Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

O nas

Informacje o portalu i jego redakcji. Kontakty.

Wirtualna Polonia jest najobszerniejszym informacyjnym portalem internetowym poświęconym sprawom Polaków mieszkających poza granicami Ojczyzny, ich życiu, organizacjom, wzajemnym kontaktom i podejmowanym inicjatywom.

Chcemy, aby nasze informacje służyły zarówno nam, Polonii, jak i wszystkim zainteresowanym tą problematyką w kraju.

Redagując nasze strony staramy się, by poznać z nich można było zarówno codzienność polonijna, jak i zdarzenia o wyjątkowym znaczeniu; nasze radości i troski, nasze problemy i przemyślenia o sytuacji Polonii w różnych krajach osiedlenia i o sprawach naszej Ojczyzny, Polski, które przecież większości z nas są zawsze tak samo bliskie. Tego typu informacje znajdziecie na naszej stronie głównej oraz na stronach tematycznych.

Będziemy również zamieszczać materiały i opracowania o bardziej analitycznym i syntetycznym charakterze – takie, jak pogłębioną publicystykę a nawet opracowania naukowe na temat Polonii, jak również bibliografię dotyczącą tej tematyki oraz głosy w dyskusji. Te informacje będą publikowane na stronie „Forum polonijne”.

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Informujcie Państwo, co się u Was dzieje, a my chętnie zamieścimy to na naszych stronach!

Chociaż mamy własne poglądy na wiele spraw, to:

  1. Szanujemy i publikujemy (na odpowiedzialność autorów) także wypowiedzi, z którymi się nie zgadzamy.
  2. Nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną w kraju i za granicą.
  3. Nie cenzurujemy tekstów – z wyjątkiem rażących brutalizmów i sformułowań mogących urazić czyjeś osobiste uczucia, a także tekstów i informacji sprzecznych z zasadami prawa prasowego i informacji elektronicznej.
  4. Respektujemy copyright przekazywanych nam tekstów i informacji opatrzonych przez posiadaczy praw autorskich odpowiednim oznaczeniem.

Jako portal informacyjny rezygnujemy z tak popularnych gdzie indziej gier i zabaw internetowych, ogłoszeń drobnych, porad dotyczących życia codziennego itp.

Gotowi jesteśmy udostępnić naszą powierzchnię na informacje i reklamy przydatne Polakom mieszkającym zarówno za granicą, jak i w kraju.

Redakcja i kontakty

W chwili obecnej Wirtualna Polonia to całodobowy serwis informacyjny. Współpracuje z nami kilkanaście osób z całego świata, które dbają o aktualność i rzetelność informacji oraz zapewniają techniczną obsługę portalu.

Kontakt z nami:
 wirtualnapolonia@gmail.com 
wlodekkulinski@gmail.com
Copyright © 2002 Wirtualna Polonia

Komentarze 3 do “O nas”

  1. […] O NAS […]

  2. […] O nas […]

  3. […] bardzo obszerny Taka reakcja może wydać się dziwna, gdyż na stronie „Wirtualnej Polonii”czytamy – co zresztą może sugerować sama nazwa serwisu – że jest to – cytujemy: […]

 
%d blogerów lubi to: