie jak jedna wielka rodzina!
  Zamieszczajac slynna ” Liste Zdrajcow i Kolaborantow” wprowadzil byl nas Pan Kulinski na „salony” Wielkiej Polityki,czego wyrazem byl masowy oddzwiek tej publikacji w internecie i mediach ,a skutkiem masowy najazd na nasz portal hord rozwscieczonych do zywego lemingow!Wielka frajda bylo czytac komentarze zasiedzialych na poprawnosciowych portalach lewakow zdumionych swoboda z jaka wyrazalismy sie w
  kwestiach zaliczanych do najwiekszych grzechow glownych ,Niebu i apologetom Tolerancji przebrzydlych a grozacych nam natychmiastowymi zgloszeniami do prokuratury! Samego zas Pana Wlodka do sadu chciala podac jakas niewydarzona aktorzyna ,ktorej nie w smak bylo zdemaskowanie jej prawdziwego oblicza!Przezywalismy wiec wszyscy piekne chwile ,ale jak to w zyciu zazwyczaj bywa , wszystko co dobre ,kiedys sie konczy i teraz nie pozostaje nic innego jak tylko rozgladnac za jakas godziwa alternatywa….
  Korzystajac juz z ostatniej na tym forum mojej obecnosci pozwole sobie podziekowac wszystkim szanownym jego uczestni(cz)kom za mozliwosc dzielenia sie z nimi pogladami i za stworzenie prawdziwiego poczucia wspolnoty narodowej ,ktorej Polacy w dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebuja!Zycze tez wszystkim Polski takiej , o ktorej w duchu sobie myslimy,bo jakkolwiek pod nowymi rzadami zmienila sie Ona nie do poznania,to jednak marzymy o Sejmie ,ktory nie bedzie sie wahal nazwac Rzezi Wolynskiej aktem ludobojstwa a rzad nie bedzie uprawial „handlu wiazanego ” (Katyn +Wolyn) polskimi tragediami no i „last but not least” …. zaden polski dyplomata nie wyrazi sie o rzezi ,ktora pochlonela istnienie conajmniej 200 tys. Polakow ,ze byl to…. epizod!
  Czolem Wielkiej i Katolickiej Polsce!

 47. pugnus said

  Ciekawe ,ze moj wpis sie nie ukazuje….

 48. pugnus said

  ad33.Czesio….(moze sie ukaze)
  UPAina jest spluwaczka narodow….

 49. pugnus said

  niestety, wpis z 17.09 dalej sie nie ukazuje….

 50. Długo zastanawiałam się czy zabrać głos w tej sprawie. Włodek zawsze będzie żyć w naszych sercach. Jak i Wirtualna Polonia. On miał jeszcze plany, a tą stronę umiłował całym sercem. Pouczał czasem nas, swoich przyjaciół, jak ma wyglądać i który artykuł chce umieścić i kiedy. Wysyłaliśmy je do Niego. Teraz pisząc cokolwiek zastanawiam się – a co by powiedział Włodek? Jeśli jesteście Państwo czytelnikami Wirtualnej, znacie mnie. W końcu tygodnia umieszczę tutaj artykuł. O Włodku. Kto chce może dołączyć do mnie na FB, przyjmę wszystkich. A teraz pragnę zwrócić się do Gajowego – tak, mamy różne poglądy. Tak kłóciliśmy się na Wirtualnej i nawet pisaliśmy wierszami w odpowiedzi na niektóre sprawy. Ale Włodek nas łączył. On nie chciał aby jego przyjaciele byli pokłóceni. Mogę podjąć się kontynuacji. Razem z innymi przyjaciółmi Włodka. Ku Jego pamięci!

 51. ogórek said

  Trzeba kontynuować to dzieło.

 52. Marucha said

  Re 40:
  Pani Marysiu, najprościej będzie stworzyć grupę na Facebooku. Albo np. listę dyskusyjną na Yahoo lub Google.

 53. JanM said

  Promocja Facebook, Yahoo i Google…to daje do myślenia.

 54. Piotr said

  Dwie złe wieści w krótkim czasie. Pozostanie nam tylko pamięć po człowieku i jego dziele.Szkoda.
  To dla mnie od lat jedyne uczciwe okno na świat polityki w Ojczyżnie.. Zamknięte.
  Proszę otwórzcie nowe. Gdziekolwiek, byle nie na „pejsobuku” czy tym podobnych.
  Mam nadzieję iż pojawi się w krótkim czasie jakieś info TUTAJ gdzie będzie „WP- druga”

  Pokój Duszy

 55. Uważny Obserwator said

  W sprawie , czy Wirtualna Polonia powinna być kontynuowana, powinna się wypowiedzieć najbliższa rodzina, spadkobiercy testamentu woli zmarłego.
  To co powiedział w sprawie niejaki Marucha jest sprawą niewiążącą.
  Zb. Ziemiański

 56. Uważny Obserwator said

  Propozycje zastąpienia Wirtualnej Polonii na syjonistycznych portalach społecznościowych z „fejsem” na czele, są tak niedorzeczne, że aż zęby bolą.

 57. said

  @42
  Szukać przystani dla spraw polskich na FB? Szczyt naiwności. To pełna, niczym nie skrępowana, swobodna i dobrowolna inwigilacja. A w dodatku blokowanie treści politycznie niepoprawnych.

 58. konfuzjusz said

  Panie Uważny. Właściciel sobie zażyczył, że ma nie być kontynuowana, to ma nie być. Przez respekt dla Zmarłego. Koniec, kropka. Pan Marucha został poproszony o pełnienie obowiązków wykonawcy tej woli i konsekwentnie zastosuje sie do testamentu pana Włodka. Pewne rzeczy są święte.

  Ponadto, chodzi o to, aby siły wrogie nie sprofanowały Wirtualnej Polonii albo nie wykorzystały jej do celów manipulacji w swoim interesie.

 59. Marucha said

  Ok, poradziłem życzliwie, co możecie zrobić, nie mając doświadczenia informatycznego.

  Jednemu (JanM) „daje to do myślenia”.
  Dla innych to „niedorzeczne” albo „naiwne”.
  Ok, radźcie sobie sami. Ja zrobiłem, o co mnie prosił Włodek Kuliński, mój przyjaciel.

  Szczytem naiwności to jest ignorowanie faktu, że sami codziennie korzystacie np. z Google. I że w ogóle cały Internet jest inwigilowany. Myślicie, że WordPress jest wyjątkiem?
  Sam Włodek miał profil na Facebooku.

  A panu „Uważnemu obserwatorowi” powiem tyle: to mnie Włodek poprosił o wyłączenie Wirtualnej Polonii i mnie dał kody dostępu do swej witryny, o czym zresztą wie Jego rodzina, I to jego rodzina powiadomiła mnie o dacie pogrzebu. Więc p. Uważny może sobie tylko poszczekiwać – co może i dobrze, bo widzę, że patryjoci mają problemy ze zrozumieniem, że w naszej cywilizacji szanuje się wolę zmarłego. Kropka.

 60. Marucha said

  Zauważyłem, że w międzyczasie zebrało się sporo komentarzy w kolejce do moderowania.
  Nie wiem, które z nich nie przeszły dlatego, że Włodek sam zablokował ich autorów, a które utknęły z powodu algorytmów WordPressa. Więc przepuściłem wszystkie. Niektóre się dublują.

  Przy okazji: postaram się zabezpieczyć domenę wirtualnapolonia.com przed przejęciem jej przez osoby trzecie. Koszty utrzymywania domeny pokryję sam, jako drobną przysługę wobec zmarłego.

  Komentarze będzie można wpisywać do dnia Jego pogrzebu.

 61. JanM said

  Re.59
  Merytorycznie. Jakie „doświadczenie informatyczne” jest potrzebne, aby zauważyć, że Facebook, Google i Yahoo sa narzedziami w procesie „orwellizacji” tego globusa.
  PS. Moge sprzedać Pałac Kultury. Tanio. Dodać moge Wilanów.

  ——
  Czy Pan prowokuje kłótnię pod smutnym tematem zgonu Włodka Kulińskiego?
  Czy jest Pan zwykłym durniem, który wprawdzie umie czytać, ale nie rozumie, co czyta?
  Cały internet jest inwigilowany. Ile razy mam to powtarzać?
  A doświadczenie informatyczne jest potrzebne do tego, aby stworzyć i poprowadzić portal na sieci. A nie do stwierdzania oczywistych oczywistości.
  Zresztą sam Pan ma konto na Yahoo…
  A jakby Pan rzucił okiem na stronę główną WP, to by Pan zobaczył, że sam Włodek stworzył link między swoją witryną a Facebookiem.
  Koniec dyskusji z durniami.
  Marucha

 62. JanM said

  Re.59
  „Diaboliczność” działania Google i podobnych polega na monopolizacji wszystkich aspektów naszej egzystencji (właczajac środki komunikacji), aby wyeliminować możlwość bojkotu.
  Ostatnim „sukcesem” Monsanto jest np. delegalizacja indywidualnej produkcji żywności nawet na własne potrzeby!?
  Można sie poddać i przyjać to jako nieuniknione, ale niekoniecznie trzeba „im” to ułatwiać (mimo, że może to być uciażliwe, a nawet bolesne).
  Nie sposób kwestionować Pana bezinteresownego zaangażowania i wszystkiego co Pan zrobił dla Pana Włodka i dla nas wszystkich osieroconych czytelników tej witryny. Ja od siebie bardzo Panu za to dziekuje.

 63. Marucha said

  Panie Janie.
  Zaproponowałem rozwiązanie.
  Nie chcecie go?
  W porządku. Wymyślcie lepsze. Ja się nie obrażę. Ja tu tylko jestem cieciem, który sprząta.

 64. love said

  Wielka szkoda

 65. j said

  No tak ale powiedzmy sobie szczerze, ze Gajowy Marucha jednak nie jest tu cieciem, jak skromnie nas informuje. Gajowy Marucha ten portal od podstaw zbudowal, potem dosc dlugo wspoltworzyl by w koncu sluzyc rada, wspomagac i ratowac Wlodka z opresji informatycznych. I za to powinnismy mu byc bardzo wdzieczni a nie podwarkiwac na niego. Dlatego bardzo prosze o powsciagniecie emocji i jezyka mimo, ze to nie jest latwe i o zachowanie spokoju oraz rozsadku. Jest dokladnie tak jak napisal Gajowy Marucha – wszyscy w sieci internetowej jestesmy w mniejszym lub wiekszym stopniu inwigilowani i nic na to nie poradzimy. Tak jest i koniec. Madroscia natomiast jest takie wykorzystanie internetu by mimo swych wad sluzyl naszym celom. A celem jest utrzymanie grupy, utrzymanie naszej aktywnosci czyli… kontynuacja dziela Wlodka. Niech to bedzie „Wirtualna Polonia Bis im. Wlodka Kulinskiego” albo cos w tym rodzaju ale niech bedzie dalszy ciag. Nie atakujmy Gajowego za zyczliwe rady, ktore w tej chwili wydaja sie najprostsze i najlatwiejsze do zrealizowania. Pozniej mozemy z tego pomyslu zrezygnowac ale na razie mnie tez nic madrzejszego do glowy nie przychodzi. Nasza wspaniala Marysia Pyz juz zglosila swoja propozycje przygarniecia wszystkich sierot po Wlodku. Jest osoba, ktora Wlodek, i slusznie, darzyl wielkim zaufaniem i przyjaznia. Moim skromnym zdaniem Marysia to osoba najbardziej godna z godnych. Moze warto sprobowac?
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  jahalinka

 66. j said

  Jak zwykle wcielo mi komentarz – system nie ma dla mnie litosci nawet w waznych sprawach.

 67. Marucha said

  Widzisz, Halinko, „prawdziwy Polak” to przedziwna mieszanina głupoty i naiwności z arogancją i przekonaniem o własnej mądrości.

  Daje się podpuszczać jak dziecko na Rosję, która nam niczym nie zawiniła i nie chce na nikogo napadać – i ufa w to, że bandyci z NATO to nasi „obrońcy”.
  Szuka przyjaźni z Banderlandem.
  Wierzy po raz kolejny w PIS, który już kiedyś go oszukał i nadal oszukuje, rzucając obietnicami, z których większość, tych istotnych, nigdy nie zostanie zrealizowana.
  Cieszy się jak głupi z ptaszka i piosenki, czy innej symboliki, nie mającej żadnego znaczenia dla Polski i Polaków..

  Ale gdy mu ktoś coś życzliwie doradzi – to będzie szukał spisków.
  A gdy mu powiedzieć prawdę – to wpadnie w furię i będzie Ci chciał wydrapać oczy.

  Cały świat zaczyna olewać sankcje przeciw Rosji i robi z Rosją biznesy. Tylko Polacy ujadają jak obsrane ratlerki, bo im tak Żydzi kazali.

  ———
  Teraz bardziej merytorycznie.

  Nie widzę powodu, dla którego grupa ludzi skupiona wokół Wirtualnej Polonii nie mogłaby sobie zbudować nowego miejsca spotkań i nazwać go np. „Wirtualna Polonia Bis im, Włodka Kulińskiego”. Ważne jest, aby nie mylono jej z oryginalnym portalem.
  Ale jak to rozwiążecie technicznie – to już nie moja sprawa. Życzę znalezienia miejsca wolnego od inwigilacji.

 68. said

  Nadwrażliwość na swoim punkcie jest niezdrowa. Nikt tutaj nie zamierzał obrażać Pana Gajowego, którego serdecznie pozdrawiam. Odradzam FB bo to nie tylko pełna wywiadownia, różne grupy to gotowe listy proskrypcyjne, ale czytałem, że władze FB (lewackie, lewackie) blokują teksty i konta o nieprawomyślnych tekstach. Jakiż jest sens kontynuowania na FB tego co jest ideologii FB przeciwne?

  Co konkretnie proponują Pani Marysia Pyż i Pan Ryvan?

 69. said

  Zastanawiam się dlaczego pogrzeb będzie dopiero 15 lipca. Czy są znane jakieś powody?

 70. Marucha said

  Re 68:
  Nie chodzi o żadną „nadwrażliwość”, bo jako weteran Internetu (od przeszło 20 lat) mam skórę grubą, jak hipopotam.
  Co nie znaczy, że mam spokojnie wysłuchiwać bzdur głoszonych przez jakichś paranoików.

 71. said

  Re 67
  Niesamowicie jest mi bliskie myślenie, które Pan Marucha przedstawił Pani Halince na temat „prawdziwego Polaka”. W zasadzie myślę bardzo podobnie ale – proszę wybaczyć- wyczuwam u Pana przesadną zasadniczość i brak spolegliwości – to mogłoby być źródłem konfliktu albo pewnej niechęci mojej ( a być może i innych?).

 72. Marucha said

  Re 71:
  Nie wiem, co Pan rozumie przez spolegliwość, bo chyba nie to samo, co ja.

 73. Marucha said

  Re 69:
  Tak to już jest w Szwecji. Zwłaszcza, gdy się chce mieć katolicki pogrzeb.

 74. Jacek Sawicki said

  Moim skromnym zdaniem dyskusje na ten temat powinny odbywać się poza Wirtualną Polonią. Zbyt dużo wrogów Włodka i Jego dzieła czyta w tym smutnym okresie nasze posty i serce im z radości wali, że my się mocujemy z problemem. I życzą nam oni w duchu: – „Skuś babo na dziada! Skrzyknijmy się więc poza internetem jak to proponował Ryvan i rozpoznajmy nasze możliwości. Nie ma co skakać do oczu Gajowemu. Gajowego też trzeba do tego projektu zaprosić.
  Na datę pogrzebu nie ma co grymasić. Tak ustalono i tego trzeba się trzymać. Nie każdy będzie mógł do Szwecji przyjechać. Ale możemy każdy u siebie pójść do spowiedzi i w dniu Włodka pogrzebu przystąpić do komunii św. w Jego intencji.
  Wspierajmy się nawzajem w tych trudnych czasach. Zachowajmy dziedzictwo włodkowe, bo to nasz narodowy majątek wirtualnie, ale realnie zdeponowany. Nie pozwólmy, żeby literatura wraz z komentarzami przepadła. I w miarę możliwości wspierajmy tekstami Maruchę, bo i On też naszej pomocy potrzebuje. Pozdrawiam Społeczność Włodkową.

 75. Jacek Sawicki said

  Znowu bardzo ważny wpis mój – głos w dyskusji – wcięło. Nie będę rzucał przekleństw, ale zagotowało się we mnie, bo nie zrekonstruuję istotnych kwestii, które poruszyłem. A ja i to szlag trafi?

 76. Marucha said

  Re 74:
  Ma Pan rację. Lepiej sobie podyskutować w innym miejscu. O ile ktoś znajdzie takie bezpieczne miejsce na sieci. W ogóle napisał Pan bardzo sensownie.

  Ale, niestety, nie piszę się na współpracę przy konstruowaniu nowej witryny/grupy/forum.
  Podziękujcie za to idiotom, którzy – jak to Pan ujął – skaczą mi do oczu, choć nie mają pojęcia, o czym piszą. Skaczą mi do oczu za to, że dokładnie wykonuję ostatnią wolę Włodka Kulińskiego.

  Re 75:
  Spokojnie, dopóki WP jest aktywna, będę wrzucał na forum komentarze, które z jakichś powodów utknęły w moderacji.

 77. Pafnucy said

  Zaprzestanie działalności Wirtualnej Polonii to będzie ogromna starta. Ten portal to moja „prasa codzienna”. Pozostanie jeszcze „na froncie” http://www.kresy.pl i http://www.kresy24.pl. Polecam te portale wszystkim tym co jeszcze nie widzieli. Znajdziecie tam podobną tematyką jaką zajmowała się Wirtualna Polonia. Ja osobiście zaglądam też na http://www.sputniknews.com. Jest sporo ciekawych tekstów wolnych od nacisków banderofili i upaińskiego lobby ale czasem są „przechyły” w drugą stronę. Wola zmarłego rzecz święta. Pozdrawiam wszystkich Czytelników i Szanowną Redakcję.

 78. said

  Re 72
  Spolegliwość to dla mnie między innymi powstrzymanie się od takich sądów: „Podziękujcie za to idiotom, którzy – jak to Pan ujął – skaczą mi do oczu, choć nie mają pojęcia, o czym piszą. Skaczą mi do oczu za to, że dokładnie wykonuję ostatnią wolę Włodka Kulińskiego”.
  Na marginesie, ja szanuję Pana nie tylko za to, że wykonuje Pan ostatnią wolę Włodka, ale także za to że uruchomił Pan Wirtualną, że tyle lat i w ostatnich godzinach także pomagał Pan Włodkowi w prowadzeniu Wirtualnej Polonii.
  Re 73
  Dziękuję za informację, że w Szwecji tak właśnie jest z katolickim pogrzebem. To ciekawostka o której nie miałem pojęcia (-chociaż poniekąd znamienne) obawiałem się, że jakieś inne względy (prawne?) mają miejsce. W Polsce od chwili śmierci do pogrzebu mija z reguły ok. 3 dni.

 79. said

  A co wszyscy sądzą o Nowym Ekranie, czyli obecnie NEonie24.pl ?
  Może to jest dobre miejsce na podtrzymanie kontaktu i wspólne działanie?

 80. Jacek Sawicki said

  # 77 (AŻ) Należy nam zwrócić uwagę, że jesteśmy towarzystwem rozsianym po świecie i niemal wzajemnie dla siebie w 100% anonimowym. Łączą nas wspólne idee, ale dzielą nas również sposoby ich realizacji. Po śmierci „przywódcy stada” (przepraszam za takie „atawistyczne” określenie) zawsze następuje wstrząs w grupie. Potrzeba życia wymusi dostosowanie się do nowych okoliczności w środowisku. Ze względów bezpieczeństwa w przeważającej większości nie znamy się i nigdy się bezpośrednio nie poznamy. Musimy więc znaleźć w nas intuicję, ażeby nie zaginąć. Ale podpowiem: Włodek wskazał na profilu Wirtualnej Polonii polecane przez Niego linki, sprawdzone, bo dziennikarsko uczciwe. Jest tam też nasz przyjaciel MARUCHA. To są nasze SKARBY! Proponuję więc: wybierzmy jeden nasz wspólny link, ale też nie zapominajmy odwiedzać pozostałych. Włodek cieszyłby się, gdybyśmy je SYSTEMATYCZNIE odwiedzali. Moja podpowiedź: – Poróbcie sobie aktywne linki do tych stron na wszelki wypadek, aby ich bezpowrotnie nie stracić i złóżcie do Waszych internetowych archiwów. Pozdrawiam każdą osobę bardzo serdecznie.

 81. Marucha said

  Re 77:
  Kresy24 to zwykła gadzinówka, której celem było mylenie jej z przyzwoitym portalem Kresy.pl.

  Re 78:
  W takim razie ma Pan swoje własne rozumienie słowa „spolegliwość”.
  W rzeczywistości oznacza ono przede wszystkim: odpowiedzialność, solidność, lojalność, rzetelność.

  A przy okazji – nie widzę powodów, aby nie odpowiedzieć osobom, które atakują mnie cholera wie za co – I nazwać idiotę idiotą, a cymbała cymbałem. Włodek, jak go znałem, skasowałby takie osoby od razu.

  Dziękuję za wyrazy uznania.

 82. j said

  Ad.80 – Jacek Sawicki

  Z ust mi pan to wyjal panie Jacku. Wlasnie wczoraj powiedzialam do meza, ze wszystkie linki z lewej strony glownej wyselekcjonowane przez Wlodka nalezy skrupulatnie wynotowac i tak jak sa, bez zmian przeniesc na strone glowa naszej ewentualnej nowej witryny.

  Przed chwila weszlam na strone i oslipialam. Oczom nie wierzylam.

  Boze Wszechmogacy czyzby Wlodek tam z Gory zaczal dzialac? Otoz jeden z naszych kolegow zakasal rekawy i…. zreszta sami zobaczcie:
  _______________________________

  czytelnik said
  2016-06-22 @ 18:23

  Organizowanie – Wirtualnej Polonii BIS

  „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
  Choć macie sami doskonalsze wznieść;
  Na nich się jeszcze święty ogień żarzy
  I miłość ludzka stoi tam na straży,
  I wy winniście im cześć!

  Witam serdecznie.

  https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/

  Ta strona powstała z mojej prywatnej inicjatywy, dla umożliwienia zorganizowania się osób, w celu utworzenia „Wirtualnej Polonii BIS” kontynuującej pomysł śp. P. Włodka Kulińskiego.

  Być może tą drogą będzie możliwe wzajemne zaproszenie się „redaktorów” i autorów tekstów dla tego bądź co bądź eksperymentu. Ze swojej strony, mam wrażenie, że ta moja próba działania nic nie da. Ale co mi tam, warto było spróbować.

  Z tego co Pan MARUCHA pisze, a zawsze wie co pisze, to na Wirtualnej Polonii już niebawem komentowanie zostanie całkowicie wyłączone.

  pozdrawiam

 83. j said

  Poniewaz jak zwykle wcielo mi komentarz, zapodaje co najwazniejsze:

  https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/

 84. j said

  Ad. 67 – Marucha

  Zdziwilby sie pan, panie Gajowy gdyby pan zobaczyl ilu komentatorow wlodkowej witryny ma normalny rozsadny stosunek do Rosji i Rosjan. Nie mowie tu o sobie, bo ja to jestem niepoprawna rusofilka a moze nawet agentka KGB ale naprawde wielu dyskutantow widzi sprawy takimi jakimi sa i nie daje sie oczadzic usraelskimi swiecidelkami. Kazdy rozsadny Polak bowiem wie, ze poprawne stosunki z najblizszymi sasiadami sa najwazniejsze. W kazdym razie duzo wazniejsze niz jakies zamorskie egzotyczne sojusze. PiS tez tu raczej widzielismy w realnym swietle tj. nie chcemy mu przeszkadzac ale zaufania do PiSu nie mamy. I tyle.
  Dziekujemy panu za chwilowa opieke nad Wirtualna Polonia oraz informacje zwiazane z Wlodkiem. Bardzo nam to wszystkim pomoglo godnie przezyc te chwile i zalobe po Wlodku. Wiem, ze czuje sie pan jak po stracie najblizszego czlonka rodziny i tym trudniej bylo zajac sie panu tym wszystkim. Niemniej jednak znalazl pan sily i checi i za to wielkie, wielkie dzieki panie Gajowy.
  Z szacunkiem i sympatia
  jahalinka

  Zwykłe poczucie obowiązku i przyzwoitości, Halinko.
  Admin

 85. Jacek Sawicki said

  # 82, 83, 84 [J] Mój ś.p. Tatuś zawsze powiadał, że „łąka jest wtedy bogata, jeśli na niej rosną różne zioła”. Różnorodność poglądów ubogaca nasze postrzeganie rzeczywistości pod warunkiem, że w poglądach nie zwalcza się nadrzędnej wartości – dobra, a tym nadrzędnym dobrem zawsze pozostaje Bóg! Honor i Ojczyzna. Bądźmy serdeczni w działaniach, ale i rozważni. Pozdrawiam.

 86. Witam wszystkich czytelników Wirtualnej! Zapytaliście jakie mam konkretne propozycje? A więc po kolei.
  Bardzo, ale to bardzo cieszy mnie fakt, że ktoś z nas podjął się tak wielkiego zadania jak strona im. Włodka Kulińskiego. On na to zasłużył!
  Więc składam wstępne gratulacje i podaję kontakt do siebie, gdyż i tak służby wszystko wiedzą, a facebook powoduje tylko to, że ilość etatów w służbach się zmniejsza, gdyż człowiek sam o sobie wszystko napisze, tu i wywiad niepotrzebny. Otóż mój mail marysia72002@mail.ru . I nie pytajcie dlaczego taka końcówka 🙂 Bardzo proszę autora wirtualnejpolonii2 o kontakt. Zapewniam wszelką pomoc. Mogę tak jak zawsze to robiłam, wysyłać swoje artykuły. Jeżeli Państwo chcecie.
  Tak jak obiecałam, w piątek wieczorem opublikuję tutaj swój artykuł dotyczący Włodka i o Włodku. Wtedy zaproponuję Państwu rozmowę na bardzo ważny temat. Do 15 lipca zdążymy omówić. Jeżeli oczywiście chcecie.
  Podaję linki gdzie publikuję http://polmedia.pl/ , http://polskaniepodlegla.pl/ , http://www.goniec.net/ . To wszystko, to Włodka przyjaciele.
  Tutaj link dla tych kto zarejestrowany na facebooku https://www.facebook.com/Polonizacja/ , z tej grupy Włodek często czerpał informacje, które ukazywały się na Wirtualnej.
  A ze swojej strony mogę dodać tylko jedno – nie pozwólmy aby to dzieło zginęło bez śladu. Włodek był moim przyjacielem. Takim pozostanie w mojej (i nie tylko mojej) pamięci – niezłomny patriota! To określenie pasuje do Włodka jak ulał.
  Więc jeszcze raz proszę wszystkich – zaglądnijcie tutaj w piątek wieczorem. Postaram się odpowiadać w miarę szybko na komentarze, jeśli takie będą.
  Pozdrawiam z Polskiego Lwowa, o którym Włodek śnił …

 87. j said

  Pragne zwrocic uwage panstwa na wpis mojego przyjaciela Ryszarda „Ryvana” i podkreslic z cala moca iz jest to czlowiek ze wszech miar godny zaufania. Wiem, ze Wlodek rowniez darzyl Ryszarda zaufaniem. Skoro Ryszard wyrazil ochote to niech moze bedzie na razie nasza skrzynka kontaktowa. Serdecznie zachecam do kontaktu z nim.
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  Kroluj nam Chryste!

  ______________

  Ryvan said
  2016-06-21 @ 16:49

  Musimy utrzymac kontakt. Sprawa WP nie moze spopielec jak to niektorzy wieszcza. Wczesniej czy pozniej musimy sie odrodzic – w tym samym skladzie.
  Powinno sie to stac, chocby ze wzgledu na pamiec o Wlodku – tworcy WP. Jeszcze nie wiemy jak sie sprawy potocza I byc moze nie bedzie natychmiastowego rozwiazania,
  jednak kontakt bedzie I sprobujemy sie informowac o pomyslach rozwiazan.
  Kto ma zaufanie prosze o kontakt ryryvan@yahoo.ca
  Ryszard Szkopowski

 88. j said

  Ad. 86 – Marysia72002

  Droga pani Marysiu! Na pewno pani wie jak na tym forum wszyscy pania cenimy i lubilmy czego nie raz dawalismy wyraz w naszych komentarzach. Wlodek rowniez pania uwielbial.
  Tak jak napisalam juz wczesniej jest pani osoba najgodniejsza z godnych by reprezentowac tu zarowno Wlodka jak i nasza swiezo powstala strone Wirtualna Polonia Bis im. Wlodka Kulinskiego. Od wielu lat obserwujemy i admirujemy pani odwage, entuzjazm i determinacje w promowaniu prawdziwie polskiego i katolickiego wizerunku naszej Ojczyzny. Ubolewalismy wraz z Wlodkiem nad tym, ze zostala pani odsunieta od poslowania w Sejmie gdzie poki co nie chca takich goracych patriotow jak pani. Obydwoma rekami podpisuje sie pod pani inicjatywami.
  Z szacunkiem i sympatia
  jahalinka

  Halina Dworzecka

 89. Andrzej said

  Na ręce rodziny i przyjaciół ś.p.Pana Włodka Kulińskiego przesyłam kondolencje …
  Jestem czytelnikiem tej witryny od 10 lat.
  Bardzo ceniłem komentarze Pana Kulińskiego i byłem pewien, że jest prawym i odważnym człowiekiem (choć go osobiście nie znałem).
  Powinniśmy uszanować wolę zmarłego i nie kontynuować jej ale zachować tą stronę w obecnym kształcie bez możliwości zamieszczania nowych treści (trzeba opłacić domenę i hosting).
  Proponuję by na nowej stronie umieścić zdjęcie Pana Kulińskiego i link prowadzący do tej witryny – byłby to jego WIRTUALNY POMNIK, który by go nam przypominał.
  ——–
  Facebook nie jest dobrym pomysłem …pomijam już sprawę kontroli i niepublikowania niewygodnych treści, proszę pamiętać, że z chwilą opublikowania czegokolwiek na FB tracimy prawo własności ….

  Serdecznie pozdrawiam
  Andrzej

 90. Analityk said

  Najszczersze słowa kondolencji na ręce rodziny, przyjaciół i znajomych ś.p. Pana Włodka Kulińskiego…

  Tak, odejście pana Włodka to olbrzymia strata dla nas Prawych Polskich Patriotów. Oby tacy na kamieniu w Polsce się rodzili. On nam tu przewodził. Pokazywał co dobre i ganił co złe tępiąc wrogów Narodu Polskiego pokazując ich palcem i ich podłe uczynki. Pokazywal co prawe co dobre dla Nas a co Nam szkodzi lub może zaszkodzić. Popatrzcie ilu Nas tu zgromadził. Ludzie lgną do Dobrego i są temu lojalni. Dla pana Wlodka Polska była najważniejsza. Niech odpoczywa w pokoju. Pamiętajmy, kto może niech odmawia za niego „wieczny odpoczynek…”, a kto może niech zamówi mszę świętą.
  Na mnie to spadło jak grom z nieba. Parudniową przerwę tłumaczyłem sobie okresem urlopowym, czasem wyjazdów na odpoczynek, a tu takie nieszczęście. Brak słów, żal…

  My zebrani tutaj trzymajmy ze soba kontakt. Znamy swoje niki więc czy będziemy pisac u Maruchy czy na innych portalach to trzymajmy sie razem, a zwlaszcza na facebook’u. Tak trudno znaleźć teraz prawych ludzi w tym bagnie zrobionym przez PO/PSL/SLD ich poprzedników UD/UW/KLD oraz nowych przebierańców spod Nowoczesna, a właściwie wyjątkowo podła i zdradziecka partia. Ludzi odeszli od Boga, bo w Kościle katolickim wielu przbierańców dzwoniących ogonamina mszę ale daleko od pryncypiów Boga Wszechmogącgo. Kościołem Katolickim w Polsce jesteśmy my prawi katolicy. Ludzie są zagubieni i oszukani, nie potrafią rozróżnić prawdy od kłamstwa i są przytłoczenie relatywizmem moralnym. Jak się z tego nie otrzęśniemy jako Naród Polski, nie pogonimy zdrajców i wszelkich szkodników to stracimy znów Ojczyznę ale tym razem już na setki lat. Musimy znów stanąć murem przy pryncypiach Boga Wszechmogącego i Prawdzie i uprzątnąć tą stajnie Augiasza jaką jest Polska i podłych ludzi ze stanowisk decyzyjnych. Nam trzeba nieskazitelnie prawych Polskich Patriotów kochających Narod Polski i wyłącznie o Niego dbających.
  To będzie dowód naszej wdzięczności dla takich prawych Polaków jak pan Włodek aby ich starania nie poszły na marne i zrealizowały się ich marzenia.

 91. mgrabas said

  proponuję zostawić Zmarłego Bogu i zająć się tym na czym powinniśmy

  płaczmy nie nad Zmarłym, ale nad nami samymi i naszymi Dziećmi albo wstańmy i ruszmy się posprzątać ten bałągan, jaki za naszym przyzwoleniem urządziło nam żydostwo u nas!

  mamy sporo do zrobienia: http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/09/07/akt-wypowiedzenia-posluszenstwa-totalitarnej-lewacko-libertynskiej-wladzy-iii-rzeczypospolitej-polskiej/

  właśnie nas wyprzedzili Brytyjczycy i pokazali nam prawidłowy kierunek

 92. zydozerca said

  GAJOWY MARUCHA – JAZDA DO LAMUSA !
  Cham i katodebil to marna pokusa.
  Ile dotacji wyłudziłeś od kk za pranie mózgów owieczkom,pseudopatrioto,rosyjska cioto ?

  Ciemnota, ciasne poglądy, wpierniczanie się w życie obcych ludzi, zawiść, zazdrość, mściwość, fanatyzm religijny godny talibów, ograniczanie wolności osobistej drugiego człowieka, pogarda dla kobiet, fikcyjne prawa, np. do aborcji w przypadku gwałtu, czy choroby, dyktowanie innym „jak mają żyć”, obłuda, fałsz, i zwykłe, tępe chamstwo. Ten kraj to dzicz, zakała Europy. Polscy politycy to żenujące błazny, których wyczyny już nieraz przynosiły nam wstyd na arenie międzynarodowej. Pijany Kwaśniewski, nachlany Oleksy, wyczyny Ligi Polskich Rodzin w Europarlamencie, typu śpiewanie Roty i łażenie po stołach, żeby powiesić krzyż. Cyrki. Zmarły prezydent Kaczyński podał do sądu starego dziadka, który go podobno obraził, a gdy jego żonę pan Rydzyk wyzwał od czarownic, to nawet dziobem nie kłapnął. I do tej pory o. dyrektor nie przeprosił, mimo, że pierwsza dama nie żyje i wypadałoby to zrobić dla czystej przyzwoitości. Ale tutaj już tak jest, wszystko tylko na pokaz, pompa i patriotyczna blaga podszyte kłamstwem. WELCOME TO POLAND. Ktoś kto się urodził w gównie i siedzi w nim przez całe życie, nie czuje że wokoło śmierdzi. Trzeba wyjść z gówna by poczuć smród. A jak już zobaczysz w czym siedziałeś, to nie chcesz do tego wracać. Dlatego tak wielu ludzi, którzy wyjechali na zachód, nie chce wracać do Polski.
  – TAK POLACY TO PROSTACY !!!!
  – W kazdym panstwie znajdzie sie ktos, kto jest nie kulturalny i jak wy to nazywacie prostacy…mieszkam za granica w holandi i wierzcie mi tu tez sa tacy ludzie..a my zawsze bylismy odbierani jak intruzy….faktem jest ze wyrabiaja co niektorzy opinie nam polakom ze czasami jest wstyd ale nie wszystkich mozna mierzyc ta sama miara…
  – W Polsce są duże kontrasty. 20% to elita, ktorej nie musimy sie wstydzić nigdzie w świecie. Ale 80% to buractwo nie znające jezykow obcych, nie umiejące się zachować.. Podam przykład. Niemcy, sauna: wchodzę, a tam dwoch facetów w kapielówkach! ociekających! bez ręczników! Od razu wiedzialem: buractwo z Polski. Czy naprawdę jeden z drugim burakiem nie wie, że do sauny wchodzi się z ręcznikiem?? że ręcznik kladzie się nie tylko pod tylek, ale wzdluz ciała – tak by i siedziec na reczniku, i żeby stopy byly na tym samym reczniku? by woda i pot kapaly w recznik. by ktos po nas nie siedział w mazi z potu??
  – A ja zabierając głos w tej dyskusji stwierdzę tak: Wśród przedstawicieli młodego pokolenia Polaków króluje (niestety) brak kultury tej codziennej, młodzież nie potrafi poprawnie po polsku pisać i wyrażać się,I do tego dochodzi niesamowity (jak dla mnie ) tupet .

 93. Alex said

  ad. Zydozeraca: Wiesz, dobre wychowanie, to coś trochę innego, niż wiedza, po której stronie talerza położyć nóż, a po której widelec.
  Akurat Niemcy niech nas lepiej nie uczą swojej „kultury”. Najpierw niech zapłacą odszkodowanie za wymordowanie polskiej inteligencji w czasie II w.ś, (o zaborach już nie wspominając), oraz za zniszczenia materialne – drobiazg ok. 1 bln. euro.
  Potem pogadamy o kąpielówkach, ręcznikach itp.

 94. Joe said

  A dlaczego tyko za Inteligencje…czyzby zwykli Polacy lapani jak malpy w lapankach i wywozeni do szwabii na przymusowe roboty sie nie liczyli?Panie Alex lista tego jest dluga,ale samo wyliczanie nic nie da.Trzeba dzialac.A jak?O ty nalezy rozmawiac,zeby takie g..no jak 91 nigdy nie moglo sie przykleic i wyschnac.

 95. Tom said

  Niech Bóg ma go w swojej opiece.
  Stworzył coś co pozwala poznać opinie ludzi myślących o Polsce bez podtekstów wrogich jej samej i to dzieło, jakąś kontynuację mieć powinno – droga do prawdziwej Polski jeszcze bardzo długa.
  Dlatego to ziarno, które jest częścią jego pracy, powinno być śladem który zostanie po nim na tej ziemi by inni mogli go także pielęgnować i doprowadzić do kwiatu.

 96. Tom said

  Współczesnej Europie nie potrzeba ludzi mądrych, wykształconych i kulturalnych. Ci za dużo myślą i zawsze jest z nimi problem – coś wymyślą. Z głupkiem łatwiej sobie poradzić, bo nawet jak w słusznej sprawie pójdzie z siekierą czy płonącymi oponami protestować, to się go nazwie w mediach oszołomem, rasistą, chuliganem albo bandziorem i można „sprzątnąć” takiego, gdy reszta mało myślących obejrzy taki TVN i „jedyną słuszną” linie myślenia.
  Oczywiście jak każde miejsce muszą być jakieś „elity”. Ale że własne gałęzie zatłuszczone i głupie zwyczajnie, to trzeba tak robić by jakkolwiek ale lepiej wypadały, by pokazać że to „oni” jedynie godni rządzić. No więc trzeba poziom okolicznej gawiedzi odpowiednio obniżyć. Promować tupet i krzykaczy itd.
  No i masz receptę na dzisiejszą kulturę. Kiedyś się czytało książki co zmuszało m.in. do marzeń, przemyśleń, snucia planów i ich często realizacji o ile ktoś miał jakieś aspiracje.
  Dziś wzajemne obszczekiwanie na fejsie czy innych zastąpiło czytanie i wszystko co z nim związane. Wiadomo że im głupszy kundel tym częściej i głośniej szczeka – ludzie to też zwierzęta, tylko rozumne, choć czasem dopadają mnie wątpliwości w tej materii.
  Z czasem spełni się „Idiokracja” – film proroczy.
  Chyba w Europie na początek….

 97. Sceptyk said

  Sceptyk. Dolaczam sie do tych, co proponuja kontynuacje Wirtualnej Poloni z niewielka zmiana w tytule, moze z dodatkiem: „dla pamieci wspanialego Polaka, sp. Wlodka Kulinskiego”. Moze ktos ma inny pomysl?
  To nie musi byc uznane za nieposluszenstwo zyczenia Zmarlego. To uznanie za
  Jego prace.

 98. Marucha said

  Re 97:
  Powstała nowa witryna, wirtualnapolonia2.wordpress.com, która ma kontynuować dzieło Włodka.

 99. gość z drogi said

  Doskonały pomysł z witryną z ku pamięci Włodka
  ” spieszmy się kochać ludzi ,tak szybko odchodzą”
  X Jan Twardowski

 100. gość z drogi said

  serdeczne pożegnanie z dawnymi Koleżankami i Kolegami z tego Forum,do zobaczenia gdzieś na netowskich drogach i ścieżkach
  śp Pan Włodek miał rację,uszanujmy Jego wolę …

 101. jon said

  Dobrze że ta katolickia propagadna zostanie zamknięta wszystko co dziś jest oparte na kłamstwie i manipulacji upada. Choć musze przyszać ze niektóre atr. były ciekawe.

 102. Jarek Sadecki said

  Gajowy Marucha masz okazje przejac paleczke i kontynuowac wirtualna

  ktos to musi jakos perzejac

  jarek sadecki

 103. f6666 said

  Ludzie, przecież Pan Gajowy Wacław Marucha, jest tylko człowiekiem, tak jak i My i to nie… robot, by się rozpoączkował, i był i tu i tam, i na… Marsie. Cierpliwie Nam tłumaczy, że powstaje kontynuacja dzieła Wielkiego Polaka ś.p. Włodka Kulińskiego – „wirtualnapolonia2.wordpress.com”. To teraz tam działajmy, udzielajmy się oraz na… jego Witrynie, wspaniałym: „Dzienniku Gajowego Maruchy”. I tyle.

  Re 92: „Żydożerca” – jest Pan zwyczajna świnia, bydlę i cham. Piszę to w kontekście pańskich kalumnii rzucanych nie na Polaków, ale na czcigodnego Pana Gajowego Maruchę. Nic ten człowiek wasz mości nie uczynił, a jedziecie po Nim, jak po burej suce. Lepiej „Żydożerco”, aby was tu nie było.

 104. Rozalia said

  @Jon 101
  Chrystus Vincit, Chrystus Regnat, Chrystus Imperat

 105. p said

  >>jon said:Dobrze że ta katolickia propagadna zostanie zamknięta wszystko co dziś jest oparte na kłamstwie i manipulacji upada.<<
  Jon ty nadal w akcji? I co biedaku teraz będziesz robił, kiedy zabraknie "katolickiej propagandy"? Mas już jakieś inne zadania?

 106. „Kto by nie podjął się jego wznowienia, nieuchronnie zmieni charakter portalu.”

  Mam tego świadomość, jednakże motto ” – Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy”, być może pozwoli odnaleźć poczucie dumy z tego, że jesteśmy Polakami, rodakom mieszkającym w Polsce i w innych krajach. Między innymi z tego też powodu, założyłem stronę Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego, aby ten cel, odzyskiwania dumy narodowej kontynuować. Adres strony https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/

 107. @P

 108. http://polmedia.pl/pogrzeb-dzisiaj-o-13-00-czlowiek-ktory-laczyl-i-snil-o-polsce/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: